Hotel
Informácie

Toskánsko pre labužníkov a pôžitkárov

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava autobusom doprava autobusom
Florencia • Lucca • Pisa

Program zájazdu


1. deň: odchod z ČR v popoludňajších hodinách.
2. deň: prehliadka klenotnice talianskej renesancie - Florencie. V popoludňajších hodinách sa vydáme na toskánsky vidiek v okolí Florencie. Ubytujeme sa v zreštaurovanej kamennej usadlosti zariadenej typickým toskánskym spôsobom. Prezrieme si celý komplex usadlosti a zoznámime sa s tradičným spôsobom spracovania olív pri výrobe panenského olivového oleja, pozrieme si múzeum tradícií a ochutnáme najlepšie značky toskánskych vín a miestne špeciality. Potom nám „pani domu“ poodhalí tajomstvo výbornej toskánskej kuchyne a dovolí nám asistovať pri príprave typického tunajšieho pokrmu, ktorý potom ochutnáme počas večere s tromi chodmi. Nocľah.
3. deň: po raňajkách sa v jarnom termíne zúčastníme tradičného spracovania dreveného uhlia, v jesennom termíne strávime pol dňa v toskánskych viniciach, kde sa aktívne zapojíme do vinobrania. Na poludnie dostaneme (v oboch termínoch) ako správni talianski poľnohospodári poriadny tanier cestovín s niektorou z tradičných miestnych omáčok. Popoludní výlet do outletového mestečka, kde si môžeme zakúpiť výrobky svetových značiek, často za polovicu obvyklej ceny a návšteva neďalekého kláštora. Môžete zostať v usadlosti a previesť sa na koni alebo na bicykli toskánskou krajinou, prípadne stráviť popoludnie pri bazéne. Nocľah.
4. deň: po raňajkách výlet po toskánskom vidieku a kraji presláveného vína Chianti, možnosť ochutnávky vína v miestnych pivniciach. Návšteva Sieny so známym Mušľovým námestím a Dómom, ako aj ďalších malebných toskánskych mestečiek. Večera v štýle barbeque. Nocľah.
5. deň: po raňajkách návšteva miest Lucca a Pisa so známou šikmou vežou, večer odjazd do ČR.
6. deň: návrat do ČR v dopoludňajších hodinách.
Doprava

Doprava

doprava klimatizovaným autokarom
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Minimálny počet účastníkov: 36. Zmena programu vyhradená.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR