Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Madrid - letecké víkendy

  • doprava letecky doprava letecky
Cena od
514 € -8%
Žiadne skryté poplatky
30.03. - 02.04.2018
Vybrať iný termín

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Madridu, transfer do hotela, ubytovanie v 4* hoteli, nocľah.
2. deň: individuálne voľno alebo fakultatívne možnosť výletu do Toleda s českým sprievodcom (cca 4-5 hod.), prípadne panoramatický okruh Madridom s českým sprievodcom (cca 3,5 hod.).
3. deň: individuálne voľno alebo fakultatívne možnosť výletu do Escorialu s českým sprievodcom vrátane vstupu (cca 4-5 hod.).
4. deň: individuálne voľno do odletu, transfer na letisko, odlet do Prahy.

Madrid - Srdcom mesta je Puerta del Sol. Križuje sa tu niekoľko trás metra, končia tu autobusy a v jednej z priľahlých ulíc sú veľké obchodné domy. A na Plaza Mayor je to odtiaľ len pár krokov. Na toto rozľahlé námestie, ktorému dominuje jazdecká socha Filipa III. a ktoré je zo všetkých strán obklopené strohými trojposchodovými domami s vysokým arkádami, možno vstúpiť niektorým z ôsmich priechodov. Dnes sa pod arkádami skrývajú obchodíky so suvenírmi a tiež reštaurácie a bary, ktorých majitelia s prvým jarným slniečkom vyťahujú stolíky so slnečníkmi a sťahujú sa von za ľuďmi. Starý Madrid, alebo skôr rýdzy Madrid, ako nazývajú túto časť mesta jeho obyvatelia, je ohraničený ulicami Mesón de Paredes a Mayor. Ako by ste sa z modernej štvormiliónovej metropoly naraz preniesli do malého provinčného mestečka s jeho tradičnými rodinnými i spoločenskými rituálmi, pôvodnými remeslami, malými obchodíkmi, slávnosťami i krčmičkami, kde sa ponúkajú rovnaké miestne špeciality ako napríklad pred 50 rokmi. Keď sa všetkými tými uličkami starého Madridu prepletiete na ulicu Mayor, po chvíli narazíte na pôvabné námestie Plaza de la Villa, lemované šľachtickými palácmi, ktorému dominuje baroková budova radnice. Jej súčasťou je z južnej strany priľahlý dom kardinála Cisnerose, v ktorom dnes úraduje primátor. Ak máte ešte silu, zbehnite po ulici Bailén ku kostolu sv. Františka. K pokladom tohto bezpochyby najkrajšieho madridského kostola s ohromnou kupolou patria Goyove a Riberove obrazy. Námestie Oriente, ktorému dominuje klasicistická budova Kráľovského paláca s katedrálou na jednej strane a Sabatiniho záhradami na strane druhej. Králi tu bývali do roku 1931, dnes slúži palác ako múzeum a kráľovská rodina občas využíva niektoré sály na reprezentačné účely.
Toledo - v srdci Španielska, lemované z troch strán meandrami rieky Tajo, leží za vysokými zdanlivo nepreniknuteľnými hradbami. Toledo bolo dôležitým mestom Rimanov, hlavným mestom vizigótskej ríše, centrom povstaní proti córdobskému kalifátu počas moslimskej nadvlády na Pyrenejskom polostrove. Je tiež kolískou mudejarského slohu, čo je sloh moslimských staviteľov pracujúcich po dokončení reconquisty pre kresťanov. Usadiť sa tu rozhodol pôvodom grécky maliar Domenico Theocopuli, prezývaný El Greco. V roku 1519 bolo Toledo vyhlásené Carlosom I. hlavným mestom španielskeho kráľovstva, ale ani nie za 50 rokov v roku 1561 premiestnil Filip II. kráľovský dvor definitívne do neďalekého Madridu. Jedným z dôvodov sa nakoniec stali práve hradby, ktoré mesto chránili, ale zároveň mu neumožňovali expandovať.
El Escorial - cca 50 km západne od Madridu sa nachádza kráľovské mesto so zámkom a kláštorom sv. Vavrinca (San Lorenzo), ktorý založil Filip II. na pamiatku víťazstva Španielov pri St. Quentin nad Francúzmi 10. augusta 1556, a ktoré vystavali v rokoch 1563-1584 Juan de Toledo a Juan de Herrera a vyzdobili poprední španielski a talianski umelci, najmä Claudio Coello, Cellini, Luca Giordano, Giov. Castello, Carducci a Pellegrini. Zmena programu vyhradená. 

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupy do pamiatok a múzeí nie sú v cene zájazdu, pokiaľ nie je uvedené inak • Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK  1lôžková izba (príplatok 115 EUR) • fakultatívne výlety s českým sprievodcom: panoramatický okruh mestom 36 EUR (cca 3,5 hod.), poldenné Toledo vrátane vstupu 60 EUR (cca 4-5 hod.), polodenný Escorial vrátane vstupu 56 EUR (cca 4-5 hod.).

Hodnotenia klientov

Dvojice: 5 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu