Hotel
Informácie
Termíny a ceny
14.09. - 30.09.
Vybrať iný termín
Cena
3 605 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
14.9. - 30.9.2018
16 nocí
3 605,48 €
14.9. - 30.9.2018
16 nocí
3 605,48 €
14.9. - 30.9.2018
16 nocí
3 605,48 €
Washington • New York • Buffalo • Niagarské vodopády • San Francisco • NP Yosemite • Death Valley • Las Vegas • NP Zion • NP Bryce Canyon • Lake Powell • NP Grand Canyon • zámek Montezuma • Scottdale • NP Joshua Tree • Palm Springs • Los Angeles • Universal Studios

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy. Prílet do Washingtonu, transfer do hotela, individuálne voľno, ubytovanie a nocľah.
2. deň: prehliadka mesta, ktorá zahŕňa Biely dom, budovu Kapitolu, Pamätník A. Lincolna, Arlingtonský národný cintorín, kde môžete vidieť aj hrob J. F. Kennedyho, atď. V popoludňajších hodinách individuálne voľno. Nocľah.
3. deň: transfer vlakom do New Yorku (doba prejazdu cca 3 hodiny). Medzi veľa pamätihodností patrí Piata Avenue, Rockefeller Center, Broadway, Wall Street, Central Park, Chinatown a ďalšie. Nocľah.
4. deň: pokračovanie prehliadky New Yorku z predchdzajúceho dňa, individuálne voľno.
5. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet do Buffala. Popoludňajšia alebo večerná prehliadka mesta a jeho pamätihodností. Nocľah.
6. deň: deň pri Niagarských vodopádoch. Nalodenie na známu loď "Maid of the Mist", ktorá zamieri priamo k vodopádu Horseshoe. Nocľah.
7. deň: v ranných hodinách transfer na letisko a prelet do San Francisca. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.
8. deň: dopoludnia prehliadka mesta, pri ktorej uvidíte Union Square, Civic Centrum, Fisherman Wharf a mnoho ďalších zaujímavostí. Nádherný výhľad na San Francisco a Východný záliv budete mať z Twin Peaks. Potom, čo budete stáť na vrchole kopca a pozorovať hmlu cez Golden Gate, ľahko porozumiete, prečo sa San Francisco nazýva najkrajším mestom Ameriky. K hlavným atrakciám tohto mesta iste patrí aj cable cars a najkľukatejšia ulice Lombard Street. Nocľah.
9. deň: skoro ráno prejazd do najznámejšieho národného parku Kalifornie - Yosemite. Tento park je zhruba rovnako veľký ako štát Rhode Island a každoročne sem prichádzajú milióny turistov, aby sa presvedčili o jeho kráse. Yosemitský národný park patrí k ikonám amerického západu, nájdete tu krásne scenérie, úžasné vyhliadky, hrmiace vodopády, dychberúce skalné steny i skoro nekonečnú divočinu. Budete mať možnosť si tu prehliadnuť obry z rastlinnej ríše - sekvoje. Pri prehliadke parku uvidíte veľkolepý El Capitan a Half Dome. Nocľah.
10. deň: v skorých ranných hodinách prejazd do Death Valley, cestou zastavíte v Hot Creek u Mammoth Lakes. V týchto horúcich prameňoch sa budete mať možnosť vykúpať a nabrať sily na ďalšiu cestu. Príchod do Death Valley - Údolia smrti, čo je najnižšie položené miesto kontinentu. Pri prechádzaní tohto národného parku budete mať pocit, že je to nekončiace údolie. Po návšteve národného parku pokračujete do Las Vegas. Nocľah.
11. deň: Las Vegas je nazývané hlavným mestom hazardu. Celý deň si môžete užívať všetkého, čo toto mesto, ktoré nikdy nespí, ponúka. Hotely a kasína v podobe stredovekých zámkov a pyramíd, všadeprítomné svetlá neónov, zábavné show, vystúpenia špičkových hviezd a hlavne vidina výhry, to je Las Vegas. Mestom vedie široká pešia zóna - ulica zvaná Strip. Svetelná show vytvára úchvatné divadlo a láka návštevníkov kasín a reštaurácií. Toto mesto je najrýchlejšie rastúcim mestom na americkom západe. Nocľah.
12. deň: ráno odchod z Las Vegas za poznaním ďalších krás západnej časti USA. Cesta povedie do Utahu, do NP Zion. Slovo Zion (Sion) pochádza z hebrejčiny a znamená okrem iného posvätné miesto. Tento park sú predovšetkým červené skaly a hlavný kaňon, ktorý vyhĺbila rieka Virgin do miestneho pieskovca. Ďalej navštívite NP Bryce Canyon, čo je jeden z najmalebnejších národných parkov. Budete mať možnosť prejsť sa kaňonom medzi tisíckami skalných veží, výčnelkov, kamenných ihiel a hrebeňov. Nocľah.
13. deň: v ranných hodinách odchod k jazeru Lake Powell, kde budete mať možnosť prekročiť Glen Canyon Dam. Potom už vaša cesta smeruje ku Grand Canyonu, ktorý je známy ako jeden zo siedmich divov sveta. Fakultatívne vyhliadkový let helikoptérou nad Grand Canyonom. Tento park je známy pre svoju ohromujúcu veľkosť, ale aj svoju nádherne farebnú a členitú krajinu. Nocľah.
14. deň: ráno sa presuniete cez Oak Creek Canyon, ktorý je známy pre svoje úžasne farebné útesy. Zastávka pri zrúcaninách zámku Montezuma. Keď bolo toto mesto "objavené", ľudia sa domnievali, že je to tajné mesto, kam sa kedysi ukryli mexickí indiáni po kolonizácii Španielmi. Bola to svojím spôsobom obranná pevnosť, pretože žiadny nepriateľ nemal šancu sa hore dostať. Príjazd do Scottdale v štáte Arizona. Nocľah.
15. deň: cesta povedie smerom na západ do Los Angeles cez malebnú púštnu krajinu. Krátka zastávka v Joshua Tree a Palm Springs, najlákavejším miestom v južnej Kalifornii. Jeho polohaleží  medzi pásmami hôr, ktoré ho obklopujú ako z juhu, tak severu či západu, ponúka nielen lákavé turistické prechádzky, ale aj výjazd lanovkou na Mt. San Jacinto, ktorý vám poskytne nádherné scénické pohľady do všetkých svetových strán. Vrcholky bývajú pokryté snehom, zatiaľ čo dole v Palm Springs zostávajú teploty veľmi príjemné. Príchod do Los Angeles, ubytovanie a nocľah.
16. deňLos Angeles - najväčšie mesto USA a jedno z najvýznamnejších svetových centier kultúry, vedy, technológií, medzinárodného obchodu a vzdelania. Prehliadka mesta, pri ktorej objavíte väčšinu zaujímavých miest, ktoré ponúka - Beverly Hills, Downtown, bájny Hollywood so svojím chodníkom slávy, Santa Monicu, Venice Beach a mnoho ďalších. Návšteva filmových štúdií a zábavného parku - Universal Studios, kde vás Hollywood pustí tak blízko, že môžete počuť aj zvuk filmových kamier. Nocľah.
17. deň: individuálny program. Transfer na letisko a odlet do Európy.
18. deň: prílet do Prahy.

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy (na vyžiadanie aj odlet z Viedne)
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy
Zobraziť viac

Poznámky

Upozornenie
K vybaveniu vstupnej autorizácie ESTA je nutný biometrický pas.

Cena nezhŕňa:
poistenie  liečebných nákladov • komplexné poistenie • 1lôžková izba (cca 880 eur) • fakultatívne vstupy a výlety • stravovanie a prepitné • vstupné autorizácia do USA ESTA (cca 30 eur,nutný biometrický pas)
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR