Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Valencia - letecký víkend

  • doprava letecky doprava letecky
Cena od
496 € -8%
Žiadne skryté poplatky
28.04. - 01.05.2018
Vybrať iný termín

Program zájazdu

1. deň: po prílete do Valencie transfer do hotela. Dopoludnia individuálny program alebo možnosť fakultatívneho panoramatického okruhu Valenciou s českým sprievodcom. Popoludní individuálny program, informačná schôdzka s delegátom v lobby v hoteli.
2. deň: po raňajkách informačné stretnutie. Dopoludnia individuálny program alebo možnosť prechádzky historickým centrom Valencie so zameraním na pamiatky a zaujímavosti španielskej kuchyne s českým sprievodcom, v cene zájazdu. Necháme sa okúzliť špecialitami Mercado Central, námestím Plaza de Mercado, uličkami v okolí paláca La Lonja a tiež barmi v blízkosti uličky Caballeros. Nezabudneme na hlavné pamiatky historickej časti Valencie, prekrásnu katedrálu La Seu, vežu Miqueleta, radnicu a mnohé ďalšie. Popoludní individuálny program, možnosť návštevy Oceánografického parku. Večer možnosť spoločnej večere.
3. deň: po raňajkách individuálny program.
4. deň: po raňajkách check out a uloženie batožiny podľa sprievodcu. Individuálny program alebo možnosť fakultatívneho výletu do vinárskej oblasti Requena s českým sprievodcom. Popoludní transfer na letisko a večer odlet do Prahy.

Turia bola až do 2. polovice 19. storočia obohnaná hradbami. Hovorí sa, že ak to nestihli pocestní či obchodníci k jej bránam do zotmenia, museli čakať do rána. Dnes toto správne centrum rovnomenného autonómneho regiónu dávno preskočilo pomyselné pôvodné hradby a je so svojimi cca 750 000 obyvateľmi 3. najväčším mestom Španielska. Svoje miesto tu má stredovek i súčasnosť, umenie i obchod, parky a záhrady v pôvodnom koryte rieky Turia, futbal i býčie zápasy. Do starého mesta vstúpite majestátnou bránou Torres de Serranos zo 14. storočia, ktorá je pozostatkom hradieb, ale vďaka svojim dekoratívnym prvkom skôr vyzerá ako časť starobylého paláca. Milovníci moderného a avantgardného umenia by mali odtiaľ zabočiť doprava, do ulice Roteros, ktorá ich dovedie do jednej z najľudovejšej a najbohémskejšej štvrti Valencia Barrio del Carmen, pretože práve tam sa nachádzajú dve centrá valencijského inštitútu moderného umenia. Valencijská tržnica má jedinečnú atmosféru, ktorú odporúčame zažiť - kúpite tu čokoľvek. Oproti sa nachádza La Llotja, niekdajšia burza hodvábu patrí k najkrajším príkladom civilnej architektúry z obdobia gotiky. Valencia leží síce v rovine, ale aj ona má svoje vyhliadkové body, najvyhlásenejšia je osemboká 51 m vysoká gotická veža, ktorá je súčasťou katedrály Micalet, aj keď je od nej oddelená. Ak sa odhodláte prekonať 270 schodov, budete odmenení nádherným výhľadom na Valenciu. Najväčší oceánografický park v Európe L'Oceanografic je súčasťou výchovného a zábavného komplexu Mesto umení a vied. Valencia ponúka aj jedno z najkrajších ZOO v Európe.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupy do pamiatok a múzeí nie sú v cene zájazdu, pokiaľ nie je uvedené inak.

Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu