Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Madrid - letecké víkendy

10.04. - 13.04. Vybrať iný termín
589 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
10.4. - 13.4.2020
3 noci
10.4. - 13.4.2020
3 noci
10.4. - 13.4.2020
3 noci
30.4. - 3.5.2020
3 noci
30.4. - 3.5.2020
3 noci

Program zájazdu

1. deň: prílet do Madridu, transfer do hotela. Individuálny program alebo možnosť fakultatívneho panoramatického okruhu Madridom s českým sprievodcom (exteriéry, kráľovský palác, Španielske námestie, Puerta del Sol, Múzeum Thyssen Bornemisza, Múzeum Reina Sofia, Múzeum Prado, Botanická záhrada, nám. Plaza Mayor, Plaza Cibeles, Plaza Colon, bulváry Gran Via, Paseo de Castellana, univerzitný Campus, býčia aréna Las Ventas, futbalový štaión Santiago Bernabeu, Parc Retiro, Parque del Oeste, Casa de Campo…). Večer informačná schôdzka so sprievodcom v hoteli.

2. deň: po raňajkách informačná schôdzka v lobby hotela. Dopoludnia individuálny program alebo možnosť poldenného fakultatívneho výletu do Toleda s českým sprievodcom (sídlo arcibiskupa, stredisko arabskej a židovskej kultúry, od 16. stol. sídlo španielskych kráľov). Popoludní individuálny program alebo  možnosť prechádzky historickým centrom Madridu so zameraním na pamiatky a zaujímavosti španielskej kuchyne s českým sprievodcom (v cene zájazdu). Počas prechádzky si prezriete Kráľovský palác, katedrálu, najznámejšie námestie Španielska Puerta del Sol a Plaza Mayor. Nevynecháme zlatý trojuholník madridského umenia či Buen Retiro. Večer možnosť zaistenia večere.

3. deň: po raňajkách  informačná schôdzka v lobby hotela. Individuálny program alebo možnosť poldenného fakultatívneho výletu do Escorialu s českým sprievodcom (jeden z nejvýznamnejších kráľovských palácov v Európe, monumentálna stavba, ktorá slúžila ako kráľovské sídlo a kláštor). Popoludní individuálny program v Madride. 

4. deň: po raňajkách check out a uloženie batožiny podľa pokynov sprievodcu. Individuálne voľno, transfer na letisko, odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Čítať viac

Poznámky

Vstupy do pamiatok a múzeí nie sú v cene zájazdu, pokiaľ nie je uvedené inak • Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK     

Výlety
a) Panoramatický okruh Madridom (cca 3,5 hod.) 38 EUR*
Obdivujte s nami exteriéry známych madridských pamiatok ako je Kráľovský palác, Španielske námestie, Puerta del Sol, Múzeum Thyssen Bornemisza, Múzeum Reina Sofia, Múzeum Prado, Botanická záhrada, námestie Plaza Mayor, Plaza Cibeles, Plaza Colon, bulváry Gran Via, Paseo de Castellana, univerzitný Campus, býčiu arénu Las Ventas, futbalový štadión Santiago Bernabeu, Parc Retiro, Parque del Oeste, Casa de Campo. To všetko za účasti česky hovoriaceho sprievodcu (minimálny počet záujemcov pre realizáciu: 15).

b) Poldenný výlet do Toleda (cca 4-5 hod.) 64 EUR*
Vydajte sa preskúmať Toledo, mesto ležiace v Kastílii, približne 70 km juhozápadne od Madridu. Žiadny návštevník Španielska by rozhodne nemal vynechať prehliadku tohto prekrásneho mesta. To všetko za účasti česky hovoriaceho sprievodcu (minimálny počet záujemcov pre realizáciu: 20).

c) Poldenný výlet do Escorialu (cca 4-5 hod.) 60 EUR*
Objavte s nami jeden z nejvýznamnejších kráľovských palácov v Európe.  Výlet zahŕňa aj prehliadku interiéru vrátane výkladu česky hovoriaceho sprievodcu (minimálny počet záujemcov pre realizáciu: 20).

*Cena za osobu pri rezervácii pred odletom z Prahy.

Madrid - Srdcom mesta je Puerta del Sol. Križuje sa tu niekoľko trás metra, končia tu autobusy a v jednej z priľahlých ulíc sú veľké obchodné domy. A na Plaza Mayor je to odtiaľ len pár krokov. Na toto rozľahlé námestie, ktorému dominuje jazdecká socha Filipa III. a ktoré je zo všetkých strán obklopené strohými trojposchodovými domami s vysokým arkádami, možno vstúpiť niektorým z ôsmich priechodov. Dnes sa pod arkádami skrývajú obchodíky so suvenírmi a tiež reštaurácie a bary, ktorých majitelia s prvým jarným slniečkom vyťahujú stolíky so slnečníkmi a sťahujú sa von za ľuďmi. Starý Madrid, alebo skôr rýdzy Madrid, ako nazývajú túto časť mesta jeho obyvatelia, je ohraničený ulicami Mesón de Paredes a Mayor. Ako by ste sa z modernej štvormiliónovej metropoly naraz preniesli do malého provinčného mestečka s jeho tradičnými rodinnými i spoločenskými rituálmi, pôvodnými remeslami, malými obchodíkmi, slávnosťami i krčmičkami, kde sa ponúkajú rovnaké miestne špeciality ako napríklad pred 50 rokmi. Keď sa všetkými tými uličkami starého Madridu prepletiete na ulicu Mayor, po chvíli narazíte na pôvabné námestie Plaza de la Villa, lemované šľachtickými palácmi, ktorému dominuje baroková budova radnice. Jej súčasťou je z južnej strany priľahlý dom kardinála Cisnerose, v ktorom dnes úraduje primátor. Ak máte ešte silu, zbehnite po ulici Bailén ku kostolu sv. Františka. K pokladom tohto bezpochyby najkrajšieho madridského kostola s ohromnou kupolou patria Goyove a Riberove obrazy. Námestie Oriente, ktorému dominuje klasicistická budova Kráľovského paláca s katedrálou na jednej strane a Sabatiniho záhradami na strane druhej. Králi tu bývali do roku 1931, dnes slúži palác ako múzeum a kráľovská rodina občas využíva niektoré sály na reprezentačné účely.
Toledo - v srdci Španielska, lemované z troch strán meandrami rieky Tajo, leží za vysokými zdanlivo nepreniknuteľnými hradbami. Toledo bolo dôležitým mestom Rimanov, hlavným mestom vizigótskej ríše, centrom povstaní proti córdobskému kalifátu počas moslimskej nadvlády na Pyrenejskom polostrove. Je tiež kolískou mudejarského slohu, čo je sloh moslimských staviteľov pracujúcich po dokončení reconquisty pre kresťanov. Usadiť sa tu rozhodol pôvodom grécky maliar Domenico Theocopuli, prezývaný El Greco. V roku 1519 bolo Toledo vyhlásené Carlosom I. hlavným mestom španielskeho kráľovstva, ale ani nie za 50 rokov v roku 1561 premiestnil Filip II. kráľovský dvor definitívne do neďalekého Madridu. Jedným z dôvodov sa nakoniec stali práve hradby, ktoré mesto chránili, ale zároveň mu neumožňovali expandovať.
El Escorial - cca 50 km západne od Madridu sa nachádza kráľovské mesto so zámkom a kláštorom sv. Vavrinca (San Lorenzo), ktorý založil Filip II. na pamiatku víťazstva Španielov pri St. Quentin nad Francúzmi 10. augusta 1556, a ktoré vystavali v rokoch 1563-1584 Juan de Toledo a Juan de Herrera a vyzdobili poprední španielski a talianski umelci, najmä Claudio Coello, Cellini, Luca Giordano, Giov. Castello, Carducci a Pellegrini.
Hodnotenia klientov: 4.6 / 6
Dvojice: 5 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}