Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Krásne a málo známe Anglicko

05.05. - 09.05. Vybrať iný termín
839 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Brighton • Portsmouth • Salisbury • Stonehenge • zahrada Stourhead • Glastonbury • Bath • Avebury • Hampton Court Palace • zahrada Wisley

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
5.5. - 9.5.2021
4 noci
5.5. - 9.5.2021
4 noci
18.8. - 22.8.2021
4 noci
18.8. - 22.8.2021
4 noci

Program zájazdu

  1. deň:

odlet z Prahy do Londýna. Odjazd do Brightonu, prímorského letoviska, ktorému vládne extravagantní kráľovský pavilón pripomínajúci indický Taj Mahal. V priebehu prechádzky po viktoriánskom mólu si môžete vychutnať šumenie mora a chuť tradičného anglického pokrmu fish and chips (ryba s hranolky). Nocľah (2 noci).

  1. deň:

po raňajkách výlet loďou na jeden z najkrajších anglických ostrovov Isle of Wight, ku ktorého najznámejším turistickým lahôdkam patrí Osborne House - obľúbené sídlo kráľovnej Viktórie a princa Alberta. Po návrate na pevninu prehliadka historických dokov v Portsmouth s jedinečnou možnosťou preskúmať vlajkovú loď admirála Nelsona Victory alebo výjazd rychlovýťahom na modernú vyhliadkovú vežu Spinnaker. Návrat na nocľah.

  1. deň:

po raňajkách prejazd do historického mesta Salisbury, kde sa nachádza nádherná gotická katedrála, ktorá sa pýši najvyššou vežou v Británii a originálom Veľkej listiny slobôd z r. 1215. Potom navštívite Stonehenge - toto svetové kultúrne dedičstvo UNESCO vás zavedie naspäť do prehistorických čias. Následne sa ponoríte do čarovnej anglickej záhrady Stourhead, ktorej centrom je umelé jazierko s hrádzou a vodopádom, okolo ktorého päťdesiat záhradníkov, ktorí túto záhradu vytvorili, vysadilo stovky stromov a kríkov. Prejazd do starobylého mesta Glastonbury, ktoré je spojené s mýtickým príbehom o králi Artušovi. Prehliadka tunajšieho opátstva vo vás isto zanechá príjemné pocity. Nocľah.

  1. deň:

raňajky. Návšteva malej dedinky Cheddar, ktorá je domovom svetoznámeho syra čedar, ktorý sa tu stále ešte vyrába. Behom prehliadky tunajšej výrobne sa dozviete niečo z jej histórie a ochutnáte tradičný anglický syr s rôznymi príchuťami. Potom bude nasledovať návšteva elegantného mesta Bath, ktoré je slávne rímskymi kúpeľami a architektúrou v georgiánskom slohu. A po prejazde do Avebury uvidíte najväčší kamenný kruh vo Veľkej Británii, z ktorého rozmerov sa vám určite zatají dych. Na záver dňa navštívite miesto s vôní ginu Bombay Sapphire distillery. Budete mať možnosť ochutnať suchý gin v britskom štýle, ktorý v sebe snúbi desať starostlivo vybraných bylín z celého sveta v ikonickej modrej fľaši. Nocľah.

  1. deň:

raňajky. Dnešné dopoludnie strávite v paláci Henricha VIII. Hampton Court Palace, kde môžete vidieť kráľovské komnaty a tudorskú kuchyňu. Palác je obklopený veľkými záhradami s geometricky riešenými záhonmi a labyrintom zo živého plotu. Nie nadarmo sa prezýva „anglické Versailles”. A na úplný záver sa ešte zastavíte v RHS Garden Wisley, čo je jedna z najväčších a najkrajších anglických záhrad plná záhradníckej inšpirácie a vzácnych rastlín exotického pôvodu. Odjazd na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.

Doprava

Doprava

letecky Praha

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Minimálny počet účastníkov je 20.

Zmena programu je vyhradená.

Hodnotenia klientov: 5.2 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}