Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Naprieč Srí Lankou s relaxom na východnom pobreží ostrova

08.09. - 17.09.
Vybrať iný termín
Cena
1 545 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
8.9. - 17.9.2018
9 nocí
1 544,68 €
8.9. - 17.9.2018
9 nocí
1 544,68 €
Colombo • Seeduwa • Pinnawala • Dambulla • Sigiriya • Polonnaruwa • Passikudah • Kandy • Peradeniya • Nuwara Eliya • Bandarawela • Yala • Galle • Negombo

Informácie o vízach

vízum na Srí Lanku - možnosť vybavenia cez CK za poplatok cca 40 EUR alebo vybavenie individuálne cez elektronický systém (cca 35 USD, platba kartou)

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Colomba podľa letového poriadku ( s medzipristátím ).
2. deň: prílet do Colomba, po vstupnej procedúre transfer do hotela, ubytovanie. Podľa letových poriadkov a príletu: prehliadka Colomba, hlavného mesta ostrova. Najzaujímavejšími miestami sú mystické budovy buddhistických a hinduistických chrámov, pomiatky z kolonizátorskej éry, ale i známy bazar Perrah (možnosť nákupu). Transfer do hotela v Seeduwe, večera a nocľah.
3. deň: po raňajkách odchod zo Seeduwy smerom do Pinnawaly, návšteva slávneho slonieho útulku pre osirotené slony, ktorý bol založený v roku 1975. Miesto slúžilo pôvodne k ochrane slonov zranených pytliakmi, dnes je turistickou atrakciou s mnohými slonmi ( môžete pozorovať ich kúpanie v rieke, kŕmenie mláďat ). Nasleduje prejazd do Dambully ( UNESCO ). Tunajší chrám bol vybudovaný v skale v 1. st. pr.n.l. Komplex 5 jaskýň ukrýva prekrásne maľby a sochy Budhu, vytesané zo skaly. Transfer do oblasti Sigiriya a nocľah v hoteli, večera.
4. deň: raňajky, ďalej návšteva Sigiriya. Pevnosť sa týči na skale vo výške približne 200 m. Na vrchu skaly bolo predtým kráľovské sídlo zahŕňajúce záhrady, vodné jazierka. Z vrcholu skaly sa vám naskytne krásny výhľad do krajiny. Potom prejazd do Polonnaruwy, ďalšieho mesta chrámov založeného v 5. st. a zahrnuté medzi pamiatky UNESCO. Prehliadka rozsiahleho kráľovského paláca, parkov, nádrží. Nasleduje prejazd na východ ostrova, do Passikudah, ubytovanie a večera v hoteli v Passikudah.
5. a 6. deň: raňajky, relax na pláži, kúpanie. Pláže v oblasti Passikudah patria k najkrajším na ostrove, pozvoľný vstup do mora. V prípade záujmu možnosť výletov na mieste, vodné športy. Oba dni večera v hoteli. Za príplatok možnosť ubytovania v hoteli 5* hoteli.
7. deň: raňajky, nasleduje odchod do Kandy, bývalého hlavného mesta a tzv. hlavného mesta vysočiny. V Kandy sa v minulosti vystriedali Portugalci, Holanďania a nakoniec Briti a stopy kolonizácie sú zjavné na miestnej architektúre. Najznámejším je chrám Budhovho zubu Dalada Maligawa. Prejdete okolo jazera, navštívite bazár, centrum umenia a remesiel. Večer kultúrna show s ukážkami tradičných tancov. Večera a nocľah v Kandy.
8. deň: raňajky. Prejazd do Peradeniya, kráľovskej botanickej záhrady. Na ploche 147 akrov je k videniu množstvo tropických rastlín, kvetov i stromov. Najznámejší je dom orchideí. Prejazd do Nuwara Eliya, populárneho rezortu vysočiny. Je srdcom oblasti, kde sa pestuje cejlónsky čaj. Navštívite čajovú plantáž a uvidíte proces spracovania čaju ( vrátane ochutnávky ). Odchod do hotela v Bandarawela. Ubytovanie a večera.
9. deň: raňajky, prejazd do Yala. Návšteva národného parku, safari v jeepoch, možnosť vidieť slonov, byvolov, leopardov, hadov či krokodílov. Ubytovanie, večera a nocľah.
10. deň: raňajky, ráno odchod po pobrežie smerom ku Galle, jednému z najdôležitejších prístavov ostrova. Mesto je známe aj vďaka výrobe čipiek. Nachádza sa tu rozsiahle opevnenie s pevnosťou, zapísané na zozname UNESCO. Prejazd ďalej do Negomba, ubytovanie v hoteli, voľno. Večera a nocľah.
11. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet späť do Prahy (s medzipristátím).
12. deň: Prílet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Cena nezahŕňa: vstupy cca 155 USD
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR