Hotel
Informácie
Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
Taškent • Samarkand • Buchara • Mary • Merv • Ašchabad

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do hlavného mesta Uzbekistanu, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah.
2. deň: raňajky. Prehliadka Taškentu – námestie nezávislosti s budovou vlády a senátu, Taškentské divadlo opery a baletu pomenované po Ališeru Navoim, medresy Barak Chán a Kukeldaš, mauzóleum Kafal Šašího (hrob miestneho lekára, filozofa a básnika islamu), múzeum úžitkového umenia. V popoludňajších hodinách prelet do Urgenče v Chorézmskej oáze a odjazd do 30 km vzdialenej Chivy. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky. Prehliadka klenotov Strednej Ázie Chivy - vnútorné mesto Ičan-Kala, medresa chána Muhammeda Amina s minaretom Kalta minor, pevnosť Kunya Ark z 12. storočia, ktorá slúžila ako chánov palác, mauzóleum Pahlavána mahmúda a mešita Džuma s ojedinelou možnosťou vystúpať si na minaret. Večera, nocľah.   
4. deň: raňajky. Celodenný prejadz autokarom zaujímavou púšťou Kyzyl-Kum, bývalej karavánej stezke do Buchary. Večera a nocľah. 
5. deň: raňajky. Prehliadka Buchary, so 140 chránenými stavebnými pamiatkami - pevnosť Ark (sídlo bucharských emírov a symbol vznešenosti a moci), mauzóleum Ismaila Samaního a Česme Ajúba, najkrajšia mešita v meste - Bolo Hauz, vodojem Lyabi Hauz - skvelé miesto na odpočinok z r. 1620, k popíjaniu čaju či kávy a sedeniu pri fontáne, tradičný uzbecký bazár s orientálnym tovarom, mešita a najvyšší minaret v Buchare Poi Kalián a medrasa Miri Arab dodnes slúži ako škola koránu. Večera a nocľah.
6. deň: raňajky. Prejazd autokarom do Šachrisabzu a prehliadka mesta starého viac než 2 700 rokov, ktoré je spojené s osobnosťou Alexandra Veľkého a rodiskom dobyvateľa Ázie Tamerlána (Timura), uvidíte „Biely palác“ Ak-saraj Sardi považovaný za najvýznamnejšiu pamiatku v meste, komplex Dorus Siadat, mauzóleum Džechangira, komplex Dorut Tillavat vrátane Gumbazi-Seiidan a „mešity s modrou kopulou“ Kok Bumbazi. Prejazd do dôležitej križovatky na Veľkej hodvábnej ceste, do Samarkandu. Večera a nocľah.
7. deň: raňajky. Celodenná prehliadka Samarkandu – námestie Registán s Ulugbekovou medresou a medresami Tillya-Kori a Šér-dor, mauzóleum s tyrkysovou kopulou Gur Emir, prehliadka starobylého architektonického komplexu Šachi Zinda, kde bol pochovaný popol bratranca proroka Kusama ibn Abbase. Na záver návštěva grandióznej stavby moslimského sveta – mešity Bibi-Chanym z konca 14. storočia s hlavným portálom vysokým 40 metrov. Návšteva observatória Ulugbeka. Večera a nocľah. 
8. deň: raňajky. Prehliadka pamätníka Imáma Al Buchari - komplex mauzólea, mešity a ďalších zajuímavých stavieb. Odjazd autokarom do Taškentu. Večera s folklórnym predstavením. Transfer na letisko a odlet do Prahy.
9. deň: prílet do Prahy.
Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK  1lôžková izba (193 EUR) • vstupné vízum do Uzbekistanu (97 EUR – zaisťuje CK) • cena nezahŕňa sprepitné (miestny personál, vodič).

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR