Hotel
Informácie
Termíny a ceny

To najlepšie z Írska a Škótska

17.08. - 27.08.
Vybrať iný termín
Cena
1 508 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
17.8. - 27.8.2018
10 nocí
1 507,88 €
17.8. - 27.8.2018
10 nocí
1 507,88 €
Dublin • Rock of Cashel • Dingle • Mohérské útesy • Kilbeggan • Belfast • Stirling • Glasgow • Loch Ness • Blair Castle • Pitlochry • Edinburgh

Program zájazdu


1. deň:
odlet z Prahy do Dublinu, transfer do hotela. Nocľah.
2. deň:
raňajky. Krátka prechádzka po írskom hlavnom meste Dubline s návštevou katedrály katedrály sv. Patrika. Odjazd na hrabstvo Tipperary so zástávkou na Rock of Cashel, najkrásnejšej stredovekej pamiatky v Írsku. Prejadz k národnému parku Killarney. Nocľah (2 noci). 
3. deň:
raňajky. Celodenný výlet po mystickom poloostrove Dingle so zastávkou v rovnakomennom rybárskom mestečku, ktoré sa chváli delfínom Funghi. Pri prejazde popri rozbúreného pobrežia Atlantického oceánu je možné obdivovať nádherné výhľady a pieskové pláže. Prehliadka Gallarus oratória, ktoreé je jednou z najpôsobivejších ranno kresťanských pamiatok. Návrat na nocľah. 
4. deň: 
raňajky. Prejazd cez rieku Shannon a zastávka pri návštevníckom centre s prechádzkou pozdĺž Mohérských útesov, kde je možné načúvať búšeniu vĺn Atlantiku. Cesta bude pokračovať pobrežím so zastávkou na ochutnávku írskych syrov na farme Aillwee Cave. Príchod do hotela. Nocľah. 
5. deň:
raňajky. Dopoludnia návšteva pálenice Kilbeggan, ktorá patrí k najstarším v Írsku a prejazd srdcom smaragdového ostrova, krajinou sa štyridsiatimi odtieňmi zelenej do Belfastu – hlavného mesta Severného Írska. Krátka prehliadka mesta spojeného s Titanikom. Odporúčame navštíviť novú fantastickú expozíciu v Titanic Belfast múzeu. Nocľah.
6. deň:
raňajky. Trajekt do Škótska a prejazd pozdĺž pobrežia grófstva Ayrshire, oblasťou v ktorej sa narodil slávny škótsky básnik Robert Burns. Prehliadka najväčšieho škótskeho mesta Glasgow, ktorého centrom je námestie sv. Juraja. Nocľah (2 noci).   
7. deň: 
raňajky. Prehliadka kráľovského Stirlingu s hradom, kde bola korunovaná Mária Stuartová. Popoludní odchod k Falkirk Wheel (Falkirské koleso) a výlet po vodných kanáloch Union a Forth & Clyde za použitia unikátneho vodného výťahu, ktorý vyvezie lode do výšky 24_m. Návrat do Glasgow a prehliadka miestnej katedrály sv. Munga.  Nocľah.
8. deň: 
raňajky. Prvá zastávka bude v kúzelnej dedinke Luss pri najväčšom škótskom jazere Loch Lomond. Prejazd cez jedno z najkrásnejších údolí Škótska Glen Coe a vresoviskom Rannoch Moor. Prejazd okolo Ben Nevisu - najvyššej hory Veľkej Británie, do malebného Fort Augustus, kde sa začína cesta na povesťami opradené Loch Ness jazero. Na záver dňa prehliadka impozantných ruín Urquhart Castle. Nocľah.  
9. deň: 
po raňajkách prejazd Inverness, považovaného za hlavné mesto Škótskej vysočiny. Ďalšia zastávka bude Blair Castle - veľkolepom sídle vojvodu z Atholu, ktoré je jedným z najnavštevovanejších miest, a to nielen pre to, že má jedinú súkromnú armádu v zemi. Mestečko Pitlochry - zastávka v palenici s ochutnávkou pravej škótskej whisky alebo prechádzka k priehrade s "rebríkom" pre lososy. Cestou do Edinburghu zbadáte slávny červený železničný most Forth Bridge. Nocľah (2 noci).
10. deň:
raňajky. Celodenná prehliadka hlavného mesta Škótska - Edinburgh. Príležitosť obdivovať elegantné domy v „Novom meste“, vidieť škótske korunovačné klenoty na stredovekom hrade a prejsť sa po Kráľovskej míli, kde sa nachádza niekoľko dôležitých stavieb, napr. katedrála St. Giles či Holyrood Palace. Nocľah.
11.deň:
raňajky. Individuálne voľno podľa letového poriadku. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená. 
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, polpenzia
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

10 x večere 240 EUR
Zobraziť viac

Poznámky

Cena nezahŕňa vstupné cca 80 GBP a lístky na MHD

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR