Hotel
Informácie
Termíny a ceny

To najlepšie zo Sicílie s návštevou Liparských ostrovov

22.09. - 29.09.
Vybrať iný termín
Cena
1 052 € -6%
Žiadne skryté poplatky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
22.9. - 29.9.2018
7 nocí
1 051,86 €
Catania • Enna • Cefalů • Etna • Taormina • Syrakusy • Noto • Liparské ostrovy • Palermo • Monreale •Catania

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Catánie, druhého najväčšieho mesta na ostrove, vystavaného na úpätí majestátnej Etny. Catánia je barokovým architektonickým skvostom, ktorý za svoju barokovú podobu vďačí poslednému veľkému zemetraseniu z roku 1693, ktoré pôvodné mesto úplne zničilo. Transfer z letiska, cez vnútrozemie Sicílie, do mesta Enny, ktoré bolo strediskom Sikane. Krátka prehliadka mesta a hradu Castello di Lombardia, ktorý je najvyšším bodom mesta. V podvečerných hodinách pokračovanie do hotela v oblasti Palerma, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, celodenná prehliadka Palerma a jeho okolia. V dopoludňajších hodinách návšteva Monrealu a tunajšie baziliky svetovo preslávené svojimi mozaikami a kláštorným dvorcom z 13. storočia. Popoludní návrat do Palerma, prehliadka mesta vrátane Pallazzo Reale, Capella Pallatina, katedrály a Piazzi Quatro Canti. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky, odchod pozdĺž severného pobrežia Sicílie do stredovekého mesta Cefalú, zastávka a prehliadka normanskej katedrály z 12. storočia. Pokračovanie cez vnútrozemie Sicilie. Piazza Armerina a prehliadka Rímskej vily - "Villa Casale", kde sa nachádza najrozsiahlejší a najbohatší komplex s mozaikami na svete. Popoludní príchod do hotela v Giardini Naxos, ubytovanie a večera.
4. deň: raňajky. Dopoludnia výlet po východnom úbočí, cez mestečká Santa Venerina a Zafferana Etnea. Výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, kde uvidíme zaujímavú "mesačnú" krajinu s lávovými útvarmi. Popoludní odchod do neďalekej Taorminy, jedného z najnavštevovanejších mestečiek na Sicílii, ktoré sa týči vo výške cca 200 m n. m., a ktorého najvýznamnejšou pamiatkou je divadlo. Návrat do hotela, večera a nocľah.
5. deň: raňajky. Odchod z hotela do prístavu v Milazze. Loďou ďalej na ostrov Lipari, zastávka v prístave Marina Lunga. Voľný čas na prehliadku pevnosti s archeologickým areálom a prechádzka malebným mestečkom. Oboplávanie ostrova Lipari a zastávka v prístave Porto di Levante na ostrove Vulcano. Možnosť pešieho výstupu na Veľký kráter s veľkým fumarolovým poľom, návšteva čiernej sopečnej pláže alebo kúpanie v termálnom sírnom bahennom jazierku. Oboplávanie ostrova, prehliadka Konskej jaskyne a Venušiných kúpeľov. Návrat do prístavu v Milazze. Transfer späť do hotela. Večera. Nocľah.
6. deň: raňajky, voľný deň na kúpanie v Giardini Naxos. Večera. Nocľah.
7. deň: raňajky, odchod do Syrakúz, ktoré bývali hospodárskym a kultúrnym centrom antickej Sicílie. Prehliadka miestneho archeologického areálu. Popoludní prehliadka malebného mestečka Noto, návrat do hotela, večera a nocľah.
8. deň: raňajky, návšteva rybárskeho mestečka Acicastello, okružná jazda Catániou. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR