Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Poklady španielskeho kultúrneho dedičstva UNESCO

  • doprava letecky doprava letecky
  • doprava autobusom doprava autobusom
Cena od
588 € -8%
Žiadne skryté poplatky
02.06. - 09.06.2018
Vybrať iný termín

Klášter Poblet • Alcalá de Henares • Madrid • El Escorial • Segovia • Toledo • Cuenca • Teruel • Barcelona

Program zájazdu

1. deň: program "A": v popoludňajších hodinách odjazd z ČR.
2. deň: program "A": v dopoludňajších hodinách príchod do oblasti Costa Brava/Maresme, uloženie batožiny v hoteli, voľno, ubytovanie na izbách v popoludňajších hodinách. Program "B": v závislosti na letových časoch odlet z Prahy do Španielska, transfer z letiska do hotela v oblasti Costa Brava / Maresme, ubytovanie v hoteli. Ďalej spoločný program "A" aj "B".
3. deň: raňajky, odchod na prehliadku cisterciánskeho kláštora Santa Maria de Poblet (UNESCO 1991), založeného v 12. storočí, pohrebisko aragónskych kráľov.  Prejazd španielskym vnútrozemím do najstaršieho univerzitného mesta Alcala de Henares (UNESCO 1998), ktoré sa stalo vzorom pre zakladanie miest španielskymi misionármi v Latinskej Amerike. Prehliadka historického centra (arcibiskupský palác, Calle Mayor - najdlhšiu ulicu s arkádami v Európe, exteriér rodného domu spisovateľa Miguela de Cervantesa, Cervantesovo námestie, univerzitná štvrť), odchod na ubytovanie, večera.
4. deň: raňajky, Madrid - prehliadka hlavného mesta mesta - okružná jazda (Paseo del Prado,Paseo de la Castellana, Gran Via), potom pešia prehliadka mesta (Puerta del Sol, Plaza Mayor, exteriéry kráľovského paláca), popoludní voľno, možnosť návštevy Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro, odchod na ubytovanie, večera.
5. deň: Raňajky, odjazd do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO 1984), prehliadka jedinečného diela španielskej architektúry - monumentálneho kráľovského paláca a múzea s bazilikou a panteónom španielskych kráľov. Prejazd do Segovie (UNESCO 1985), prehliadka historického centra  rímskeho akvaduktu, ktorý je jedným z najzachovalejších v Európe, exteriér katedrály a pevnosti Alcázar, pohľad na románsky kostol Veracruz, mestské opevnenie z 12. storočia, odchod na ubytovanie, večera.
6. deň: raňajky, odchod do Avily (UNESCO 1985), prehliadka mohutných mestských hradieb, katedrály a historického centra, prejazd do Toleda, prehliadka mesta (UNESCO 1986) (Katedrála, kostel Sv. Tomáša s jedinečnou mudéjarskou vežou, Synagóga del Tránsito – Museo Sefardí , bývalá synagóga dnes kostol Santa María la Blanca, mešita z 10 st. – dnes kostol Cristo de la Luz, múzeum El Greca), vo večerných hodinách dojazd do hotela, večera. 
7. deň: raňajky, odchod do pevnostného mesta Cuenca (UNESCO 1996), prehliadka historického centra - "zavesené" domy, veža Mangana, katedrála Nuestra Seňora de Gracia, odchod do horského mesta presláveného mudejarskou aragónskou architektúrou (UNESCO 1986) Teruel, prehliadka historického centra - mudéjarská veža San Salvador, námestie Carlos Castel (plaza de Torico), mudéjarská katedrála, mudéjarský kostol a veža San Pedro + mauzóleum „Amantes de Teruel“ (milenci z Teruelu),  odchod na ubytovanie, večera.
8. deň: raňajky, odchod do Barcelony (UNESCO 1984, 2005), panoramatická prehliadka modernistickou štvrťou s architektonickými dielami A. Gaudího - Casa Batlló, Casa Milá – La Pedrera, exteriér rozostavaného chrámu Sagrada Família), voľno -prehliadka historického centra : tzv. „gotickej“ štvrti , ulica La Rambla, tržnica la Boquería, námorný prístav, vo večerných hodinách odchod na ubytovanie, večera.
9. deň: program "A": raňajky, voľno, možnosť kúpania, vo večerných hodinách odchod do ČR; program "B": raňajky, v závislosti na letových časoch transfer na letisko, odlet do ČR.
10. deň: program "A": príchod do ČR v popoludňajších hodinách. Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

doprava klimatizovaným autobusom alebo letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

ubytovanie je zabezpečené v okolí navštívených miest, v hoteloch 2* - 3*, v 2lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha / WC). Priamo v hoteli je zabezpečené stravovanie, raňajky (v prípade nutnosti balíček na cestu), večera. Možnosť zabezpečiť ubytovanie 3. osoby na prístelke - bez zľavy. Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK. Jednolôžková izba (príplatok 134 EUR). Vstupy do navštevovaných miest (cca 90 EUR).
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu