Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Petrohrad - mesto múz a umenia

09.08. - 13.08.
Vybrať iný termín
Cena
751 € -6%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
9.8. - 13.8.2018
4 noci
9.8. - 13.8.2018
4 noci
9.8. - 13.8.2018
4 noci
9.8. - 13.8.2018
4 noci
6.9. - 10.9.2018
4 noci
6.9. - 10.9.2018
4 noci
6.9. - 10.9.2018
4 noci

Informácie o vízach

vízum do Ruska ( cca 92 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet do Petrohradu. Transfer do hotela. Nocľah.
2. deň: raňajky. Okružná jazda Petrohradom, pri ktorej uvidíte tepnu mesta - Nevský prospekt a palác v Smolnom. Ďalej uvidíte Palácové námestie, Letný sad a Medeného jazdca - pamätník zakladateľa mesta Petra Veľkého. Popoludní prehliadka svetovo preslávenej Ermitáže, ktorej zbierka obsahuje niekoľko miliónov exponátov. Okrem zbierok venovaných ruskej kultúre patrí medzi veľmi populárne oddelenie galérie západoeuróskeho maliarstva, kde je možné obdivovať skvôstne diela od Rembranta, Rubensa a ďalších známých majstrov. Tiež budete mať možnosť nahliadnuť do komnát Zimného paláca s nádhernou rokokovou výzdobou obsahujúcou množstvo sôch v nadživotnej veľkosti. Nocľah.
3. deň: raňajky. Výlet do bývalého cárskeho sídla Puškino (Carskoje Selo), ktorému dominuje monumentálny Katarínsky palác - majstrovské barokové dielo s Jantárovou komnatou, ktorá bola zničená nacistami počas II. svetovej vojny a jej kópia bola otvorená pre verejnosť v r. 2003. Popoludní po návrate do Petrohradu návšteva Petropavlovskej pevnosti, ktorá je najstaršie dochovanou kamennou stavbou a miestom posledného odpočinku Romanovcov. Ďalej osobné voľno, ktoré môžete využiť a plaviť sa po nevských kanáloch. Nocľah.
4. deň: raňajky. Výlet do letného sídla ruských cárov - Petrodvorce. Urobte si prechádzku po palácovom a parkovom komplexe z 18. storočia vybudovanom na ploche 800 ha cárom Petrom Veľkým, kde uvidíte Veľký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir a pavilón Ermitáž s viac ako 170 fontánami, z ktorých nejznámejšie sú centrálna Veľká kaskáda, Šachová hora, kaskády Zlatá hora, socha Samsona bojujúceho se levom, Rímské fontány a fontána Slunka tvoriaca s parkmi veľkolepý komplex. Popoludní po návrate do Petrohradu voľný program. Nocľah.
5. deň: raňajky. Návšteva chrámu sv. Izáka je nejkrajším kostolom sveta. Možnosť výstupu na vyhliadku, odkiaľ je nezabudnuteľný výhľad na historické centrum. Individuálne voľno do odjazdu na letisko. Transfer na letisko a samostatne odlet do Prahy alebo Viedne.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy (na vyžiadanie z Viedne)
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy do Ermitáže, Katarínskeho paláca s Jantárovou komnatou, palácov v Petrodvorcoch, katedrály sv. Izáka a Petropavlovskej pevnosti je nutné záväzne rezervovať najneskôr pri doplatku zájazdu. Platba na mieste v EUR.
Ubytovanie v 3lôžkovej izbe nie je možné zabezpečiť.

Hodnotenia klientov

Dvojice: 5 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR