Popis hotela
Termíny a ceny

Perla Indického oceánu

29.02. - 11.03. Vybrať iný termín
-8%
1 655 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Colombo • Sigiriya • Dambulla • Anuradhapura • Polonnaruwa • Habarana • Matale • Kandy • Pinnawala • Peradeniya • Nuwara Eliya • Colombo • prodloužení v hotelu na pláži • Colombo

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
29.2. - 11.3.2020
11 nocí
1 655,08 €
29.2. - 11.3.2020
11 nocí
1 655,08 €
17.10. - 28.10.2020
11 nocí
1 655,08 €
17.10. - 28.10.2020
11 nocí
1 655,08 €
28.11. - 9.12.2020
11 nocí
1 655,08 €

Informácie o vízach

Vízum na Srí Lanku - možnosť vybavenia cez CK za poplatok 40 EUR alebo vybavenie individuálne cez elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vybaviť aj po prílete na Srí Lanku za 40 USD. Odporúčame vybavenie víza už pred odletom z ČR

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy do Colomba (s medzipristátím).
2. deň: prílet do Colomba, po vstupnej prehliadke transfer do hotela v Dambulle. Ubytovanie a voľno na odpočinok a aklimatizáciu. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky a transfer do Sigiriye. Skalný masív so zvyškami paláca, postaveného kráľom Kashyapou v 5. stor., (Je zapísaný na zozname UNESCO). Výstupom na skalnatú vežu sa vám naskytne fantastický výhľad do krajiny - okolitú hustú džungľu a vodné nádrže, z ktorých chodia piť divé slony. Prezriete si tiež nádherné fresky tzv." Nebeských panien". Cesta ďalej pokračuje do Dambully k prehliadke jaskynného chrámu. Ten bol vybudovaný na požiadavku kráľa Walagambahu už v 1. stor. pr. nl. l. a tvorí ho päť jaskýň. Na ploche zhruba 2000 m2 zbadáte viac ako 150 sôch Budhu (najväčšia z nich dosahuje dĺžky 14 m) a jedinečné nástenné maľby. Návrat do hotela, večera a nocľah.
4. deň: raňajky a presun do Anuradhapury, miesta zapísaného na zozname UNESCO, s mnohými historicky a archeologicky zaujímavými pozostatkami prvého hlavného mesta Srí Lanky. Uvidíte tu najstarší strom (2200 rokov), starobylé stúpy aj zvyšky chrámov a rituálnych kúpeľov. Cesta pokračuje do Polonnaruwy, druhého hlavného mesta Srí Lanky. Bolo založené v 10. stor. a je rovnako ako Anuradhapura zapísané na zozname UNESCO. Možnosť vidieť ruiny kráľovského paláca, impozantnej sochy Budhu vytesanej do skaly, jazero kráľa Parakrambahu a mnoho ďalších zaujímavých miest. Návrat do hotela na večeru a nocľah.
5. deň: po raňajkách nasleduje presun do Habarana, kde sa zúčastníte slonieho safari. Prechádzka na chrbte mierumilovného slona sa stane nezabudnuteľným zážitkom. Potom prejazd do Matale. Tu navštívite záhradu s korením, kde uvidíte pestovanie a spracovanie tradičných druhov korenia a rastlín (napr. čierneho korenia, kardamónu, karí, vanilky a pod.). Presun do Kandy a prehliadka mesta vrátane najposvätnejšieho miesta pre budhistov - chrámu s relikviou Budhovho zubu, mestského bazáru, centra umenia a remesiel a múzea drahokamov. V podvečer zažijete pôsobivú kultúrnu show s predstavením tradičných srílanských tancov či chôdzou po žeravom uhlí. Večera a nocľah v hoteli v Kandy.
6. deň: raňajky a presun do slonieho sirotinca v Pinnawale. Útulok bol založený v r. 1975, v r. 1984 sa tu narodilo prvé sloníča. Dnes je domovom viac než 40 jedincov rôzneho veku. Transfer do Peradeniye a návšteva Kráľovskej botanickej záhrady, založenej v r. 1374, s viac ako 5000 druhmi stromov a kvetov na ploche 60 ha. Presun na vysočinu krásnou horskou krajinou s romantickými čajovými plantážami. Večera a nocľah v oblasti Nuwara Eliya.
7. deň: po raňajkách prehliadka Nuwara Eliyi. Celá táto oblasť je vďaka malebnej prírodnej scenérii a horskej klíme jednou z najobľúbenejších, ale zároveň najchladnejších častí ostrova. Je tu dodnes zjavný britský vplyv, prejavujúci sa na podobe krajiny aj v architektúre. Mesto je srdcom oblasti, kde sa pestuje svetoznámy cejlónsky čaj. Počas návštevy zavítate na čajové plantáže a do továrne na spracovanie čaju. Príchod do Colomba, ubytovanie v hoteli v blízkosti Colomba, večera a nocľah.
8. deň: po raňajkách prehliadka hlavného mesta ostrova. Možnosť vidieť budhistické a hinduistické chrámy, veľa budov postavených v dobe kolonizácie Britmi či známy bazár Pettah, kde budete mať možnosť nakúpiť suveníry. Kontrastom sú potom moderné štvrte s vysokými mrakodrapmi. Večera a nocľah v hoteli v Colombe.
9. deň: po raňajkách transfer do hotela podľa vášho výberu.
10. -12. deň: individuálny pobyt v hoteli na pláži.
13. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko do Colomba a odlet s medzipristátím späť do ČR.
14. deň: Prílet do ČR.

Zmena programu vyhradená.

Min. počet účastníkov: 16

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy (cena za odlet z Viedne na vyžiadanie) 

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac

Poznámky

Upozornenie
Cena nezahŕňa vstupy, odporúčaná suma (150-180 USD). Odletové poplatky zo Srí Lanky (cca 12 EUR - záleží na leteckej spoločnosti, nemusí byť vyžadované).

predĺženie  po okruhu v hoteli podľa výberu na 4 noci: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive
200 EUR, hotel Tangerine Beach ***+ s polpenziou 120 EUR, hotel Royal Palms**** s raňajkami 160 EUR • hotel Kogalla Village*** s polpenziou bez doplatku  (presné ceny doplatkov za jednotlivé hotely sú vždy na preverenie v CK)