Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Barcelona - letecké víkendy

  • doprava letecky doprava letecky
Cena od
487 € -8%
Žiadne skryté poplatky
19.10. - 22.10.2017
Vybrať iný termín

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Barcelony, po prílete transfer do hotela, nocľah v hoteli 4*.
2. deň: individuálne voľno za poznaním mesta alebo fakultatívne panoramatický okruh s českým sprievodcom (cca 3,5 hod.).
3. deň: individuálne voľno za poznaním mesta alebo fakultatívne výlet na Montserrat s českým sprievodcom (cca 4-5 hod.).
4. deň: individuálne voľno do odletu, transfer na letisko, odlet do Prahy.

Barcelona - hlavné mesto Katalánska, je s takmer 1,8 mil. obyvateľmi druhé najväčšie mesto Španielska. Najväčší rozkvet zaznamenala v stredoveku, kedy patrila k najvýznamnejším obchodným prístavom v Stredomorí. S objavením Ameriky však vďaka priznaniu monopolných práv na obchod so zámorskými kolóniami Seville a Cádizu, túto pozíciu stratila. Napriek tomu, si v tomto pre ňu nepriaznivom období, dokázala udržať nezávislosť na kráľovskej moci. Mestské záležitosti stále riadila, na prísne demokratických princípoch, stočlenná mestská rada (Consell de Cent), vláda Katalánska bola stále ešte v rukách Generalitat. Barcelona je dnes moderné veľkomesto, ktoré je najvýznamnejším španielskym prístavom a najväčším obchodným a priemyselným centrom krajiny. La Rambla - povestné barcelonské korzo, živé a farebné, so svojimi novinovými stánkami, s trhom kvetinovým aj vtáčím, s neuveriteľným ľudským hemžením od rána do neskorých nočných hodín. Gotická štvrť - je oveľa staršia, než napovedá jej názov. Práve tu na vyvýšenine Mons Taber sa po svojom víťazstve nad iberským kmeňom Laie v roku 133 pred n.l. rozhodli Rimania založiť kolóniu a nazvali ju Colonia Iulia Augusta Paterna Faventio Barcino. Neprehliadnuteľná je katedrála sv. Eulálie, ktorá bola postavená v 13.-15. storočí na mieste románskej baziliky a je jedným z najkrajších príkladov katalánskej gotiky. Jedno z najmalebnejších miest Gotickej štvrti je Playa del Rei (Námestie kráľa) s Kráľovským palácom. Montserrat - benediktínsky kláštor v horách s patrónkou Čiernou madonou, ktorú Katalánci nazývajú "La Moreneta". Ďalej možnosť navštíviť múzeum s obrazovou galériou a trh s korením a ovocím.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy do pamiatok a múzeí nie sú v cene zájazdu. Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu