Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Grand tour Tureckom

18.11. - 18.11. Vybrať iný termín
0 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
  • favourite favourite
Antalya • Konya • Kappadokia • Zelve • Avanos • Hattusas • Ankara • Istanbul • Bursa • Trója • Pergamon • Efes • Pamukkale • Hierapolis
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
15.5. - 26.5.2020
11 nocí
1 250,28 €
15.5. - 29.5.2020
14 nocí
1 323,88 €
15.5. - 26.5.2020
11 nocí
1 250,28 €
15.5. - 29.5.2020
14 nocí
1 323,88 €
28.8. - 11.9.2020
14 nocí
1 323,88 €

Program zájazdu

1. deň: odlet do tureckej Antalye, transfer do hotela, večera a nocľah. 

2. deň: raňajky a následne prejazd cez pohorie Taurus do niekdajšieho hlavného mesta seldžuckej ríše, Konye, mesta postaveného na dne vyschnutého jazera, kde navštívite kláštor dervišov a mauzóleum Mevlany, zakladateľa rádu tancujúcich dervišov a mešitu Selimiye. Po stopách hodvábnej cesty príchod do nocľahárne pre ťavie karavány Sultanhani Kervansaray z 13. storočia. Po prehliadke odchod do Kappadokie na večeru a nocľah. 

3. deň: po raňajkách návšteva podzemného mesta Kaymakli, najhlbšieho podzemného mesta v Turecku, ktoré je až 60 m hlboko vyhlbané v lávovom tufe. Prehliadka dediny Uchisar, návšteva manufaktúry na výrobu suvenírov z ónyxu. V údolí Göreme, tzv. múzeum pod šírym nebom, navštívite kláštorné komplexy a kostoly z 11. storočia s nádherne zachovanými freskami. Nasleduje návšteva dediny Zelve a jej kláštorného komplexu, ktorý tvoria 3 spojené údolia. Prejazd cez Avanos, mesto hrnčiarov, s návštevou keramickej dielne. Večera a nocľah v Kappadokii. Fakultatívne možnosť folklórneho večera Turecká noc, pri ktorej okrem iného uvidíte aj ukážku dervišského obradu sema. Ďalšou možnosťou je fakultatívny let teplovzdušným balónom nad magickou krajinou Kappadokie.
 
4. deň: po raňajkách odchod do Hattusas, bývalého hlavného mesta Chetitskej ríše. Ďalej návšteva najposvätnejšieho miesta Chetitskej ríše - skalnej svätyne Yazilikaya s reliéfmi chetitských bohov a kráľov. Popoludní odchod do Ankary na večeru a nocľah.
 
5. deň: po raňajkách presun na Citadelu s prehliadkou starých tureckých domov a výhľadom na mesto. Nasleduje návšteva svetoznámeho Múzea anatolských civilizácií s najväčšou zbierkou chetitského umenia, reliéfov a hlinených tabuliek s klinovým i hieroglyfickým chetitským písmom. Prejazd z Ankary do Istanbulu na večeru a nocľah. V prípade časových možností návšteva Grand Bazaru.

6. deň: po raňajkách pešia prehliadka starého Istanbulu, návšteva Modrej mešity, chrámu Hagia Sophia, Hipodrómu s tromi obeliskami - egyptským, Theodosiovým a hadím. Návšteva palácového komplexu Topkapi. Popoludní prehliadka Veľkého a Egyptského bazáru a Novej mešity - Yeni Camii. Fakultatívne možnosť plavby po Bospore. Návrat na nocľah v hoteli. 

7. deň: raňajky a následný prejazd späť do Ázie cez Bosporskú úžinu. V Gebze nalodenie na trajekt do Yalovy. Pokračovanie do Bursy. V Burse prehliadka Veľkej mešity, Zelenej mešity, Zeleného mauzólea a podľa časovýchj možností návšteva bazáru s hodvábom. Podvečer voľno, večera a nocľah.

8. deň: po raňajkách presun do Tróje. Návšteva starobylej Tróje s archeologickým komplexom a trójskym koňom. Odchod na večeru a nocľah. 

9. deň: po raňajkách prehliadka Pergamonu, kde navštívite nádherný Trajánov chrám, najstrmšie divadlo antického sveta s nádherným výhľadom a zvyšky druhej najväčšej knižnice antického sveta. Ďalej navštívite antické kúpeľné centrum Aesclepion s tunelom zdravia a množstvom zariadení na kúpeľné procedúry. Pokračovanie do Efezu, hlavného mesta provincie Asia, ktoré sa v súčasnosti považuje za najzachovalejšie antické mesto v Ázii. Tu uvidíte všetko, čo bolo dôležité pre život antického mesta - promenády, kúpele, Celsovu knižnicu, divadlo, agoru aj obytné domy vyzdobené mozaikami. Odchod do hôr k Slávičiemu vrchu s domčekom, kde údajne žila a zomrela Panna Mária. Návšteva manufaktúry na výrobu kožených odevov s príležitosťou na nákup. Odchod na večeru a ubytovanie. 

10. deň: raňajky, prejazd cez Denizli do Pamukkale, v ktorom uvidíte snehobiele vápencové útesy a jazierka s tyrkysovo modrou liečivou vodou. Ďalej navštívite antické kúpeľné mesto Hierapolis, kde bola na liečenie využívaná termálna liečivá voda z Pamukkale a kde všetko slúžilo pre pohodlie kúpeľných hostí. Večera a nocľah v okolí Pamukkale. 

11. deň: po raňajkách zastávka vo výrobni kobercov, kde máte možnosť uvidieť celý proces výroby, od spriadania vlákien hodvábu alebo vlny, ich farbenie a tkanie až po hotové výrobky. Presun do Antalye, okružná jazda mestom s možnosťou nákupov, večera a nocľah v Antalyi alebo v Kemeri

12. deň: podľa aktuálneho letového poriadku transfer na letisko v Antalyi a odlet do Českej Republiky. 

Varianta na 14 nocí, 12.–14. deň:

individuálne voľno v 3* hoteli s polpenziou v oblasti Antalye (za príplatek možnosť pobytu v hoteli podľa vlastného výberu s all inclusive na Tureckej riviere).

Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

30
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy/Brna/Ostravy
Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Čítať viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

vstupy (cca 90 EUR) • dobrovolné bakšišné
Čítať viac

Poznámky

v termínoch na 14 nocí je v cene zahrnuté predĺženie v hoteli 3* s polpenziou, môže ísť aj o mestský hotel. V prípade záujmu o predĺžení v hoteli podľa vášho výberu, príplatok na vyžiadanie.
Hodnotenia klientov: 3.6 / 6
Rodiny: 5 / 6
Dvojice: 6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}