Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Grand tour Cejlónom s možnosťou predĺženia

08.02. - 15.02. Vybrať iný termín
-8%
1 471 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Colombo • Negombo • Pinnawala • Dambulla • Sigiriya • Polonnaruwa • Anuradhapura • Matale • Peradeniya • Kandy • Nuwara Eliya • Yala • Galle • prodloužení v hotelu na pláži • Colombo

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
14.3. - 21.3.2020
7 nocí
1 471,08 €
14.3. - 21.3.2020
7 nocí
1 471,08 €
14.3. - 28.3.2020
14 nocí
1 471,08 €
11.4. - 18.4.2020
7 nocí
1 471,08 €
11.4. - 25.4.2020
14 nocí
1 471,08 €

Informácie o vízach

Vízum na Srí Lanku - možnosť vyriešiť cez CK za poplatok 40 EUR alebo individuálne cez elektornický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyriešiť aj po prílete na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vybavenie víz ešte pred odletom.

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy do Colomba (s medzipristátím).
2. deň: prílet do Colomba, po vstupných formalitách transfer do Negomba. Ubytovanie a individuálne voľno na aklimatizáciu, večera a nocľah.
3. deň: po raňajkách odchod na návštevu slávneho útulku pre osirotené slony v Pinnawala. Založený bol v r. 1975 len so 7 slonmi. V dnešnej dobe môže časť z nich pozorovať narodenie svojich pravnúčat. Pôvodne toto miesto slúžilo k ochrane slonov zranených v dôsledku pytliactva, dnes je veľkou turistickou atrakciou. Očarí vás kŕmenie sloníkov z fliaš, kúpanie stáda v rieke a samotné pozorovanie týchto milých obrov. Nasleduje prejazd do Dambully (UNESCO). Tunajší chrám v skale bol vybudovaný kráľom Walagambahu v 1. st. pr. nl. l. Komplex 5 jaskýň na zhruba 2 000 m2 ukrýva prekrásne maľby (najrozsiahlejšie na svete) a sochy Budhu, vytesané zo skaly (najväčšia meria 14 m). Transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách návšteva Sigiriye. Pevnosť sa týči do výšky približne 200 m a bola vystavaná kráľom Kashyapou v 5. st. (UNESCO). Výstupom na skalnú vežu sa vám naskytne fantastický výhľad do krajiny. Príjazd do ďalšieho mesta kráľov - Polonnaruwy. Založená bola koncom 10. st. juhoindickou dynastiou Chola. Keď sinhálsky kráľ Vijjayabahu I. vytlačil Cholov z ostrova, ponechal si Polonnaruwa ako svoje hlavné mesto. Za kráľa Parakramabahu I. tu bol vystavaný kráľovský palác, nádherné parky a obrovská nádrž . Návrat do hotela na večeru a nocľah .
5. deň: raňajky a odchod na návštevu Anuradhapury. Prehliadka pôvodného 1. hlavného mesta Srí Lanky, dodnes s veľkou radou archeologicky a historicky cenných pozostatkov a zapísaného v zozname UNESCO. K videniu je tu aj veľká atrakcia - 2 200 rokov starý posvätný strom Sri Maha Bodhi, údajne najstarší na svete a samozrejme rad starobylých stúp, dagob, zvyškov chrámov a rituálnych kúpeľov. Návrat do hotela, večera a nocľah.
6. deň: po raňajkách odchod na vysočinu do Kandy. Cestou zaujímavá zastávka v Matale. V tunajšej záhrade s korením uvidíte pestovanie a spracovanie mnohých druhov tunajších exotických rastlín, dozviete sa o ich využití a liečebných účinkoch. Prejazd do kráľovskej botanickej záhrady v Peradeniyi. Na ploche 147 akrov je tu k  videniu nepreberné množstvo tropických rastlín, kvetov i stromov. Vybudovaná bola pre potešenie sinhálských kráľov a zvelebená neskôr Britmi. Príchod do Kandy - tzv. "Hlavného mesta vysočiny". V Kande sa v minulosti vystriedali pri moci Portugalci, Holanďania a nakoniec Briti a stopy kolonizácie sú zjavné na miestnej architektúre a celkovom vzhľade mesta. Najznámejším miestom je chrám Budhovho zubu Dalada Maligawa, ktorý uchováva najposvätnejšiu budhistickú relikviu. Prejdete okolo jazera, navštívite mestský bazár, centrum umenia a remesiel, múzeum drahokamov a podvečer sa zúčastníte pôsobivej kultúrnej show s ukážkami tradičných srílanských tancov a chodenia po horúcom uhlí. Ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: po raňajkách prejazd pôvabnou krajinou vysočiny do najpopulárnejšieho rezortu - Nuwara Eliya (1 889 m n . m .). Dodnes je tu zjavný britský vplyv, prejavujúci sa v podobe kultúre krajiny aj v architektúre. Nuwara Eliya je srdcom oblasti, kde sa pestuje slávny cejlónsky čaj. Zavítate na čajovú plantáž a v továrni uvidíte proces jeho spracovania (súčasťou tunajšej návštevy je aj ochutnávka). Ubytovanie a nocľah v hoteli v Nuwara Eliya.
8. deň: raňajky a prejazd z vysočiny na juh ostrova do najväčšieho národného parku v Yale. Zúčastníte sa skvelého safari v jeepoch (možnosť vidieť slonov, diviakov, byvolov, leopardov, hadov či krokodílov a celý rad ďalších živočíšnych druhov vrátane vzácneho vtáctva s pozorovaním v divokej prírode). Ubytovanie, večera a nocľah.
9. deň: po raňajkách sa vydáte na poslednú časť putovania ostrovom, cesta povedie na južné pobrežie do mesta Galle. Ide o významný prístav a mesto je vyhlásené vďaka zručným krajkárkam. Nachádza sa tu rozsiahle opevnenie so známou pevnosťou (vzniknuté za čias kolonizácie Portugalcami, ďalej zvelebované Holanďanmi a dnes zapísané na zozname UNESCO). Po prehliadke transfer na letisko v Colombe. Pri variante s predĺžením transfer do vybraného hotela a ubytovanie.
10. deň: v skorých ranných hodinách odlet späť do ČR.

Variant s predĺžením: individuálny program.
11.-15. deň: v prípade predĺženia individuálne voľno v hoteli na pláži podľa vlastného výberu.
16. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko v Colombe a odlet s medzipristátím späť do ČR.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, na vyžiadanie Viedeň

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

individuálny pobyt v hoteli na pláži

Čítať viac

Poznámky

Upozornenie
Cena nezahŕňa vstupy, odporúčaná suma cca 190 USD.

NOVINKA: možnosť predĺženia na Maldivách v rezorte podľa vlastného výberu a na ľubovoľný počet nocí.

Predĺženie o 7 nocí po okruhu vr. transferov: hotel Mermaid Hotel and Club *** + s all inclusive 7 nocí od 839 eur na osobu • hotel Tangerine Beach *** + s polpenziou 7 nocí od 519 eur na osobu • hotel Koggala Village *** s raňajkami 7 nocí od 379 eur na osobu • hotel Turyaa Kalutara **** 7 nocí s raňajkami od 999 eur na osobu  • hotel Royal Palms **** s raňajkami 7 nocí od 599 eur na osobu • hotel Coco Royal Beach *** s polpenziou 7 nocí od 519 eur na osobu (ceny na preverenie v CK)

Hodnotenia klientov: 5.2 / 6
Dvojice: 5 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}