Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Barcelona - letecké víkendy

15.10. - 18.10. Vybrať iný termín
559 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
15.10. - 18.10.2020
3 noci
15.10. - 18.10.2020
3 noci
15.10. - 18.10.2020
3 noci
24.10. - 28.10.2020
4 noci
24.10. - 28.10.2020
4 noci

Program zájazdu

1. deň:
odlet z Prahy do Barcelony, po prílete transfer do hotela. Individuálny program alebo možnosť fakultatívneho panoramatického okruhu s českým sprievodcom (exteriéry Plaza de Plaza Espaňa, Montjuic, Olympijský prístav, Barceloneta, Park Guell, Sagrada Familia, Eixample, Passeig de Gracia, La Pedrera, Casa Batlló, Plaza Catalunya...). Večer informatívna schôdzka s delegátom v lobby v hoteli.

2. deň:
po raňajkách informačná schôdzka v lobby v hoteli. Dopoludnia možnosť prechádzky s českým sprievodcom historickým centrom Barcelony (v cene zájazdu). V priebehu prechádzky uvidíme známy bulvár Las Ramblas, gotickú štvrť, katedrálu La Seu, kúzelné námestie Plaza del Rey, stredoveké uličky štvrti El Born s prekrásnym svätostánkom Santa Maria del Mar. Popoludní individuálny program alebo možnosť poldenného fakulatívneho výletu do Montserratu s českým sprievodcom (katalánska národná hora cca 50 km severozápadne od Barcelony s kláštorom z roku 1025). Podvečer návšteva Španielskeho námestia a predstavenia Magickej fontány. 

3. deň:
po raňajkách individuálny program alebo možnosť objaviť v rámci fakultatívneho výletu najšťastnejšiu dedinku v Katalánsku - Sant Sadurní. Prečo ju miestni obyvatelia nazývajú práve najšťastnejšou, zistíte sami behom veľmi príjemného dopoludnia, ktoré strávite spoznávaním tých najlepších katalánskych výrobkov ako je šumivé víno Cava a skvelá tradičná čokoláda. Najskôr si prejdete pivnice plné zrejúcej Cavy s odborným výkladom s českým prekladom a po prehliadke bude nasledovať degustácia. Ďalšia časť programu bude zameraná na čokoládu, ktorá sa vyrába od roku 1840. Počas interaktívnej prehliadky sa dozviete množstvo zaujímavostí a hlavne si vychutnáte lahodú chuť čerstvej čokolády počas výkladu. Návrat do Barcelony a individuálne voľno.  

4. deň:
po raňajkách check out a odloženie batožiny podľa pokynov sprievodcu. Individuálne voľno, transfer na letisko, odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Vstupy do pamiatok a múzeí nie sú v cene zájazdu.
Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.

Výlety
a) Panoramatický okruh Barcelonou 38 EUR*
V priebehu panoramatického okruhu Barcelonou uvidíte exteriéry známých pamiatok jako je Plaza Espaňa, Montjuic, Olympijský prístav, Barceloneta, Park Guell, Sagrada Familia, Eixample, Passeig de Gracia, La Pedrera, Casa Batlló, Plaza Catalunya. To všetko s podrobným výkladom česky hovoriaceho sprievodcu (minimálny počet pre realizáciu: 15).

b) Poldenný výlet do Montserratu  38 EUR*
Navštívte s nami katalánsku národnú horu cca 50 km severozápadne od Barcelony s kláštorom z roku 1025. Výlet sa koná za účasti česky hovoriaceho sprievodcu (minimálny počet pre realizáciu: 15).

c) Poldenný výlet do Sant Sadurní 38 EUR*
Výlet za ochutnávkou šumivého vína Cava a skvelej tradičnej čokolády. V cene výletu je doprava a služby spreivodcu, vstupy do vínnej pivnice a čokoládovne v cene 18 EUR, platí sa na mieste priamo u sprievodcu. (minimálny počet pre realizáciu: 15).

*Cena za osobu pri rezervácii pred odletom z Prahy.

Barcelona je pulzujúca metropola, kde sa stretáva stredovek s modernou, more s horami, tradície s najnovšími trendami v architektúre, móde a dizajnu. Veľkým lákadlom je meno svetoznámeho architekta Antoni Gaudího, ktorého výtvory stretnete takmer na každom kroku. Najvýznamnejšou stavbou je nedokončená katedrála Svätej rodiny Sagrada Familia. Navštívte známu ulicu La Rambla s fantastickou atmosférou, s radom pouličných umelcov, živých sôch v originálnych kostýmoch, secesné trhovisko La Boqueria, povestnú operu Gran Teatre del Liceu a mnoho ďalšieho! 

Barcelona - hlavné mesto Katalánska, je s takmer 1,8 mil.obyvateľov druhé najväčšie mesto Španielska. Najväčší rozkvet zaznamenala v stredoveku, kedy patrila k najvýznamnejším obchodným prístavom 
v Stredomorí. S objavením Ameriky však vďaka priznaniu monopolných práv na obchod so zámorskými kolóniami Seville a Cádizu túto pozíciu stratila. Napriek tomu si v tomto pre ňu nepriaznivom období dokázala
udržať nezávislosť na kráľovskej moci. Mestské záležitosti stále riadila na prísne demokratických princípoch stočlenná mestská rada (Consell de Cent), vláda Katalánska bola stále ešte v rukách Generalitat.
Barcelona je dnes moderné veľkomesto, ktoré je najvýznamnejším španielskym prístavom a najväčším obchodným a priemyselným centrom krajiny. La Rambla - povestné barcelonské korzo, živé a farbisté, so svojimi novinovými stánkami,
s trhom kvetinovým aj vtáčím, s neuveriteľným ľudským hemžením od rána do neskorých nočných hodín. Gotická štvrť - je oveľa staršia, než napovedá jej názov. Práve tu na vyvýšenine Mons Taber sa po svojom víťazstve nad iberským kmeňom Laie
v roku 133 pr. n. l. rozhodli Rimania založiť kolóniu a nazvali ju Colonia Iulia Augusta Paterna Faventio Barcino. Neprehliadnuteľná je katedrála sv. Eulálie, ktorá bola postavená v 13.-15. storočia na mieste románskej baziliky a je jedným
z najkrajších príkladov katalánskej gotiky. Jedno z najmalebnejších miest Gotickej štvrti je Playa del Rei (Námestie kráľa) s Kráľovským palácom.

Montserrat – benediktínský kláštor v horách s patrónkou Čiernou madonou, ktorú Katalánci nazývajú "La Moreneta". Ďalej možnosť navštíviť múzeum s obrazovou galériou a trh s korením a ovocím.

Hodnotenia klientov: 5.7 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}