Hotel
Informácie

Andalúzia, Gibraltár, Maroko - tri kultúry jedným dychom

  • doprava letecky doprava letecky
Costa del Sol • Granada • Cordoba • Sevilla • Ronda • Gibraltar • Tanger • Asilah • Chefchaouen

Program zájazdu

1. deň: prílet do Malagy, transfer do hotela 3*, ubytovanie, nocľah.
2. deň: po raňajkách odchod do Granady, prehliadka mesta, Kráľovskej kaplnky - miesto posledného odpočinku katolíckych panovníkov Ferdinanda a Izabely, palácového komplexu Alhambry s "rajskými" záhradami Generalife, arabské štvrte Albaicínu s neopakovateľnou vyhliadkou San Nicolás. Voľné popoludnie na prechádzku, nákup a návštevu vyhlásených tapas barov. Ubytovanie v Granade alebo v okolí, nocľah v hoteli 3*.
3. deň: po raňajkách, odchod do Cordoby, prehliadka mesta, fakultatívne možno navštíviť tzv." mešito-katedrálu" - jedinečnú dychberúcu kombináciu moslimskej a kresťanskej architektúry a kultúry, židovskú štvrť "judería" s krásnymi kvetinovými patiami a Alcázar katolíckych kráľov. Transfer do Sevilly, ubytovanie v hoteli 3*, nocľah v Seville alebo v okolí.
4. deň: po raňajkách prehliadka Sevilly - (La Giralda, katedrála, Zlatá veža, židovská štvrť Santa Cruz, Real Alcázar). Ďalej zastávka v tzv. "Kráľovne andalúzskych bielych dedín" - meste Ronda, prehliadka mesta, kde sa miešajú románske, gotické a arabské vplyvy - katedrála, jedna z najstarších býčích arén (fakultatívne), uvidíte most cez rieku Tajo (Punte Nuevo) s priepasťou s hĺbkou cca 150 m, nazývaný tiež ako "Balcon de la Alameda", odchod do Algeciras, ubytovanie a nocľah v hoteli 3* v okolí.
5. deň: po raňajkách pokračujeme na Gibraltár, návšteva britskej kolónie, výlet minibusom na skaly Gibraltáru s návštevou jaskynnej Sv. Michala a tzv. "Opičí nory", voľný čas v centre mesta, v popoludňajších hodinách naša cesta bude pokračovať smer Tarifa, odkiaľ trajektom preplavíme do Maroka, do mesta Tanger. Nocľah v okolí mesta Tanger v 3* hoteli.
6. deň: po raňajkách krátka prehliadka Tangeru, mesta v severnom Maroku, kde sa mieša mnoho kultúr, nájdete tu veľa legiend a záhad, ktoré pripomínajú históriu mesta ako medzinárodnej zóny. Po Casablance je druhým najvýznamnejším prístavom. Popoludní prehliadka mesta Asilah, malebného opevneného mestečka, asi 50 km od Tangeru. Jeho hradby a brány zostávajú úplne funkčné i dnes. Mesto je známe ako mesto maliarov a umelcov. Nocľah v okolí mesta Tanger v 3* hoteli.
7. deň: po raňajkách, celodenná prehliadka mesta Chefchaouen, malebného mesta v Maroku, kde biela farba domov kontrastuje s modro nafarbenými oknami a dverami. Mesto je veľmi vyhľadávaným turistickým cieľom, ponúka mnoho pôvodných remesiel, ktoré nie sú dostupné inde v Maroku (miestne oblečenie a tkané vlnené prikrývky). Popoludní návrat do Tangeru, trajektom do Španielska, ubytovanie v oblasti Costa del Sol v 3* hoteli.
8. deň: po raňajkách voľný čas do odletu, transfer na letisko, odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Na požiadanie možnosť ubytovať 3. osobu na prístelke (bez zľavy) • vstupy do objektov a pamiatok pri prehliadkach nie sú súčasťou ceny. Odporúčame počítať s čiastkou cca 60 EUR na vstupy. Do Maroka je nutný cestovný pas, platnosť 6 mesiacov po návrate. Na Gibraltár pre občanov EU nie je cestovný pas potrebný.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu