Hotel
Informácie

Čarovná Apúlia - predĺžené letecké víkendy

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do prístavného mesta Bari. Transfer na ubytovanie. Nasleduje prehliadka hlavného mesta regiónu Puglia. Dodnes sa zachovalo Staré Mesto s krivolakými uličkami, v ktorého centre sa nachádza katedrála San Sabino (pôvodná stavba pochádza z 12. storočia). V pútnickom kostole San Nicola je umiestnená hrobka poslednej kňažnej z Bari Bony Sforzy, matky poľského kráľa Žigmunda II. Augusta. Ubytovanie. Nocľah.
2. deň: raňajky, prehliadka historického centra Gioia del Colle, prejazd na ochutnávku do neďalekého vinárstva. Ochutnávka miestneho vína. Možnosť nákupov. Prejazd do mesta Matera v oblasti Basilicata a hlavného mesta rovnomennej provincie. V jeho okolí sa nachádzajú najvýznamnejšie miesta pobytu jaskynného človeka v oblasti Stredozemia. Mesto je uvedené na zozname UNESCO. Návrat do hotela. Nocľah.
3. deň: raňajky, návšteva mestečka Polignano a Mare. Individuálne voľno na kúpanie a odpočinok. V popoludňajších hodinách prejazd do Alberobella. Mesto je známe predovšetkým vďaka svojej unikátnej architektúre - tunajšie domčeky sú postavené v tzv. štýle trulli. Predovšetkým vďaka nim je mestečko súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Vo večerných hodinách návrat späť do hotela. Nocľah.
4. deň: raňajky, individuálne voľno, možnosť kúpania alebo odpočinku na miestnych plážach. Fakultatívne návšteva pekárne a mlyna, v ktorom sa spracováva olivový olej. Nocľah.
5. deň: raňajky, individuálne voľno, podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet späť do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR