Hotel
Informácie

Putovanie po Anglicku a Škótsku

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
York • Edinburgh • Stirling • Glen Coe • Loch Ness • Urquhart Castle • Inverness • Pitlochry

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Leedsu. Návšteva kráľovského mesta York, kde na Vás dýchne rímska a vikingská história. Prezriete si stredoveké centrum s gotickou katedrálou a prejdete sa po zachovalých hradbách. Nocľah.
2. deň: po raňajkách prejazd do úchvatného mesta Durham, ktorému dominuje mohutná katedrála a hrad. Pokračovanie ďalej na sever a prvou škótskou zastávkou bude Jedburgh Abbey s ruinami stredovekého opátstva. Nocľah (2 noci).
3. deň: raňajky. Celodenná prehliadka metropole Škótska Edinburgh. Uvidíte hrad s expozíciou škótskych klenotov, prejdete sa po Kráľovskej míli, na ktorej je uprostred katedrála St. Giles a na konci palác Holyrood House - sídlo kráľovnej. Počas individuálneho voľna môžete zájsť do Národnej galérie alebo sa prejsť na vrcholok Arturovho sedla, odkiaľ je krásny výhľad na mesto. Návrat na ubytovanie a nocľah.
4. deň: po raňajkách krátka zastávka pri rotačnom lodnom výťahu vo Falkirku. Prehliadka hradu Stirling spojeného s históriou Williama Wallace známeho ako Statočné srdce. Cesta bude pokračovať západnou časťou škótskej Vysočiny s nádhernými prírodnými scenériami a najkrajším údolím Škótska Glen Coe s tajuplným vresoviskom Rannoch Moor. Na záver dňa zastávka vo Fort William s kulisou najvyššej hory Británie Ben Nevis. Nocľah (2 noci).
5. deň: raňajky. Celodenný výlet na ostrov Skye, ktorý patrí do súostrovia Vnútorných Hebríd. Pôjdete údolím Five Sisters so zastávkou pri najfotografovanejšom hrade Eilean Donan Castle. Na ostrove možno vidieť bizarnú krajinu a pôvabné miesta, napr. hrad Dunvegan, ktorý už niekoľko storočí patrí klanu MacLeod. Ponúka krásnu záhradu k rozjímaniu a možnosť plavby k voľne žijúcej kolóniu tuleňov (v prípade priaznivého počasia). Na záver dňa prehliadka jediného mestečka na ostrove Portree s malebným prístavom, kde možno ochutnať typické jedlo fish and chips (rybu s hranolkami). Návrat na ubytovanie a nocľah.
6. deň: raňajky. Prejazd údolím Great Glen so zastávkou vo Fort Augustus u stavidlách Kaledónskeho kanála až k povesťami opradenému jazeru Loch Ness so zrúcaninou mohutného hradu Urquhart. Zastávka v meste Inverness - neoficiálneho hlavného mesta Vysočiny. Návrat na hotel a nocľah.
7. deň: raňajky. Prehliadka veľkolepého sídla vojvodu z Athol Blair Castle - jedného z najnavštevovanejších zámkov Škótska. Odchod do mestečka Pitlochry a návšteva pálenice s ochutnávkou pravej škótskej whisky. Nocľah.
8. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko. Odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

7x raňajky, 3x večera
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

Vstupy
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR