Popis hotela
Termíny a ceny

Cesta po španielskom kráľovstve

12.12. - 12.12. Vybrať iný termín
0 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
  • doprava autobusom doprava autobusom

Costa Brava / Maresme • Zaragoza • El Escorial • Madrid • Toledo • Granada • Cordoba • Sevilla • Gibraltar • Peňiscola • Costa Brava • Girona • Tossa de Mar • klášter Montserrat • Barcelona

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
20.5. - 30.5.2020
10 nocí
1 139,00 €
20.5. - 30.5.2020
10 nocí
1 139,00 €
20.5. - 30.5.2020
10 nocí
1 139,00 €
16.9. - 26.9.2020
10 nocí
1 139,00 €
16.9. - 26.9.2020
10 nocí
1 139,00 €

Program zájazdu

1. deň: program „A“:
odchod z Prahy v dopoludňajších hodinách (k dispozícii aj rôzne zvozové miesta v rámci ČR za poplatok)

2. deň: program „A“: 

v dopoludňajších hodinách príchod do oblasti Costa Brava/Costa Maresme, voľný program, možnosť kúpania, ubytovania v popoludňajších hodinách, večera. Program „B“: odlet z Prahy, prílet do Španielska a transfer na ubytovanie. Ďalej už spoločný program pre „A“ a „B“.

3.deň:
raňajky, odchod v ranných hodinách do Zaragozy - prehliadka mesta (katedrála, nám. Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly, arabský palác Aljafería, mestská tržnica), odchod do Madridu - ubytovanie v okolí mesta a večera. 

4. deň:
raňajky, presun k prehliadke kráľovského paláca El Escorial, návrat do Madridu, okružná jazda, prehliadka mesta (Puerta de Sol, Plaza Mayor, exteriéry kráľovského paláca, Cervantesov pamätník alebo možnosť návštevy galérie Al Prado), návrat na ubytovanie, večera. 

5. deň:
raňajky, presun do Toleda - prehliadka mesta (katedrála, chrám sv. Tomáša, námestie Zocodóver, múzeum El Greca), návšteva tradičnej toledskej manufaktúry (ozdobné zbrane z toledskej ocele, šperky), odjazd do Granady, ubytovanie v okolí mesta, večera. 

6. deň:
raňajky, prehliadka Granady (katedrála, kráľovská kaplnka, Albaicín), prehliadka arabského sídelného paláca Alhambra so záhradami Generalife. Návrat na ubytovanie, večera, (fakultatívne možnosť večernej návštevy predstavenia flamenca), nocľah. 

7. deň:
raňajky, preusn do Córdoby - prehliadka mesta (mešita, exteriéry Alcazaru, židovské mesto, typické "kvetinové" ulice s arabskými patiami), odchod z Córdoby do Sevilly, ubytovanie v okolí mesta, večera. 

8. deň:
raňajky, Sevilla - prehliadka mesta (katedrála, La Giralda, Zlatá veža, štvrť Santa Cruz s typickými patiami, maurský palác Alcázar - exteriéry), presun k prehliadke britskej kolónie Gibraltar (návšteva najjužnejšieho miesta európskeho kontinentu), nočný presun na pobrežie Costa Azahar

9. deň:
v ranných hodinách príchod na pobrežie Costa Azahar, Peniscola (hrad Papa Luna, stredoveké mestečko, možnosť kúpania, vychádzky loďou), presun na pobrežie Costa Brava/Costa Maresme vo večerných hodinách, ubytovanie, večera. 

10. deň:
raňajky, presun do Gerony, mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, kúzelnými stredovekými hradbami a krásnymi románskymi kostolmi (katedrála s vežou Karola Veľkého, románske kostoly San Pere de Galligants a Sant Nicolau, židovská štvrť, stredoveké hradby). Nasleduje presun do Tossa de Mar, jedného z najkrajších letovísk na pobreží Costa Brava (Villa Vieja - opevnená časť Tossy - hradby z 12. a 13. storočia s obrannými vežami, centrum s domami zo 14. až 17. storočia, kostol Sant Vincenc). Návrat na ubytovanie si môžeme spríjemniť cestou loďou (fakultatívne), večera. 

11. deň: raňajky. Odchod v ranných hodinách, prehliadka kláštora Montserrat, prehliadka Barcelony (gotická štvrť, Las Ramblas, Kolumbov pamätník, Antonio Gaudí - exteriéry Sagrada Familia, La Pedrera, Cassa Batlló, možnosť návštevy morského akvária či Picassovho múzea), návrat na ubytovanie, večera. 

12. deň: program „A“: raňajky, voľný program. V popoludňajších hodinách odchod do ČR. Program „B“: raňajky, voľno (podľa letového času možnosť kúpania), transfer na letisko a odlet do ČR. 

13. deň: program „A“: popoludní prílet do ČR.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Čítať viac
Doprava

Doprava

klimatizovaným autobusom alebo letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

Povinné príplatky: 

záloha na vstup do Alhambry 40 EUR/osoba pri kúpe zájazdu (nutné objednať najneskôr 2 mesiace pred odjazdom/odletom) - na mieste prípadný doplatok za vstup, pokiaľ by čiastka pre sezónu 2018 bola vyššia • pobytová taxa: cca 0,50 – 1,00 EUR/osoba/deň.
Fakultatívne príplatky: 
vstupy do objektov pri prehliadkach cca 65 EUR.
Čítať viac

Poznámky

doporučujeme čiastku na ďalšie prípadné vstupy cca 35 EUR • ubytovanie je zaistené v okolí navštívených miest, v hoteloch v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom (sprcha, WC). Vo všetkých prípadoch je zabezpečená polpenzia - raňajky (v prípade nutnosti balíček na cestu) a večere • Možnosť zaistiť ubytovanie 3. osoby na prístelke bez zľavy • vstup do Alhambry musí byť objednaný záväzne a s predstihom najneskôr 1 mesiac pred realizáciou zájazdu, na mieste nie je možné vstup dokúpiť. • Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK IDEAL-TOUR. 

POZOR - dôležitá informácia: Pre vstup na Gibraltar je nutný platný cestovný pas !! Z dôvodu tzv. Brexitu sa v poslednej dobe objavujú na hraniciach s Gibraltarom problémy pri vstupe na toto územie. Teraz sú požadované na hraniciach cestovné pasy. Aj keď je Veľká Británia stále členom EU a cestovné pasy nie sú bežne nutné, bez tohoto cestovného dokladu Vám nebude umožnený vstup na územie Gibraltaru.