Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Grand tour Cejlónom s možnosťou predĺženia

  • doprava letecky doprava letecky
Cena od
1 471 € -8%
Žiadne skryté poplatky
10.02. - 17.02.2018
Vybrať iný termín

Colombo • Negombo • Pinnawala • Dambulla • Sigiriya • Polonnaruwa • Anuradhapura • Matale • Peradeniya • Kandy • Nuwara Eliya • Yala • Galle • prodloužení v hotelu na pláži • Colombo

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy do Colomba (s medzipristátím).
2. deň: prílet do Colomba, po vstupných formalitách transfer do Negomba. Ubytovanie a individuálne voľno na aklimatizáciu, večera a nocľah.
3. deň: po raňajkách odchod na návštevu slávneho útulku pre osirotené slony v Pinnawala. Založený bol v r. 1975 len 7 slonmi. V dnešnej dobe môže časť z nich pozorovať narodenie svojich pravnúčat. Pôvodne toto miesto slúžilo k ochrane slonov zranených v dôsledku pytliactva, dnes je veľkou turistickou atrakciou. Očarí vás kŕmenie sloníkov z fliaš, kúpanie stáda v rieke a samotné pozorovanie týchto milých obrov. Nasleduje prejazd do Dambully (UNESCO). Tunajší chrám v skale bol vybudovaný kráľom Walagambahu v 1. st. pr. nl. l. Komplex 5 jaskýň na zhruba 2 000 m2 ukrýva prekrásne maľby (najrozsiahlejšie na svete) a sochy Budhu, vytesané zo skaly (najväčšia meria 14 m). Transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách návšteva Sigiriye. Pevnosť sa týči do výšky približne 200 m a bola vystavená kráľom Kashyapou v 5. st. (UNESCO). Výstupom na skalnú vežu sa vám naskytne fantastický výhľad do krajiny. Príjazd do ďalšieho mesta kráľov - Polonnaruwy. Založená bola koncom 10. st. juhoindickou dynastiou Chola. Keď sinhálsky kráľ Vijjayabahu I. vytlačil Choly z ostrova, ponechal Polonnaruwa ako svoje hlavné mesto. Za kráľa Parakramabahu I. tu bol vystavaný kráľovský palác, nádherné parky a obrovská nádrž . Návrat do hotela na večeru a nocľah .
5. deň: raňajky a odchod na návštevu Anuradhapury. Prehliadka pôvodného 1. hlavného mesta Srí Lanky, dodnes s veľkou radou archeologicky a historicky cenných pozostatkov a zapísaného na zozname UNESCO. K videniu je tu aj veľká atrakcia - 2 200 rokov starý posvätný strom Sri Maha Bodhi, údajne najstarší na svete a samozrejme rad starobylých stúp, dagob, zvyškov chrámov a rituálnych kúpeľov. Návrat do hotela, večera a nocľah.
6. deň: po raňajkách odchod na vysočinu do Kandy. Cestou zaujímavá zastávka v Matale. V tunajšej záhrade s korením uvidíte pestovanie a spracovanie mnohých druhov tunajších exotických rastlín, dozviete sa o ich využití a liečebných účinkoch. Prejazd do kráľovskej botanickej záhrady v Peradeniyi. Tu je na ploche 147 akrov k videniu nepreberné množstvo tropických rastlín, kvetov i stromov. Vybudovaná bola pre potešenie sinhálských kráľov a zvelebená neskôr Britmi. Príchod do Kandy - tzv. "Hlavného mesta vysočiny". V Kande sa v minulosti vystriedali pri moci Portugalci, Holanďania a nakoniec Briti a stopy kolonizácie sú zjavné na miestnej architektúre a celkovom vzhľade mesta. Najznámejším miestom je chrám Budhovho zubu Dalada Maligawa, ktorý uchováva najposvätnejšiu budhistickú relikviu. Prejdete okolo jazera, navštívite mestský bazár, centrum umenia a remesiel, múzeum drahokamov a podvečer sa zúčastníte pôsobivej kultúrnej show s ukážkami tradičných srílanských tancov a chodenia po horúcom uhlí. Ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: po raňajkách prejazd pôvabnou krajinou vysočiny do najpopulárnejšieho rezortu - Nuwara Eliya (1 889 m n . m .). Dodnes je tu zjavný britský vplyv, prejavujúci sa v podobe kultúre krajiny aj v architektúre. Nuwara Eliya je srdcom oblasti, kde sa pestuje slávny cejlónsky čaj. Zavítate na čajovú plantáž a v továrni uvidíte proces jeho spracovania (súčasťou tunajšej návštevy je aj ochutnávka). Ubytovanie a nocľah v hoteli v Nuwara Eliya.
8. deň: raňajky a prejazd z vysočiny na juh ostrova do najväčšieho národného parku v Yale. Zúčastníte sa skvelého safari v jeepoch (možnosť vidieť slonov, diviakov, byvolov, leopardov, hadov či krokodílov a celý rad ďalších živočíšnych druhov vr. vzácneho vtáctva s pozorovaním v divokej prírode). Ubytovanie, večera a nocľah.
9. deň: po raňajkách sa vydáte na poslednú časť putovania ostrovom, cesta povedie na južné pobrežie do mesta Galle. Ide o významný prístav a mesto je vyhlásené vďaka zručným krajkárkam. Nachádza sa tu rozsiahle opevnenie so známou pevnosťou (vzniknuté za čias kolonizácie Portugalcami, ďalej zvelebované Holanďanmi a dnes zapísané na zozname UNESCO). Po prehliadke transfer na letisko v Colombe. Pri variante s predĺžením transfer do vybraného hotela a ubytovanie.
10. deň: v skorých ranných hodinách odlet späť do ČR.

Variant s predĺžením: individuálny program.
11.-15. deň: v prípade predĺženia individuálne voľno v hoteli na pláži podľa vlastného výberu.
16. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko v Colombe a odlet s medzipristátím späť do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

1lôžková izba počas okruhu • individuálny pobyt v hoteli na pláži
Zobraziť viac

Poznámky

Cena nezahŕňa vstupy, odporúčaná suma cca 190 USD.

NOVINKA: možnosť predĺženia na Maldivách v rezorte podľa vlastného výberu a na ľubovoľný počet nocí

Upozornenie
V cene zájazdu nie sú zahrnuté vstupy.

Hodnotenia klientov

Dvojice: 5 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu