Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Emiráty krížom krážom

28.11. - 05.12. Vybrať iný termín
-8%
1 250 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • hviezdicový zájazd hviezdicový zájazd
  • doprava letecky doprava letecky

Dubaj • Al Ain • Abu Dhabi • Fujairah • Sharjah • Ajman

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
24.10. - 31.10.2020
7 nocí
1 250,28 €
24.10. - 31.10.2020
7 nocí
1 250,28 €
28.11. - 5.12.2020
7 nocí
1 250,28 €
28.11. - 5.12.2020
7 nocí
1 250,28 €

Informácie o vízach

V prípade pečiatky Izraelu v cestovnom pase môže byť vstup do Spojených arabských emirátov zakázaný.

Program zájazdu

1. deň:
odlet z Prahy do Dubaja alebo Sharjah. Po prílete transfer do hotela v Dubaji, ubytovanie a nocľah.


2. deň:
po raňajkách poldenný okruh Dubajom. ktorý začína zastávkou na fotografovanie impozantného hotela Burj Al Arab. Návšteva mešity Jumeirah Mosque, prehliadka  štvrte Bastakiya a múzuea v pevnosti Al Fahidi Fort . Prejazd lodným taxi "abra" na druhý breh zálivu Creek, návšteva trhu so zlatom a s korením. Návrat do hotela. V neskoršom popoludní odjazd terénnymi džípmi do púšte (bez sprievodcu). V beduínskom tábore možnosť odviesť sa na ťavách, ukážka brušného tanca , možnosť vyskúšať vodnú fajku. Po západe slnka tradičná arabská večera barbecue. Návrat do hotela vo večerných hodinách, nocľah. 


3. deň:
raňajky v hoteli. Individuálne voľno. Možnosť poldenného fakultatívneho výletu "Moderný Dubaj - Burj Khalifa". Výlet zahŕňa okružnú jazdu najmodernejšími časťami Dubaja vrátane umelo vybudovaného palmového ostrova. Návšteva vyhliadkovej terasy najvyššieho mrakodrapu sveta Burj Khalifa (vstup zahrnutý v cene). Nocľah v hoteli v Dubaji.


4. deň:
po raňajkách odchod do mesta Al Ain známeho ako "Záhradné mesto". Návšteva tzv. "Ťavieho trhu" a prehliadka oázy, prehliadka Al Ain múzea a Sheik Zayed múzea. Obed v miestnej reštaurácii. Návrat do hotela v Dubaji v popoludňajších hodinách, individuálne voľno, nocľah.


5. deň:
po raňajkách odchod cez Masafi, pohorím Hajjar do mestečka Dibba. Pozdĺž Východného pobrežia pri Ománskom zálive pokračovanie  k najstaršej mešite krajiny  v Badiyah. Obed v Royal Beach vo Fujairah. Pokračovanie do Khor Fakkan a prístavu Bitnah. Návrat do hotela v Dubaji, nocľah. 


6. deň:
po raňajkách odchod z Dubaja cez oblasť  Jebel Ali  do Abu Dhabi, hlavného mesta krajiny. Okružná jazda mestom, prehliadka múzea ľudových tradícií Heritage Village a známej Sheikh Zayed mešity. Obed v hoteli Crowne Plaza v Abu Dhabi. Návrat do hotela v Dubaji v popoľudňajších hodinách, individuálne voľno, nocľah.

 
7. deň:
po raňajkách poldenný výlet do emirátov Sharjah a Ajman. Prehliadka múzea ľudových tradícií v emiráte Ajman. Zastávka na tzv. "Kultúrnom námestí" v Sharjah a pri mešite King Faisaz (len zvonku), návšteva obchodného centra "Blue Souk". Návrat do Dubaja v skorých popoludňajších hodinách, individuálne voľno. Večerná plavba tradičnou loďou "Dhow" s večerou a s hudbou. V neskorých hodinách návrat do hotela, nocľah.


8. deň:
raňajky v hoteli. Osobné voľno. Podľa letového poriadku transfer na letisko v Dubaji, odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, na vyžiadanie odlet z Bratislavy alebo z Viedne

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

7x raňajky + 3x obed + 1x večera (podľa programu)

Čítať viac

Poznámky

Cena výletu "Moderný Dubaj - Burj Khalifa" platí len pri rezervácii a platbe vopred a pri obsadenosti minimálne 6 osôb, rezervácia nutná vopred v CK FIRO-tour. Na mieste už rezervácia nie je možná. V prípade využitia dopravy inej leteckej spoločnosti, než s ktorou je zájazd realizovaný, je nutné priplatiť si individuálny transfer letisko - hotel - letisko. Cena na vyžiadanie u predajcu.

Hodnotenia klientov: 4.2 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}