Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Čarokrásne pobrežie a rozmanitá história Portugalska

23.09. - 30.09.
Vybrať iný termín
Cena
1 140 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • hviezdicový zájazd hviezdicový zájazd
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
23.9. - 30.9.2018
7 nocí
1 139,88 €
23.9. - 30.9.2018
7 nocí
1 139,88 €
Algarve • Lisabon • Faro • Tavira • Olhao • Sevilla • Silves • Monchique • Foia • Lagos • Ponta da Piedade • Cabo de Sao Vicente • Algarve

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Fara, transfer do 3* hotela na pobreží Algarve, večera, nocľah.
2. deň: raňajky, orientácia v okolí hotela, úvodná schôdzka, predstavenie programu, možnosť kúpania sa v Atlantskom oceáne, večera, nocľah.
3. deň: po raňajkách odchod do Lisabonu, príchod po slávnom červenom moste s názvom 25. apríla cez rieku Tejo do štvrti Belém, ktorá je preslávená vďaka zaoceánskym plavbám Vasco de Gamy. Možnosť návštevy kostola a kláštora sv. Jeronýma. Návšteva najznámejšej lisabonskej cukrárne s ochutnávkou zákuska Pastel de Belém (v cene), ktorý je tak slávny, že sa v celom Portugalsku pečú jeho napodobeniny. Ďalej presun k Belémskej veži - najfotografovanejšej pamiatke Lisabonu a Pamätníku Objaviteľov. Panoramatická prechádzka cez slávne lisabonské námestia. Pešia prechádzka po námestí Rossio cez dolné mesto Baixa. Možnosť obeda v tradičnej portugalskej reštaurácií. Možnosť jazdy nevyspytateľnou historickou električkou do štvrti Alfama či lanovkou Gloria na jednu z najkrajších lisabonských vyhliadok, voľno. Návrat do hotela, večera, nocľah.
4. deň: po raňajkách celodenný výlet do miest Faro, Olhao a Tavira. Vo Fare uvidíme historické centrum opevnené z časti starovekými hradbami, vstúpite do nich oblúkom Arco da Vila smerom ku krásnej katedrále (Sé) vybudovanej na mieste pôvodnej mešity, z ktorej je nádherná vyhliadka na prírodný park Ria Formosa. Presun do pôvodného rybárskeho mestečka Olhao, kde sa organizujú tradičné portugalské trhy. Fakultatívne možnosť plavby na lodičkách lagúnou do prírodného parku Ria Formosa okolo pieskových dún. Popoludní sa vydáme do tradičného mesta Tavira, ktoré je typické algarvskou architektúrou a kvitnúcimi bugenvileami. V mestečku navštívime kostol Misericordia a zrúcaninu maurského hradu, odkiaľ je rozprávková vyhliadka na mesto. Návrat do hotela, večera, nocľah.
5. deň: po raňajkách celodenný výlet do Sevilly, hlavného mesta španielskej Andalúzie. Možnosť návštevy najväčšej gotickej katedrály na svete, kde odpočíva sám Krištof Kolumbus, ďalej veža La Giralda, Zlatá veža, pôvodná židovská štvrť Santa Cruz, kráľovský palác Real Alcázar, ktorý je krásnou ukážkou mudéjarskej architektúry. Návšteva Španielskeho námestia - pavilónu svetovej iberoamerickej výstavy z roku 1929. V podvečerných hodinách návrat do hotela, večera, nocľah.
6. deň: po raňajkách celodenný výlet do Silves a Monchique, stredoveké mesto Silves je známe svojím maurským hradom s „červenými hradbami“, ktoré tú pôvodne vybudovali Rimania, za vlády Arabov mesto rozkvitlo a stalo sa hlavným strediskom ich ríše Al-Gharb. Castelo de Silves je postavený z červeného pieskovca, je odtiaľ okúzľujúci výhľad na mesto a krajinu. Monchique je kúpeľné algarvské pohorie s množstvom eukalyptov, korkových dubov a pomarančovníkov. Cesta na najvyššiu horu Foia (902 m n.m.) je lemovaná panoramatickými reštauráciami s miestnou špecialitou - kuraťom piri-piri - možnosť fakultatívneho obeda. Návrat na hotel. Večera, nocľah.
7. deň: po raňajkách celodenný výlet do Lagos, Cabo de Sao Vicente. Lagos, prímorské mesto spojené s prvou fázou zámorských objavov, leží v jednom z najväčších zálivov Algarve, neďaleko Rua do Castelo dos Governadores je zachovalá časť opevnenia. Mesto tvoria prevažne budovy z 18. a 19. stor., pretože v roku 1755 bolo toto mesto úplne zničené zemetrasením. V meste je moderný prístav, kostol sv. Antonína, námestie Henricha Moreplavca. Možnosť fakultatívnej jazdy na lodičkách pozdĺž prekrásnych skalných útvarov a do jaskýň. Navštívime najzápadnejší cíp Európy, Cabo de Sao Vicente (65 m vysoké útesy), tzv. koniec sveta. Po ceste naspäť, návšteva algarvských viní­c Quinta dos Vales s degustáciou bieleho, ružového a červeného vína. Návrat do hotela, večera, nocľah.
8. deň: po raňajkách podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, odlet z Viedne/Bratislavy na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

vstupy do pamiatok
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupy do objektov a pamiatok pri prehliadkach nie sú súčasťou ceny. Odporúčame počítať s čiastkou cca 60 EUR na vstupy.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR