Hotel
Informácie

New York a Bahamské ostrovy

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do New Yorku. Po odbavení na letisku transfer do hotela. Ubytovanie, podľa letového poriadku prechádzka so sprievodcom alebo individuálne voľno, nocľah.
2. deň: dopoludnia prechádzka po New Yorku so sprievodcom. Možnosť zoznámiť sa viac s touto metropolou - Manhattan, centrum hudby a umenia, slávna Broadway, Wall Street, Chinatown a Piata Avenue. Popoludní až večer individuálna návšteva Empire State Building, odkiaľ je najkrajší pohľad na rozžiarený Manhattan. Nocľah.
3. deň: ráno výlet k soche Slobody, eventuálne plavba loďou okolo Manhattanu. Popoludní návšteva Brooklynu (jazda metrom a eventuálne vstupy nie sú v cene). Individuálny program, možnosť fakultatívnych výletov. Nocľah.
4. deň: možnosť posledných nákupov. Transfer na letisko a odlet na Bahamské ostrovy. Transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah.
5.- 8. deň: pobyt na Bahamských ostrovoch.
9. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet späť do ČR.
10. deň: prílet do Prahy.

New York City
Najväčšie mesto USA: Najľudnatejšia metropola Spojených štátov amerických, rozkladajúce sa na východnom pobreží krajiny pri ústí rieky Hudson do Atlantického oceánu. New York je známym multikultúrnym centrom, v ktorom vzájomne sa ovplyvňujúce etnika vlastne vytvárajú novú kultúru - americkú. Mesto je rozdelené do piatich mestských obvodov - Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island, z ktorých každý má svoju neopakovateľnú atmosféru. Jednou z najznámejších dominánt mesta je socha Slobody, ktorá víta všetkých dobrodruhov plaviacich sa do New Yorku po mori. Ďalšou známou stavbou je Brooklyn Bridge, spájajúci Manhattan s Brooklynom. Významným bodom a symbolom mesta je tiež Times Square, námestie na križovatke Broadwaya a Seventh Avenue. Milovníci kultúry určite radi navštívia Lincoln Center, najväčší kultúrny komplex na svete alebo si prehliadnu hodnotné zbierky v Brooklyn Museu of Art či v Guggenheim Museu. New York je známy aj vďaka svojim mrakodrapom, takže určite nezabudnite navštíviť Empire State Building a World Trade Center site, miesto, kde stáli mrakodrapy zničené pri teroristických útokoch v roku 2001. Možnosť odpočinku v Central Parku, ostrove prírody uprostred manhattanských mrakodrapov. Športoví nadšenci sa s radosťou pozrú k významným stánkom, ako je Madison Square Garden, domov hokejových Rangers a basketbalových Knicks, alebo Yankee Stadium, na ktorom hrajú domáce zápasy New York Yankees. Tenisový US Open sa potom odohráva na dvorcoch vo Flushing Meadows.

Bahamské ostrovy
Nachádzajú sa juhovýchodne od Floridy a severovýchodne od Kuby. Súostrovie tvorí 30 väčších, 690 menších a cca 2300 koralových ostrovov.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy (na vyžiadanie aj odlet z Viedne)
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy
Zobraziť viac

Poznámky

K vybaveniu vstupnej autorizácie ESTA je nutný biometrický pas
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR