Hotel
Informácie
Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
Miami • Key West • NP Everglades • Naples • St. Petersburg • Orlando • Miami

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Miami. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.
2. deň: výpravná cesta po ceste Overseas Highway vedúcej pásom ostrovčekov Keys prepojených viac než 50 mostami až do najjužnejšieho bodu severoamerického kontinentu - mestečka Key West, ktoré delí od kubánskej Havany len 130 km vodnej plochy Atlantiku. Toto živé miesto s príchuťou Karibiku preslávil uvoľnený spôsob života, skvelá kuchyňa a elektrizujúca atmosféra nielen nočného života. Takisto navštívime dom spisovateľa Ernesta Hemingwaya, ktorý tu napísal niekoľko svojich slávnych románov vrátane Starec a more. Nocľah v Key West.
3. deň: cesta späť na floridskej pevninu, kde nasleduje návšteva krokodílej farmy a tiež krátka výprava Anhinga Trail v NP Everglades. V tejto unikátnej prírodnej rezervácií, kde v nepreniknuteľných močiaroch mangrovových hájov, utajených jazierkach a plytkých riečkach žijú stovky vtáčích druhov, floridskí panteri či kapustňáci, sa za divokými aligátormi vydáme na špeciálnom vznášadle. Prejazd pozdĺž cyprusových hájov do prímorského Naples pri Mexickom zálive. Ubytovanie, nocľah.
4. deň: z Naples odchod na sever a cez ohromujúci most Sunshine Skyway príchod do letoviska St. Petersburg, kde sa popri prvotriednych plážach nachádza aj jedinečná zbierka obrazov Salvadora Dalího (fakultatívne). Po krátkej jazde cez Tampu - tretie najväčšie mesto Floridy - odídeme do mesta zábavy malých i veľkých - Orlanda, ktoré s 25 miliónmi turistov ročne patrí k najnavštevovanejším miestam USA. Ubytovanie, nocľah.
5. deň: návšteva niektorého zo zábavných parkov Orlanda - napríklad obrieho a prakticky nevyčerpateľného zdroja zábavy Disney World alebo Universal Studios s atrakciami inšpirovanými slávnymi hollywoodskymi filmami. Skvelú voľbu ponúka morský svet Sea World s delfínmi, tuleňmi a kosatkami vystupujúcimi v pôsobivých show (vstupy do tematických parkov fakultatívne). Nocľah v Orlande.
6. deň: pri návrate k Atlantickému oceánu návšteva Kennedyho vesmírneho strediska na myse Cape Canaveral (fakultatívne) s centrom vesmírneho a kozmického programu kozmickej agentúry NASA. Pri prechádzke kozmodrómom návšteva gigantických hangárov, kde sa nachádza štartovacia rampa raketoplánu. Návšteva kina IMAX s unikátnymi filmami natočenými americkými astronautmi. Popoludní presun do Miami, ubytovanie, voľný program.
7. deň: prehliadka mesta pláží a slnka s návštevou najznámejších štvrtí Miami, akými sú Little Havana s odkazom kubánskej emigrácie, moderné Coconut Grove či Coral Gables. Nocľah v Miami.
8. deň: dopoludnia voľný program na pláži. Podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet do Prahy.
9. deň: prílet do Prahy
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy (na vyžiadanie aj odlet z Viedne)
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy
Zobraziť viac

Poznámky

K vybaveniu vstupnej autorizácie ESTA je nutný biometrický pas.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR