Hotel
Informácie
Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Catania • Etna • Taormina • Syrakusy • Malta • ostrov Gozo

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Catanie, druhého najväčšieho mesta na ostrove, vybudovaného na úpätí majestátnej Etny. Catania je barokovým architektonickým skvostom, ktorý za svoju barokovú podobu vďačí poslednému veľkému zemetraseniu z roku 1693, ktoré pôvodné mesto úplne zničilo. Transfer do hotela, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, v dopoludňajších hodinách výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, kde uvidíme zaujímavú "mesačnú" krajinu s lávovými útvarmi. Popoludní odjazd do neďalekej Taorminy, jedného z najnavštevovanejších mestečiek na Sicílii, ktoré sa týči vo výške cca 200 m n. m., a ktorého najvýznamnejšou pamiatkou je divadlo. Návrat do hotela, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, odchod do Syrakúz, ktoré bývali hospodárskym a kultúrnym centrom antickej Sicílie. Prehliadka miestneho archeologického areálu. Popoludní prehliadka malebného mestečka Noto, návrat do hotela, večera a nocľah.
4. deň: raňajky. Individuálne voľno s možnosťou kúpania pri mori. Večera, nocľah.
5. deň: raňajky, transfer do prístavu a trajekt na Maltu (doba plavby približne 2,5 hodiny). Priplávanie na ostov Malta, transfer do hotela, individuálne voľno alebo prechádzka so sprievodcom. Večera. Nocľah.
6. deň: raňajky, prehliadka hlavného mesta ostrova La Valletta, návšteva záhrad Baracca s prekrásnym výhľadom na hlavný prístav, katedrálu sv. Jána (jedného z najväčších pokladov Malty), Paláce veľmajstrov (sídla maltského parlamentu a kancelárie prezidenta republiky). Pokračovanie do Rabatu, predmestia Mdiny a potom návšteva bývalého hlavného mesta Malty - Mdiny, z ktorého obranných hradieb je výhľad na celý ostrov (prehliadka mesta, návšteva katedrály sv. Pavla). Krátka foto zastávka pri útesoch Dingli, pomenovaných podľa najvyššie položeného mestečka na Malte, odkiaľ je výhľad aj na susedný ostrov Filfla. Návrat do hotela, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, celodenný výlet na susedný ostrov Gozo, podľa povesti obývaný mýtickou nymfou Kalypsó. Návšteva prehistorických chrámov Ggantija, známeho prírodného úkazu Modré okno, po obede v typickej dedinke návšteva hlavného mesta ostrova Victoria (miestna citadela a katedrála, voľno na nákupy).
8. deň: raňajky, podľa letového poriadku individuálne voľno, transfer na letisko a odlet späť do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR