Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Metropoly Ruska - Moskva a Petrohrad

25.08. - 01.09.
Vybrať iný termín
Cena
1 127 € -6%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
25.8. - 1.9.2018
7 nocí
1 127,06 €
25.8. - 1.9.2018
7 nocí
1 127,06 €
25.8. - 1.9.2018
7 nocí
1 127,06 €
25.8. - 1.9.2018
7 nocí
1 127,06 €
Moskva • Zagorsk (Sergiev Posad) • Petrohrad • Puškino (Carskoje Selo) • Petrodvorce

Informácie o vízach

vízum do Ruska ( cca 92 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet do Moskvy. Transfer do hotela. Nocľah.
2. deň: raňajky. Okružná jazda Moskvou (Červené námestie, obchodné centrum GUM, Veľké divadlo a Manéž, Leninský prospekt, vyhliadka na Moskvu z Vrabčích hôr pri Lomonosovovej univerzite, chrám Krista Spasiteľa). Z miesta u rieky uvidíme Novodievči kláštor zo 16. storočia a navštívime cintorín, kde sú pochované významné osobnosti ruskej kultúry aj politickej scény (Čechov, Šostakovič, Gorbačovová, Jelcin, Chruščov). Podľa časových možností zastávka na Víťaznej hore, mieste osláv veľkých výročí. Popoludní návšteva slávnej Treťjakovskej galérie s dielami významných ruských umelcov. Nocľah. 
3. deň: raňajky. Prehliadka Kremľa a chrámov na Chrámovom námestí (chrámy Blagoveščenský, Uspenský - korunovačný chrám ruských cárov, Archangelský pohrebný chrám moskovských veľkokniežat a prvých ruských cárov), Cársky zvon a Cárske delo. Popoludní individuálne voľno. Nocľah.  
4. deň: raňajky. Výlet do Zagorska (Sergijev Posadu) - mužského kláštora, kde navštívite Trojickosergijevský kláštor - centrum pravoslávia. Ide o najbohatší mužský kláštor v Rusku s typickou ruskou chrámovou architektúrovu so zlatými kupolami. V areáli kláštora možno nájsť aj studňu so svätenou vodou. Popoludní návrat do Moskvy. Prechádzka po známom Arbate, kde býval Puškin a obľúbené miesto umelcov. Predstavenie Moskovského cirkusu. Nočný prejazd lôžkovým vlakom do Petrohradu.
5. deň: príchod do Petrohradu, ktorý je nerozlučne spätý s osobou cára Petra I. Veľkého, zakladateľa novodobého ruského štátu. Transfer do hotela a raňajky. Okružná jazda Petrohradom (Nevský prospekt, paláce v Smolnom, Palácové námestie, Letný sad). Návrat do hotela na ubytovania a popoludní prehliadka svetovo preslávenej Ermitáže s možnosťou nahliadnuť do ostatných komnát Zimného paláca s nádhernou rokokovou výzdobou. Nocľah. 
6. deň: raňajky. Výlet do letného sídla ruských cárov Petrodvorce - palácový a parkový komplex z 18. storočia vybudovaný na ploche 800 ha cárom Petrom Veľkým (Veľký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir a pavilón Ermitáž a viac ako 170 fontán, z ktorých najznámejšie sú socha Samsona, kaskády Zlatá hora, Šachová hora, Veľká kaskáda, Rímske fontány a fontána Slnka tvoriace s parkami veľkolepý komplex). Po návrate do Petrohradu voľný program. Nocľah.
7. deň:
raňajky. Výlet do bývalého cárskeho sídla Puškina - Carskoje Selo, ktorému dominuje Katarínsky palác - majstrovské dielo s nádhernou jantárovou komnatou. Len málo miest v Rusku je spätých s ruskými dejinami viac ako tunajšie paláce a parky. Popoludní návrat do Petrohradu, návšteva Petropavlovskej pevnosti, ktorá je najstaršou dochovanou kamennou stavbou a miestom posledného odpočinku Romanovcov. Osobné voľno s možnostou plavby po nevských kanáloch. Nocľah. 
8. deň: raňajky. Dopoludnia návšteva chrámu sv. Izáka s pozlátenou kupolou, ktorá patrí medzi najväčšie na svete. Možnosť výstupu na vyhliadku, odkiaľ je nazabudnuteľný výhľad na historické centrum. Podľa letového poriadku individuálne voľno do odjazdu. Transfer na letisko a odlet do Viedne alebo Prahy.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy (na vyžiadanie z Viedne)
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstup do Treťjakovskej galérie, Kremľa, kláštora v Sergijev Posadu, Ermitáže, Katerinského paláca s Jantárovou komnatou, paláce v Petrodvorcoch, Petropavlovské pevnosti a katedrály sv. Izáka je nutné záväzne rezervovať najneskôr pri doplatku zájazdu. Platba na mieste v EUR.
Ubytovanie v 3lôžkovej izbe nie je možné zabezpečiť.

Hodnotenia klientov

Rodiny: 5 / 6
Dvojice: 5 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR