Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Singapur - Malajzia - Thajsko

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
Singapur • Malacaca • Kuala Lumpur • Cameron Highlands • Penang • Georgetown • Bangkok • Ayutthaya

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy (s medzipristátím) do Singapuru.
2. deň: prílet do Singapuru, transfer do hotela, ubytovanie. Podľa časových možností fakultatívne výlety.
3. deň: raňajky, poldenná prehliadka Singapuru (výhľad na Padang, Cricket Club, Parlament, radnica, chrám Tukan Hock Keng). Ďalej cesta cez Čínsku štvrť na horu Faber – panoramatický výhľad na mesto. Nasleduje návšteva manufaktúry a odjazd do botanickej záhrady. Popoludní možnosť fakultatívneho výletu na ostrov Sentosa. Pôjdete lanovkou, odkiaľ je krásny výhľad na mesto, návšteva podmorského akvária, kde sú i delfíny. Na záver predstavenie s množstvom efektov (lasery, vodné skútre, ohňostroje, hudba). Návrat do Singapuru, nocľah v Singapure.
4. deň: raňajky, odjazd do Johor Bahru. Voľno a nocľah.
5. deň: ráno po raňajkách odjazd do Malaccy. Cesta povedie medzi plantážami a miestnymi dedinkami. Príjazd do Malaccy, mesta zaradeného do zoznamu UNESCO. Prehliadka mesta: Bukit China, Port de Santiago, kostol Sv. Pavla, Chen Hoon Teng kláštor a ďalšie, prechádzka po Junker street. Nocľah v Malacce.
6. deň: po raňajkách odjazd do Kuala Lumpur, prehliadka mesta pri sútoku dvoch riek, Kráľovského paláca, Národného pamätníku, jazera a parkov, Národnej mešity, pokračovanie k železničnej stanici, ktorá bola postavená v romantickom maurskom slohu, návšteva ústredného námestia Merdeka, zastávka na fotenie pri dvojici mrakodrapov, ktoré patria ropnej firme Petronas, China Tlen, Majsid Jamek, starý a nový kráľovský palác, mestská galéria. Ubytovanie v hoteli a nocľah v Kuala Lumpur.
7. deň: raňajky, odjazd do pohoria Cameron Highlands - až do výšky 1542 m n. m., kde sa pestuje slávny čaj, prvá zastávka bude pri hinduistickom kláštore postaveného pri jaskyni Batu. Ďalej zastávka pri vodopádoch Iskandar. Cesta po Cameron Highlands ponúka prekrásny výhľad na plantáže, čajové manufaktúry, miestne trhy a jahodové plantáže. Nocľah v Cameron Highlands.
8. deň: raňajky a skoro ráno odjazd na ostrov Penang. Po ceste niekoľko zaujímavých zastávok – Sam Poh Tong – jaskynný kláštor, kráľovské mesto Kuala Kangsar, ktoré je častým námetom fotografov s jeho mešitou Ubudiah, Iskandariah palácom a Istana Kenangan. Pokračovanie mangrovníkovým pralesom, ktorý hrá dôležitú rolu v miestnom ekologickom systéme a chráni pobrežie pred eróziou. Prechádzka pralesom. Z dreva mangrovníkov sa spracováva uhlie, zastávka v miestnej „výrobni“ uhlia. Zastávka pri jazere Bukit Metan, známeho svojím rehabilitačným centrom pre orangutany. Na ostrov Penang sa dostanete najdlhším mostom na svete, ktorý je prezývaný Perla Orientu. Nocľah v Georgetown.
9. deň: raňajky, dopoludnia prehliadka Penangu - objavovania najslávnejších pamiatok a kostolov, napr.: múzeum Fort Cornwallis, čínske mesto Little India, Khoo Kongsi Clan House a Reclining Buddha. Návšteva prístavu Cornwallis, kde prvý pristál loďou kapitán Francis Light v roku 1786. Prehliadka mestečka, kostolov a chrámov, návrat do hotela. Nocľah.
10. deň: raňajky. Prejazd do Butterworth a odjazd vlakom do Bangkoku. Nocľah vo vlaku s lôžkovou úpravou.
11. deň: príjazd v ranných hodinách do Bangkoku, transfer do hotela, ubytovanie a odpočinok. Večer možnosť individuálneho programu, návštevy Pat Pongu.
12. deň: raňajky, celodenná prehliadka Bangkoku. Dopoludnia navštívite chrám Wat Traimit s prekrásnou sochou Buddhy z rýdzeho zlata, chrámový komplex Wat Po, gigantická socha ležiaceho Budhu vás očarí rovnako ako krásna chrámová architektúra. Prehliadka pokračuje v kráľovskom paláci s chrámom smaragdového Budhu. Potom sa preplavíte cez rieku k chrámu rannej zory Wat Arun, ktorý je zdobený porcelánom a ponúka jedinečné výhľady na Bangkok. Večere s typickým predstavením. Noc v Bangkoku.
13. deň: ráno sa vydáte na sever od Bangkoku, prvou zastávkou bude romantický komplex kráľovského letného paláca s mnohými letohrádkami. Vaša cesta bude pokračovať do kráľovského mesta Ayutthaye, odkiaľ vládli thajský králi od roku 1351 viac než 400 rokov, prehliadnete si pamiatky jedinečného významu. Navštívite chrámy Wat Si Sampet a Wat Mahathat. Návrat do Bangkoku.
14. deň: raňajky, transfer na letisko podľa letových časov a odlet; v prípade záujmu možnosť predĺženia v Thajsku – pobyt pri mori.
15. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR