Hotel
Informácie

Na vlnách Perzského a Ománskeho zálivu

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava letecky doprava letecky
Dubaj • Deira • Dubaj • Abu Dhabi • Dubaj • Sharjah • Fujairah/Dibba • Muscat

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Dubaja, po prílete transfer do hotela v Dubaji, ubytovanie a nocľah.
2. deň: po raňajkách dopoludňajšie individuálne voľno na odpočinok či voľný program v Dubaji. Popoludní prehliadka mesta vrátane zastávky na fotografovanie Burj Al Arab, nasleduje cesta pozdĺž pláže Jumeirah až k umelo vybudovaným ostrovom Palm Jumeirah. Pozdĺž prístavu Dubaj Marina až do oblasti Burj Dubaj, kde budete môcť obdivovať architektúru najvyššej stavby sveta Burj Khalifa vrátane pôsobivej vodnej šou. Návrat späť do hotela na nocľah.
3. deň: po raňajkách si prehliadnete exteriér mešity Jumeirah s dvoma minaretmi, prejdete okolo palácového komplexu Zabeel a dostanete sa až do oblasti Bastakiya, kde sú staré domy obchodníkov. Navštívite dubajské múzeum, ktoré sa nachádza v 200 rokov starej pevnosti Al Fahidi. Následne nastúpite na Abru, tradičnú loďku, ktorá Vás dopraví na druhý breh starého mesta, zvaného Deira. Tu navštívite trh s orientálnym korením a tiež najväčší trh so zlatom na svete. Transfer do hotela. Individuálne voľno na oddych, prípadne možnosť fakultatívneho výletu na púštne safari. Poldenný popoludňajší výlet spája poznanie púšte zábavnou formou s gurmánskym zážitkom z grilovanej večere sprevádzanej kultúrnym vystúpením. Výlet na púštne safari smerom na Hatta a Omán terénnymi jeepmi 4x4 je jedinečnou príležitosťou vidieť zlaté piesočné duny Arábie, zažiť jazdu ako na horskej dráhe a pozorovať západ slnka. Ďalším úžasným miestom k návšteve je beduínsky tábor uprostred nekonečnej púšte. Môžete tu vyskúšať zdobenie Hennou, miestne šaty, vodnú fajku a kávu, jazdu na ťavách a vidieť umenie očarujúcej brušnej tanečnice či tanura tanečníka. Návrat na nocľah do hotela v Dubaji.
4. deň: po raňajkách cesta z Dubaja cez známu priemyselnú oblasť Jebel Ali do hlavného mesta Spojených arabských emirátov, Abu Dhabi. Prehliadka mesta začne pri majestátnej mešite Sheikh Zayed, jednej z najväčších mešít sveta. Nasledovať bude cesta do oblasti jedného z najluxusnejších hotelov sveta Emirates Palace. Pokračovať budete až do oblasti Heritage Village, špeciálne navrhnutej tak, aby pripomínala históriu tejto oblasti. Ďalej navštívite ostrov Saadiyat, kde v budúcnosti vyrastie Louvre Abu Dhabi, Guggenheimovo múzeum a ďalšie kultúrne inštitúcie. Cesta Vás ďalej zavedie na ostrov Yas, kde sa nachádza krytý zábavný park Ferrari World s horskou dráhou a tiež známy pretekársky okruh Formuly 1. Návrat do hotela v Dubaji. Individuálne voľno s možnosťou špeciálnej fakultatívnej večere na lodi. Nie je lepší spôsob ako spoznať starý Dubaj ako z paluby tradičnej loďky počas plavby Dhow Cruise (Dubaj Creek alebo Dubaj Marina) vrátane bufetovej večere a nápojov za sprievodu tanura tanečníka prezentujúceho svoje umenie.
5. deň: po raňajkách cesta do Sharjah, najmenšieho emirátu Spojených arabských emirátov. Zastávka v centre mesta s pevnosťou Al Hasin. Ďalej návšteva Al Arsah, najstaršieho trhu v meste a celých Spojených Arabských Emirátoch. Nasleduje prechádzka najväčším a najnavštevovanejším trhom Blue Souq. Zastávka na fotografovanie mešity Kráľa Faisala, najväčšej mešity v meste. Zo Sharjah odchod na ubytovanie a nocľah do hotela vo Fujairah alebo Dibba.
6. deň: raňajky, celodenné individuálne voľno k odpočinku. Možnosť lodného fakultatívneho výletu pozdĺž pobrežia Musandam na lodi zvanej Omani Dhow. Odpočinok na lodi vrátane tradičného obeda a nápojov s pravou chuťou Arábie, pozorovanie púštnej, napriek tomu však krásnej krajiny, možnosť šnorchlovania, plavba okolo dedinky Haffa a pláže Ziggy, možnosť plávania. Večera a nocľah vo Fujairah alebo Dibba.
7. deň: v skorých ranných hodinách odchod do Ománu. Po prechode hraníc bude Vaša cesta pokračovať okolo mesta Sohar do Muscatu. Ak to čas dovolí, je možná návšteva pevnosti a prameňov Nakhla a Nakhla Fort, a následne príchod do Muscatu. Ubytovanie a nocľah.
8. deň: po raňajkách sa najprv vydáte na prehliadku architektonicky veľmi pekne spracovanej Veľkej Mešity. Nasleduje cesta na rybí a zeleninový trh a ďalej do centra starého mesta. Zastávka na fotografovanie pri Sultánovom paláci, pevnosti Jalali a Mirani. Ďalej potom návšteva múzea Bait Al Zubair v starom meste. Cesta Vás ďalej zavedie do po generácie nezmenenej oblasti Muttrah. Návšteva orientálneho trhu. Po prehliadke starého mesta sa presuniete do mestského centra Qurun na prípadné nákupy. Návrat do hotela na nocľah v Muscate.
9. deň: raňajky v hoteli, podľa letového poriadku transfer na letisko v Muscate a návrat späť do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Ceny fakultativních výletů a vstupů platí jen při rezervaci v CK FIRO-tour.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR