Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Perla Indického oceánu

  • doprava letecky doprava letecky
Cena od
1 618 € -8%
Žiadne skryté poplatky
21.10. - 01.11.2017
Vybrať iný termín

Colombo • Sigiriya • Dambulla • Anuradhapura • Polonnaruwa • Habarana • Matale • Kandy • Pinnawala • Peradeniya • Nuwara Eliya • Colombo • prodloužení v hotelu na pláži • Colombo

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy do Colomba (s medzipristátím).
2. deň: prílet do Colomba, po vstupnej procedúre transfer do hotela v Dambulle. Ubytovanie a voľno na odpočinok a aklimatizáciu. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky a transfer do Sigiriye. Skalnatý masív so zvyškami paláca, postaveného kráľom Kashyapou v 5. stor., (Je zapísaný na zozname UNESCO). Výstupom na skalnatú vežu sa vám naskytne fantastický výhľad do krajiny - okolitú hustú džungľu a vodné nádrže, z ktorých chodia piť divé slony. Prezriete si tiež nádherné fresky tzv." Nebeských panien". Cesta ďalej pokračuje do Dambully k prehliadke jaskynného chrámu. Ten bol vybudovaný na požiadavku kráľa Walagambahu už v 1. stor. pr. nl. l. a tvorí ho päť jaskýň. Na ploche zhruba 2000 m2 zbadáte viac ako 150 sôch Budhu (najväčšia z nich dosahuje dĺžky 14 m) a jedinečné nástenné maľby. Návrat do hotela, večera a nocľah.
4. deň: raňajky a prejazd do Anuradhapury, miesta zapísaného na zozname UNESCO, s mnohými historicky a archeologicky zaujímavými pozostatkami prvého hlavného mesta Srí Lanky. Uvidíte tu najstarší strom (2200 rokov), starobylé stúpy aj zvyšky chrámov a rituálnych kúpeľov. Cesta pokračuje do Polonnaruwy, druhého hlavného mesta Srí Lanky. Bolo založené v 10. stor. a je rovnako ako Anuradhapura zapísané na zozname UNESCO. K videniu sú ruiny kráľovského paláca, impozantné sochy Budhu vytesané do skaly, jazero kráľa Parakrambahu a mnoho ďalších zaujímavých miest. Návrat do hotela na večeru a nocľah.
5. deň: po raňajkách nasleduje prejazd do Habarana, kde sa zúčastníte slonieho safari. Prechádzka na chrbte mierumilovného slona sa stane nezabudnuteľným zážitkom. Potom prejazd do Matale. Tu navštívite záhradu s korením, kde uvidíte pestovanie a spracovanie tradičných druhov korenia a rastlín (napr. čierneho korenia, kardamónu, karí, vanilky a pod.). Prejazd do Kandy a prehliadka mesta vrátane najposvätnejšieho miesta pre budhistov - chrámu s relikviou Budhovho zubu, mestského bazáru, centra umenia a remesiel a múzea drahokamov. V podvečer zažijete pôsobivú kultúrnu show s predstavením tradičných srílanských tancov či chôdzou po žeravom uhlí. Večera a nocľah v hoteli v Kandy.
6. deň: raňajky a odchod do slonieho sirotinca v Pinnawale. Útulok bol založený v r. 1975, v r. 1984 sa tu narodilo prvé sloníča. Dnes je domovom viac než 40 jedincov rôzneho veku. Transfer do Peradeniye a návšteva Kráľovskej botanickej záhrady, založenej v r. 1374, s viac ako 5000 druhmi stromov a kvetov na ploche 60 ha. Prejazd na vysočinu krásnou horskou krajinou s romantickými čajovými plantážami. Večera a nocľah v oblasti Nuwara Eliya.
7. deň: po raňajkách prehliadka Nuwara Eliyi. Celá táto oblasť je vďaka malebnej prírodnej scenérii a horskej klíme jednou z najobľúbenejších, ale zároveň najchladnejších častí ostrova. Je tu dodnes zjavný britský vplyv, prejavujúci sa v podobe kultúre krajiny aj v architektúre. Mesto je srdcom oblasti, kde sa pestuje svetoznámy cejlónsky čaj. Počas návštevy zavítate na čajové plantáže a do továrne na spracovanie čaju. Prejazd do Colomba, ubytovanie v hoteli v blízkosti Colomba, večera a nocľah.
8. deň: po raňajkách prehliadka hlavného mesta ostrova. K videniu sú tu budhistické a hinduistické chrámy, veľa budov postavených v dobe kolonizácie Britmi či známy bazár Pettah, kde budete mať možnosť nakúpiť suveníry. Kontrastom sú potom moderné štvrte s vysokými mrakodrapmi. Večera a nocľah v hoteli v Colombe.
9. deň: po raňajkách transfer do hotela podľa vášho výberu.
10. -12. deň: individuálny pobyt v hoteli na pláži.
13. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko do Colomba a odlet s medzipristátím späť do ČR.
14. deň: Prílet do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

Vízum na Srí Lanku - možnosť vybavenie cez CK za poplatok 37 EUR alebo vybavenie individuálne cez elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vybaviť aj po prílete na Srí Lanku za 40 USD. Odporúčame vybavenie víza už pred odletom z ČR • odletové poplatky zo Srí Lanky (cca 12 EUR - záleží na leteckej spoločnosti, nemusí byť vyžadované).
Zobraziť viac

Poznámky

Cena nezahŕňa vstupy, odporúčaná suma (150-180 USD).

Upozornenie
V cene zájazdu nie sú zahrnuté vstupy.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu