Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Grand tour Cejlónom s možnosťou predĺženia

10.11. - 17.11.
Vybrať iný termín
Cena
1 471 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
10.11. - 17.11.2018
7 nocí
1 471,08 €
10.11. - 17.11.2018
7 nocí
1 471,08 €
10.11. - 24.11.2018
14 nocí
1 471,08 €
Colombo • Negombo • Pinnawala • Dambulla • Sigiriya • Polonnaruwa • Anuradhapura • Matale • Peradeniya • Kandy • Nuwara Eliya • Yala • Galle • prodloužení v hotelu na pláži • Colombo

Informácie o vízach

Vízum na Srí Lanku - možnosť vyriešiť cez CK za poplatok 40 EUR alebo individuálne cez elektornický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyriešiť aj po prílete na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vybavenie víz ešte pred odletom.

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy do Colomba (s medzipristátím).
2. deň: prílet do Colomba, po vstupných formalitách transfer do Negomba. Ubytovanie a individuálne voľno na aklimatizáciu, večera a nocľah.
3. deň: po raňajkách odchod na návštevu slávneho útulku pre osirotené slony v Pinnawala. Založený bol v r. 1975 len so 7 slonmi. V dnešnej dobe môže časť z nich pozorovať narodenie svojich pravnúčat. Pôvodne toto miesto slúžilo k ochrane slonov zranených v dôsledku pytliactva, dnes je veľkou turistickou atrakciou. Očarí vás kŕmenie sloníkov z fliaš, kúpanie stáda v rieke a samotné pozorovanie týchto milých obrov. Nasleduje prejazd do Dambully (UNESCO). Tunajší chrám v skale bol vybudovaný kráľom Walagambahu v 1. st. pr. nl. l. Komplex 5 jaskýň na zhruba 2 000 m2 ukrýva prekrásne maľby (najrozsiahlejšie na svete) a sochy Budhu, vytesané zo skaly (najväčšia meria 14 m). Transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách návšteva Sigiriye. Pevnosť sa týči do výšky približne 200 m a bola vystavaná kráľom Kashyapou v 5. st. (UNESCO). Výstupom na skalnú vežu sa vám naskytne fantastický výhľad do krajiny. Príjazd do ďalšieho mesta kráľov - Polonnaruwy. Založená bola koncom 10. st. juhoindickou dynastiou Chola. Keď sinhálsky kráľ Vijjayabahu I. vytlačil Cholov z ostrova, ponechal si Polonnaruwa ako svoje hlavné mesto. Za kráľa Parakramabahu I. tu bol vystavaný kráľovský palác, nádherné parky a obrovská nádrž . Návrat do hotela na večeru a nocľah .
5. deň: raňajky a odchod na návštevu Anuradhapury. Prehliadka pôvodného 1. hlavného mesta Srí Lanky, dodnes s veľkou radou archeologicky a historicky cenných pozostatkov a zapísaného v zozname UNESCO. K videniu je tu aj veľká atrakcia - 2 200 rokov starý posvätný strom Sri Maha Bodhi, údajne najstarší na svete a samozrejme rad starobylých stúp, dagob, zvyškov chrámov a rituálnych kúpeľov. Návrat do hotela, večera a nocľah.
6. deň: po raňajkách odchod na vysočinu do Kandy. Cestou zaujímavá zastávka v Matale. V tunajšej záhrade s korením uvidíte pestovanie a spracovanie mnohých druhov tunajších exotických rastlín, dozviete sa o ich využití a liečebných účinkoch. Prejazd do kráľovskej botanickej záhrady v Peradeniyi. Na ploche 147 akrov je tu k  videniu nepreberné množstvo tropických rastlín, kvetov i stromov. Vybudovaná bola pre potešenie sinhálských kráľov a zvelebená neskôr Britmi. Príchod do Kandy - tzv. "Hlavného mesta vysočiny". V Kande sa v minulosti vystriedali pri moci Portugalci, Holanďania a nakoniec Briti a stopy kolonizácie sú zjavné na miestnej architektúre a celkovom vzhľade mesta. Najznámejším miestom je chrám Budhovho zubu Dalada Maligawa, ktorý uchováva najposvätnejšiu budhistickú relikviu. Prejdete okolo jazera, navštívite mestský bazár, centrum umenia a remesiel, múzeum drahokamov a podvečer sa zúčastníte pôsobivej kultúrnej show s ukážkami tradičných srílanských tancov a chodenia po horúcom uhlí. Ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: po raňajkách prejazd pôvabnou krajinou vysočiny do najpopulárnejšieho rezortu - Nuwara Eliya (1 889 m n . m .). Dodnes je tu zjavný britský vplyv, prejavujúci sa v podobe kultúre krajiny aj v architektúre. Nuwara Eliya je srdcom oblasti, kde sa pestuje slávny cejlónsky čaj. Zavítate na čajovú plantáž a v továrni uvidíte proces jeho spracovania (súčasťou tunajšej návštevy je aj ochutnávka). Ubytovanie a nocľah v hoteli v Nuwara Eliya.
8. deň: raňajky a prejazd z vysočiny na juh ostrova do najväčšieho národného parku v Yale. Zúčastníte sa skvelého safari v jeepoch (možnosť vidieť slonov, diviakov, byvolov, leopardov, hadov či krokodílov a celý rad ďalších živočíšnych druhov vrátane vzácneho vtáctva s pozorovaním v divokej prírode). Ubytovanie, večera a nocľah.
9. deň: po raňajkách sa vydáte na poslednú časť putovania ostrovom, cesta povedie na južné pobrežie do mesta Galle. Ide o významný prístav a mesto je vyhlásené vďaka zručným krajkárkam. Nachádza sa tu rozsiahle opevnenie so známou pevnosťou (vzniknuté za čias kolonizácie Portugalcami, ďalej zvelebované Holanďanmi a dnes zapísané na zozname UNESCO). Po prehliadke transfer na letisko v Colombe. Pri variante s predĺžením transfer do vybraného hotela a ubytovanie.
10. deň: v skorých ranných hodinách odlet späť do ČR.

Variant s predĺžením: individuálny program.
11.-15. deň: v prípade predĺženia individuálne voľno v hoteli na pláži podľa vlastného výberu.
16. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko v Colombe a odlet s medzipristátím späť do ČR.

Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

individuálny pobyt v hoteli na pláži
Zobraziť viac

Poznámky

Upozornenie
Cena nezahŕňa vstupy, odporúčaná suma cca 190 USD.

Predĺženie o 7 nocí po okruhu vr. transferov - ceny platné pre okruhy z roku 2017, odlet 10.11.: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive 7 nocí 640 EUR • hotel Tangerine Beach***+ s polopenziou 7 nocí 520 EUR • hotel Koggala Village *** s polopenziou 7 nocí 360 EUR • hotel Turyaa Kalutara**** 7 nocí s raňajkami 780 EUR • hotel Royal Palms**** s polopenziou 7 nocí 780 EUR • hotel Coco Royal Beach*** s polopenziou 7 nocí 500 EUR

Predĺženie o 7 nocí po okruhu vr. transferov - ceny platné pre okruhy z roku 2018: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive 7 nocí 640 EUR • hotel Tangerine Beach***+ s polopenziou 7 nocí 440 EUR • hotel Koggala Village *** s raňajkami 7 nocí 400 EUR • hotel Turyaa Kalutara**** 7 nocí s raňajkami 960 EUR • hotel Royal Palms**** s raňajkami 7 nocí 560 EUR • hotel Coco Royal Beach*** s polopenziou 7 nocí 540 EUR

NOVINKA: možnosť predĺženia na Maldivách v rezorte podľa vlastného výberu a na ľubovoľný počet nocí

Hodnotenia klientov

Dvojice: 5 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR