Popis hotela
Termíny a ceny

Perly Uzbekistanu - križovatky Hodvábnej cesty

18.04. - 25.04. Vybrať iný termín
1 939 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Taškent • Chiva • Kyzyl Kum • Buchara • Shakhrisabz • Samarkand • Taškent
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
18.4. - 25.4.2020
7 nocí
1 939,00 €
18.4. - 25.4.2020
7 nocí
1 939,00 €
18.4. - 25.4.2020
7 nocí
1 939,00 €
3.10. - 10.10.2020
7 nocí
1 939,00 €
3.10. - 10.10.2020
7 nocí
1 939,00 €

Informácie o vízach

vstupné vízum do Uzbekistanu 104 EUR - zaisťuje CK

Program zájazdu

1. deň:

odlet popoludní z Prahy. Prílet do Taškentu, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah.

2. deň:

raňajky. Prehliadka Taškentu – námestie Nezávislosti s budovou vlády a senátu, Taškentské divadlo opery a baletu pomenované po Ališerovi Navoim, medresy Barak Chán a Kukeldaš, mauzóleum Kafal Šašího, Múzeum užitého umenia. V popoludňajších hodinách prelet do Urgenč v Chorzémskej oáze a odjazd do 30 km vzdialenej Chivy. Večera a nocľah.

3. deň:

raňajky. Prehliadka klenotu Strednej Ázie Chivy – vnútorné mesto Ičan-Kala, medresa chána Muhammeda Amina s minaretom Kalta Minor, pevnosť Kunya Ark z 12. storočia, ktorá slúžila ako chánov palác, mauzóleum Pahlavána Mahmúda a mešita Džuma s ojedinelou možnosťou vystúpať na minaret. Večera a nocľah.

4. deň:

raňajky. Celodenný prejazd autokarom zajímavou púšťou ­Kyzyl-Kum po bývalom karavánnom chodníku do Buchary. Večera a nocľah.

5. deň:

raňajky. Prehliadka Buchary so 140 chránenými stavebnými pamiatkami – pevnosť Ark, sídlo bucharských emírov a symbol vznešenosti a moci, mauzóleum Ismaila Samaního a Česme Ajúba, najkrásnejšou mešitou v meste - Bolo Hauz, vodojem Lyabi Hauz z roku 1620, tradičný uzbecký bazar s orientálnym tovarom, mešita a najvyšší minaret v Buchare Poj Kalján a medresa Miri Arab, která dodnes slúži ako škola koránu. Večera a nocľah.

6. deň:

raňajky. Prejazd autokarom do Šachrisabzu a prehliadka mesta starého viac než 2 700 rokov, ktoré je spojené s osobou Alexandra Veľkého a rodiskom dobyvateľa Ázie Tamerlána (Timura), uvidíte „Biely palác“ Ak-saraj Sardi považovaný za najvýznamnejšiu pamiatku v mestě, komplex Dorus Siadat, mauzóleum Džechangira, komplex Dorut Tillavat vrátane Gumbazi-Seiidan a „mešity s modrou kopulou“ Kok Bumbazi. Prejazd do dôležitej křižovatky na Veľkej hodvábnej ceste, do Samarkandu. Večera a nocľah.

7. deň:

raňajky. Celodenná prehliadka Samarkandu – námestie Registán s Ulugbekovou medresou a medresami Tillya-Kori a Šér-dor, mauzóleum s tyrkysovou kopulou Gur Emir, prehliadka starobylého architektonického komplexu Šachi Zinda, kde bol pochovaný popol bratranca proroka Kusama ibn Abbase. Na záver návšteva grandióznej stavby moslimského sveta – mešity Bibi-Chanym z konca 14. storočia s hlavným portálom vysokým 40 metrov. Návšteva observatória Ulugbeka. Večera a nocľah.

8. deň:

raňajky. Prehliadka pamätníka Imáma Al Buchari - komplex mauzólea, mešity a ďalších zaujímavých stavieb. Odjazd autokarom do Taškentu. Večera s folklórnym predstavením. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

9. deň:

prílet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Čítať viac

Poznámky

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK.
Hodnotenia klientov: 5.2 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}