Hotel
Informácie

Krajinou polmesiaca

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
Antalya • Bursa • Istanbul • Trója • Pergamon • Efes • Pamukkale • Antalya

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Istanbulu, transfer z letiska do hotela. Podľa letového poriadku možná večerná pešia prehliadka mesta. Večera a nocľah v hoteli.
2. deň: po raňajkách prehliadka Istanbulu. Návšteva komplexu paláca Topkapi s jeho jedinečnou zbierkou čínskeho porcelánu, klenotnicou a Pavilónom posvätného rúcha. Pravú orientálnu atmosféru zažijete pri návšteve Veľkého a Egyptského bazáru s korením a tureckými dobrotami vrátane nefalšovaného tureckého medu. Naproti Egyptskému bazáru navštívite tiež Novú mešitu - Yeni Cami, ktorá je nádhernou ukážkou osmanskej architektúry. Popoludní fakultatívne možnosť plavby po Bospore. Večera a nocľah v Istanbule.
3. deň: po raňajkách dokončenie prehliadky Istanbulu. Prejdete sa po Hippodrome v štvrti Sultanahmet, kde uvidíte 3 obelisky - egyptský, Theodosiov a hadí. Návšteva chrámu Božej múdrosti - Hagia Sophia - a budete obdivovať krásu Modrej mešity s jej 6 minaretmi. Nasleduje prejazd do prvého mesta Osmanskej ríše Bursy. Prehliadka osmanských pamiatok - Zelenej mešity, Zeleného mauzólea, Veľkej mešity, a návšteva bazáru s hodvábom. Večera a nocľah v Burse.
4. deň: raňajky a následný prejazd do bájami opradenej Tróje so svetoznámymi Schliemannovými vykopávkami. Prejazd na ubytovanie, večeru a nocľah v okolí Ayvaliku
5. deň: po raňajkách odjazd do helénskeho mesta Pergamon. Toto mesto patrilo k najkrajším mestám svojej doby, a to najmä vďaka svojej polohe na vrchole strmého kopca. Mesto bolo vybudované na umelých terasách. Uvidíte najstrmšie divadlo antického sveta s nádherným výhľadom do krajiny, miesto, kde stával svetoznámy Diov oltár, zvyšky slávnej Pergamonskej knižnice, ktorá je druhou najväčšou knižnicou antického sveta, a Atheninho chrámu. Vrcholu akropoly potom kraľuje Trajánov chrám. Ďalej navštívite staroveké lekárske centrum Aesclepion, zasvätené bohu liečenia Aesclepiovi. Tu sa prejdete Tunelom zdravia a možno budete prekvapení, ako málo sa súčasné liečebné procedúry líšia od tých minulých. Nasleduje prejazd a návšteva najlepšie zachovalého antického mesta na svete - Efeze. Rímske kúpele, Kurétska a mramorová trieda, Hadriánov chrám, Trajánova fontána, Celsova knižnica a najväčšie divadlo antického sveta, to sú len príklady nespočetného množstva pamätihodností. Návšteva obchodu s kožou. Večera a nocľah v Kusadasi.
6. deň: po raňajkách prejazd na prehliadku Pamukkale, mohutných vápencových terás s termálnou vodou, nazývaných tiež "bavlnený zámok". Prehliadka antického mesta Hierapolis, ktoré využívalo liečivých účinkov vody z Pamukkale. Mesto je známe najväčšou nekropolou v Malej Ázii. Návšteva manufaktúry na výrobu ručne viazaných kobercov. Večera a nocľah v okolí Pamukkale.
7. deň: po raňajkách prejazd do Antalye, individuálne voľno, večera a nocľah v hoteli v Antalyi.
8. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko v Antalyi, odlet späť do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

vstupy • dobrovoľné bakšišné
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR