Hotel
Informácie

Londýn, Windsor a kriedové útesy

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava autobusom doprava autobusom
Londýn • Hampton Court • Windsor • Brighton

Program zájazdu

1. deň: odchod z ČR v popoludňajších hodinách cez Nemecko, Belgicko a Francúzsko.
2. deň: ranný trajekt alebo Eurotunel do Anglicka. Príchod do Londýna a pešia prehliadka najvýznamnejších pamiatok metropole, ktorú začnete návštevou parku Greenwich, tu sa nachádza kráľovská observatórium s nultým poludníkom. Prejazd MHD k pevnosti Tower s anglickými korunovačnými klenotmi a majestátnym mostom Tower Bridge. Precházka finančným centrom City až ku katedrále sv. Pavla. Deň zakončíte posedením v bohémskom Covent Garden. Ubytovanie a nocľah.
3. deň: raňajky. Dopoludnia navštívite Hampton Court – palác je spätý s kráľom Henrichom VIII. a je často prezívaný ako „anglické Versailles”. V komplexe môžete obdivovať kráľovské komnaty, tudorovskej kuchyne, veľkú sálu alebo prekrásnu kaplnku. Palác je obklopený rozľahlými záhradami, kde sa nachádza známy labyrint zo živého plotu a prechádzka rekonštruovanými palácovými záhradami bude určite príjemným zážitkom. Prejazd na prehliadku kráľovského hradu Windsor, jednej z oficiálnych rezidencii kráľovskej rodiny. Uvidíte reprezentačné komnaty, gotickú kaplnku sv. Juraj, kde sú pochovaní anglický králi. Na záver dňa pešia prechádzka mestečkom Eton, ktoré je preslávené elitnou chlapčenskou školou Eton College, založenou v 15. storočí kráľom Henrichom VI. Možnosť posedenia v miestnom bare alebo reštaurácii. Návrat na ubytovanie a nocľah.
4. deň: raňajky. Celodenný výlet k anglickému pobrežiu. Prechádzka po pobreží s výhľadom na nádherné kriedové útesy Seven Sisters. Návšteva Brightonu – obľúbeného prímorského letoviska, excentrický Kráľovský pavilón alebo morské akvárium. Návrat na ubytovanie a nocľah.
5. deň: raňajky. Pokračovanie v prehliadke Londýna, kde z blízka uvidíte oblasť Westminster. Nachádza sa tu Parlament s vežou Big Ben a Westminster Abbey. Slávnostná ceremónia striedania kráľovských gárd na Whitehall alebo pri Buckinghamskom paláci. Pešia prechádzka cez park sv. Jakuba a námestie Piccadilly Circus na Trafalgarskom námestí. Popoludní individuálne voľno, kde možno navštíviť Národnú galériu, čínsku štvrť Soho alebo múzeum voskových figurín Madame Tussaud’s či absolvovať prechádzku na Londýnskom oku. Večerný odchod. Nočný prejazd trajektom alebo Eurotunelom do Francúzska.
6. deň: návrat cez Belgicko a Nemecko do ČR v popoludňajších hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

35
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

autokarom z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd je realizovaný v spolupráci s partnerskou CK.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR