Hotel
Informácie

Panstvo rodov Malatesta a Montefeltro s pobytom pri mori

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Rimini • Gradara • Mondaino • San Leo • San Marino • Montebello • Santarcangelo di Romagna • Verucchio • Urbino

Program zájazdu

1.deň: odchod z ČR vo večerných hodinách.
2.deň: ráno príchod do Rimini, popoludní ubytovanie v hoteli, voľno s možnosťou kúpania, večera.
3. deň: raňajky. Odchod na prehliadku stredovekého mesta a hradu Gradara. Tunajší hrad patril k rodu Malatesta aj k rodu Montefeltro, bol svedkom dojemného príbehu lásky medzi Paolom a Francescou, známeho z Danteho Božskej komédie. Po prehliadke odchod do neďalekého stredovekého mestečka, patriaceho rodu Malatesta Mondain, kde je známa pevnosť tohto rodu. Tu nasleduje krátka prehliadka spojená s návštevou historického mlyna, kde sa vyrába slávny syr Formaggio di Fossa ( "dieravý syr"). Návrat do hotela v neskorých popoludňajších hodinách, večera.
4. deň: raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, večera. Fakultatívne návšteva zábavných parkov napr. Taliansko v miniatúre vo Viserbe, Oltremare s predstavením delfínov v Riccione, Aquafan - vodný park na kúpanie v Riccione a iné. Možnosť zakúpiť si zvýhodnené vstupenky a využiť individuálne miestnu dopravu k návšteve Vami vybraného parku.
5. deň: raňajky, pobyt pri mori, obed. Po obede odchod k návšteve San Leo, malebného opevneného mestečka na skale s jedinou prístupovou cestou a nedobytnou pevnosťou, bývalého sídla rodu Montefeltro. Prejazd do San Marina, najstaršej republiky na svete a zároveň jedného z najmenších štátov Európy. Prehliadka malebného centra hlavného mesta San Marina.
6. deň: raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, večera. Fakultatívne miestnou dopravou návšteva historického centra Rimini - s prehliadkou jadra mesta - Augustov oblúk, Hrad Malatesta, Tibériov most, Chirurgov dom a možnosti nákupov na miestnom trhu na Piazza Cavour a Piazza Malatesta. Montebello, patriace tiež k rodu Malatesta. Nočná prehliadka tajuplného hradu Azzurrina so strašidelnou legendou o dievčatku s bielou pleťou a modrými vlasmi, ktorej duch dodnes prebýva a ozýva sa na tomto hrade.
7. deň: raňajky. Dopoludnia odchod smerom k mestečku Santarcangelo di Romagna, ktoré si zachovalo v priebehu stáročí svoje staré kúzlo. Ďalej sú tu zaujímavé človekom vyhĺbené jaskyne (viac ako 150), ktoré tvoria skutočné podzemné mesto. Po prechádzke mestečkom odchod k návšteve miestnej firmy Collina dei Poeti, kde sa vyrábajú veľmi lahodné vína. Degustácia 4 vzoriek týchto vín a olivového oleja s bruschettou, možnosť nákupu. Nasleduje objavovanie ďalšieho hradu a to vo Verucchiu – objavovanie bašty rodu Malatesta. Popoludní voľno, možnosť kúpania, večera.
8. deň: raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, večera. Fakultatívne poldenný výlet do stredovekého mesta Urbino, jedného zo sídiel rodu Montefeltro, ktoré je zapísané na zozname kultúrnych pamiatok UNESCO. Prehliadka centra mesta, Palazzo Ducale, Duomo, rodný dom maliara Raffaela. Cestou späť exkurzia vo firme vyrábajúcej olivový olej a víno vrátane malej degustácie.
9. deň: raňajky, vypratanie izieb, pobyt pri mori, individuálne voľno, vo večerných hodinách odchod do ČR.
10. deň: príchod do ČR v dopoludňajších hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

doprava klimatizovaným autokarom
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR