Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Nádherný ostrov Taiwan

28.10. - 06.11.
Vybrať iný termín
Cena
2 207 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
28.10. - 6.11.2018
9 nocí
2 207,08 €
28.10. - 6.11.2018
9 nocí
2 207,08 €
Taipei • Shiding • Hualien • NP Taroko • Taitung • Kenting • Kaohsiung • Tainan • Nantou • Sun Moon Lake • Lukang • Taichung • Taipei

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom do Taipei.

2. deň: prílet na letisko, transfer do hotela v Taipei, nocľah.

3. deň: po ceste malebnou krajinou smerom na východ návšteva horského mestečka Shiding s tradičnými domčekmi po oboch stranách pretekajúcej riečky. Mestečku zaisťovala prosperitu nielen ťažba uhlia, ale aj obchod s čajom, v blízkosti veľa čajových plantáží, prehliadka jednej z nich. Na východnom pobreží ostrova pri Tichom oceáne veľkolepé výhľady na útesy Cingshuei. Najvyššie pobrežné útesy na Taiwane v dĺžke cca 21 km, v priemere 800 m nad úrovňou mora. Nocľah v meste Hualien.

4. deň: prehliadka národného parku Taroko. Raritou parku je tiesňava Taroko s mramorovými kaňonmi, vytvorená erozívnou činnosťou rieky Liwu. Očarujúca krajina s pestrým zložením vegetácie, domov pre mnoho rôznych rastlín a živočíchov. Prechádzka po chodníku Baiyang trail - po trase prejdete 6 tunelov rôznej dĺžky, rôzne osvetlených i tmavých, tajomných i romantických. Prejazd diaľnicou číslo 9, hlavnou dopravnou tepnou vedúcou cez East Rift Valley. Prejazd údolím ponúka ohromujúce výhľady na krajinu vo všetkých smeroch. Nocľah v meste Taitung.

5. deň: návšteva domorodej dediny kmeňa Luan-Shan - môžete si vyskúšať život pôvodných obyvateľov. Ďalšou zastávkou bude park Longpan, ponúkajúci rozsiahle trávnaté priestory, útesy, jaskyne. Prejazd do južnej, tropickej časti ostrova, zastávka pri Kenting Baisha Bay s cca 500 m dlhou a 40 m širokou bielou piesočnatou plážou obklopenou koralovými útesmi, potom prehliadka hlavnej triedy Kentingu. Nocľah.

6. deň: prejazd smerom k mestu Kaohsiung, prehliadka obľúbenej oblasti pri jazere Lotus, ponúkajúcej hojnosť chrámov v okolí, dva masívne pavilóny Jara a Jesene či pagody Draka a Tigra. Návšteva ostrova Qijin a jedného z najobľúbenejších trhovísk na Taiwane - nočného trhu Liuhe v Kaohsiung. Nocľah.

7. deň: pri meste Tainan prehliadka Sihcao Green Tunnel - zeleného tunela Sihcao. Vodný kanál kedysi používaný na dopravu soli, romantický prírodný zelený tunel, tvorený mangrovníkovým porastom je teraz súčasťou ekologickej zóny Taijiang a o.i. skvelou ukážkou chránených mokradí. Potom návšteva oblasti Anping, časti mesta Tainan, oplývajúcou historickými pamiatkami. Anping Tree House prekvapí silou prírody, po rokoch obrovský strom banyán prakticky prehltol budovy starého skladu. Prehliadka Eternal Golden Castle - Večného zlatého hradu. Nocľah.

8. deň: dnešný deň strávíme v oblasti Nantou, v národnom parku Jhushan. Vodopády Sunglungyen. Okolitú krajinu, kolmé útesy i bujné vodopády, budeme obdivovať z obľúbenej atrakcie - "nebeského rebríku" - Bamboo Sky Ladder. 136 m dlhý visutý most cez údolie Taiji je jediný na Taiwane, na svete existujem dva. Nocľah.

9. deň: dopoludnia prechádzka na bicykli okolo jazera Slnka a Mesiaca. Cyklistický chodník po brehoch najväčšej vodnej plochy na ostrove, obklopenej nádhernou prírodou i budhistickými chrámami, je pravidelne zvolená medzi najkrajšími na svete. Potom návšteva mesta Lukang na západnom pobreží, prechádzka po jeho starých častiach s atmosférou pripomínajúce jeho koloniálnu históriu. Nocľah v meste Taichung.

10. deň: prejazd smerom na sever do hlavného mesta Taipei. Po ceste zastávka pri železničnej stanici Shengxing. Táto už opustená stanica z roku 1905 s drevenými budovami nádražia, starodávnymi čajovňami aj reštauráciami stojí za návštevu. Rovnako ako neďaleké pozostatky viaduktu Longten Bridge. Podľa časových možností prehliadka časti hlavného mesta. Nocľah.

11. deň: prehliadka Taipei, návšteva mrakodrapu Taipei 101, do r. 2009 najvyššej budovy sveta. Transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy.

12. deň: prílet do Prahy.


Zmena programu je vyhradená
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR