Hotel
Informácie

Havajské ostrovy a Japonsko

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava letecky doprava letecky
Honolulu • Pearl Harbor • Waikiki • Oahu • Tokio • Nikkó • Mt. Fudži - Hakone • Tokio

Program zájazdu

1. - 2. deň: stretnutie so sprievodcom na letisku, odlet s prestupom na Havajské ostrovy. Prílet, transfer do hotela, individuálne voľno. Nocľah.
3. deň: Pearl Harbor - Waikiki. Ráno výlet do prístavu Pearl Harbor s pamätníkom krížnika Arizona, mementom napadnutia USA Japonskom na začiatku II. svetovej vojny. Nasleduje prehliadka mesta a Waikiki Beach, nocľah.
4. deň: Waikiki Beach. Ráno podnikneme cestu ku kráteru Diamond Head spestrenú výstupom (náročným) na vrchol s nádhernými výhľadmi na mesto a jeho okolie. Okolo obeda odídeme do Polynézskeho kultúrneho centra v Laie na opačnej strane ostrova s ukážkami tradičnej kultúry pôvodných domorodých obyvateľov Polynézie, kde sa zdržíme do neskorého večera (vstup fakultatívne). Nocľah na Waikiki Beach.
5. deň: ostrov Oahu. Vydáme sa na výlet pozdĺž rozorvaného lávového pobrežia - so zastávkou pri zátoke Hanauma (šnorchlovanie). Cestou navštívime Blowing Hole, Sunset Beach a vyhliadku Nuuanu Pali. Príchod do Údolia chrámov a možnosť návštevy Byodo Temple - budhistického kláštora, ktorého atmosféra a zasadenie do okolitej prírody poteší oko každého cestovateľa. Budete prekvapení, koľko tvári Oahu ponúka. Nocľah na Waikiki Beach.
6. a 7. deň: individuálne voľno na kúpanie, nocľah.
8. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet do Japonska, prílet na medzinárodné letisko Narita pri Tokiu, transfer do hotela v Tokiu, v oblasti Šindžuku (ubytovanie na 5 nocí).
9. deň: celodenná prehliadka hlavného mesta Japonska. Tokio - začneme na Cisárskom námestí, pri sídle cisára a jeho rodiny dobre skrytého za múrmi a hustými korunami stromov, ďalej návšteva najuctievanejšieho budhistického chrámu mesta Sensódži, známeho tiež ako Asakusa Kannon, potom najvýznamnejšej šintoistickej svätyne Meidži-Džingu ležiacej v jednej z najväčších záhrad mesta, prehliadka štvrtí Harajuku a Omotesando. Nocľah.
10. deň: celodenný výlet do jednej z najkrajších oblastí Japonska, do mesta Nikkó, ležiaceho severne od Tokia. Navštívite nádhernú svätyňu Tóšógú, posvätné miesto ako budhizmu, tak aj šintoizmu, postavenú na počesť šóguna Tokugawu, rozsiahly chrámový komplex ležiaci uprostred nádherných hôr. Zastávka a krátka prechádzka k vodopádom Kirifuri. Návrat na nocľah.
11. deň: celodenný výlet do oblasti Mt. Fudži - Hakone, do oblasti s kúzelnými prírodnými scenériami, s najvyšším vrcholom celej krajiny, posvätnou sopkou, horou Fudži. Ak počasie dovolí, prídeme čo najvyššie, na 5. stanicu vo výške cca 2 000 m n. m. Plavba po jazere Ashi. Návrat na nocľah.
12. deň: individuálne voľno, možnosť návštevy rušného rybieho trhu Cukidži, zo 45. poschodia Tokijskej radnice si môžete prezrieť metropolu z vtáčej perspektívy, navštíviť okolité parky či vyraziť na nákupy. Nocľah.
13. deň: odlet s prestupom do Prahy, možnosť príletu až nasledujúci deň.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy/s raňajkami
Zobraziť viac

Poznámky

K vybaveniu vstupnej autorizácie ESTA je nutný biometrický pas.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR