Hotel
Informácie

Čarovná Apúlia - predĺžené letecké víkendy

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do prístavného mesta Bari. Transfer na ubytovanie. Nasleduje prehliadka hlavného mesta regiónu Puglia. Dodnes sa zachovalo Staré Mesto s krivolakými uličkami, v ktorého centre sa nachádza katedrála San Sabino (pôvodná stavba pochádza z 12. storočia). V pútnickom kostole San Nicola je umiestnená hrobka poslednej kňažnej z Bari Bony Sforzy, matky poľského kráľa Žigmunda II. Augusta. Ubytovanie. Nocľah.
2. deň: raňajky, prehliadka historického centra Gioia del Colle, prejazd na ochutnávku do neďalekého vinárstva. Ochutnávka miestneho vína. Možnosť nákupov. Prejazd do mesta Matera v oblasti Basilicata a hlavného mesta rovnomennej provincie. V jeho okolí sa nachádzajú najvýznamnejšie miesta pobytu jaskynného človeka v oblasti Stredozemia. Mesto je uvedené na zozname UNESCO. Návrat do hotela. Nocľah.
3. deň: raňajky, návšteva mestečka Polignano a Mare. Individuálne voľno na kúpanie a odpočinok. V popoludňajších hodinách prejazd do Alberobella. Mesto je známe predovšetkým vďaka svojej unikátnej architektúre - tunajšie domčeky sú postavené v tzv. štýle trulli. Predovšetkým vďaka nim je mestečko súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Vo večerných hodinách návrat späť do hotela. Nocľah.
4. deň: raňajky, individuálne voľno, možnosť kúpania alebo odpočinku na miestnych plážach. Fakultatívne návšteva pekárne a mlyna, v ktorom sa spracováva olivový olej. Nocľah.
5. deň: raňajky, individuálne voľno, podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet späť do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu