Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Poklady španielskeho kultúrneho dedičstva UNESCO

01.09. - 08.09.
Vybrať iný termín
Cena
639 €
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
  • doprava autobusom doprava autobusom
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
1.9. - 8.9.2018
7 nocí
1.9. - 8.9.2018
7 nocí
Klášter Poblet • Alcalá de Henares • Madrid • El Escorial • Segovia • Toledo • Cuenca • Teruel • Barcelona

Program zájazdu

1. deň: program "A": v popoludňajších hodinách odjazd z ČR.
2. deň: program "A": v dopoludňajších hodinách príchod do oblasti Costa Brava/Maresme, uloženie batožiny v hoteli, voľno, ubytovanie na izbách v popoludňajších hodinách. Program "B": v závislosti na letových časoch odlet z Prahy do Španielska, transfer z letiska do hotela v oblasti Costa Brava / Maresme, ubytovanie v hoteli. Ďalej spoločný program "A" aj "B".
3. deň: raňajky, odchod na prehliadku cisterciánskeho kláštora Santa Maria de Poblet (UNESCO), založeného v 12. storočí, pohrebisko aragónskych kráľov.  Prejazd španielskym vnútrozemím do najstaršieho univerzitného mesta Alcalá de Henarés (UNESCO), ktoré sa stalo vzorom pre zakladanie miest španielskymi misionármi v Latinskej Amerike. Prehliadka historického centra (arcibiskupský palác, Calle Mayor - najdlhšia ulica s arkádami v Európe, exteriér rodného domu spisovateľa Miguela de Cervantesa, Cervantesovo námestie, univerzitná štvrť), odchod na ubytovanie, večera.
4. deň: raňajky, Madrid - prehliadka hlavného mesta mesta - okružná jazda (Paseo del Prado,Paseo de la Castellana, Gran Via), potom pešia prehliadka mesta (exteriéry kráľovského paláca, Plaza Mayor, Puerta del Sol), popoludní voľno, možnosť návštevy jednej z najznámejších obrazární na svete Museo del Prado, centrum moderného umenia Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro, odchod na ubytovanie, večera.
5. deň: Raňajky, odjazd do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO), prehliadka jedinečného diela španielskej architektúry - monumentálneho kráľovského paláca a múzea s bazilikou a panteónom španielskych kráľov. Prejazd do Segovie (UNESCO), prehliadka historického centra /rímsky akvadukt, ktorý je jedným z najzachovalejších v Európe, exteriér katedrály a pevnosti Alcázar, pohľad na románsky kostol Veracruz, mestské opevnenie z 12. storočia, odchod na ubytovanie, večera.
6. deň: raňajky, odchod do Avily (UNESCO), prehliadka mohutných mestských hradieb z 11. storočia, katedrály a historického centra, prejazd do Toleda, prehliadka mesta (UNESCO) (Katedrála, kostel Sv. Tomáša s jedinečnou mudéjarskou vežou, Synagóga del Tránsito – Museo Sefardí , bývalá synagóga dnes kostol Santa María la Blanca, mešita z 10 st. – dnes kostol Cristo de la Luz, múzeum El Greca), vo večerných hodinách dojazd do hotela, večera. 
7. deň: raňajky, odchod do pevnostného mesta Cuenca (UNESCO), prehliadka historického centra - "zavesené" domy, veža Mangana, katedrála Nuestra Seňora de Gracia, odchod do horského mesta Teruel (UNESCO) presláveného mudéjarskou aragónskou architektúrou, prehliadka historického centra - mudéjarská veža San Salvador, námestie Carlos Castel (plaza de Torico), mudéjarská katedrála, mudéjarský kostol a veža San Pedro + mauzóleum „Amantes de Teruel“ (milenci z Teruelu),  odchod na ubytovanie, večera.
8. deň: raňajky, odchod do Barcelony (UNESCO), panoramatická prehliadka modernistickou štvrťou s architektonickými dielami A. Gaudího - Casa Batlló, Casa Milá – La Pedrera, exteriér rozostavaného chrámu Sagrada Família), voľno - prehliadka historického centra : tzv. „gotickej“ štvrti , ulica La Rambla, tržnica la Boquería, námorný prístav, vo večerných hodinách odchod na ubytovanie, večera.
9. deň: program "A": raňajky, voľno, možnosť kúpania, vo večerných hodinách odchod do ČR; program "B": raňajky, v závislosti na letových časoch transfer na letisko, odlet do ČR.
10. deň: program "A": príchod do ČR v popoludňajších hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

doprava klimatizovaným autobusom alebo letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

povinná pobytová taxa: 0,50 - 1,00 EUR/osoba/deň - platí sa na mieste
Zobraziť viac

Poznámky

ubytovanie je zabezpečené v okolí navštívených miest, v hoteloch 2* - 3*, v 2lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha / WC). Priamo v hoteli je zabezpečené stravovanie, kontinentálne raňajky (v prípade nutnosti balíček na cestu), večera. Možnosť zabezpečiť ubytovanie 3. osoby na prístelke - bez zľavy. Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.  Vstupy do navštevovaných miest (cca 90 EUR).

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK IDEAL-TOUR.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR