Popis hotela
Termíny a ceny

Kúzelný Petrohrad s výletom na ostrov Kotlin - letecké víkendy

15.07. - 20.07. Vybrať iný termín
-6%
864 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
15.7. - 20.7.2020
5 nocí
15.7. - 20.7.2020
5 nocí
15.7. - 20.7.2020
5 nocí
15.7. - 20.7.2020
5 nocí
9.9. - 14.9.2020
5 nocí

Informácie o vízach

Vízum do Ruska zabezpečuje CK za poplatok, cca 100 EUR

Program zájazdu

1. deň:
samostatne odlet do Petrohradu. Transfer do hotela. Nocľah.
2. deň:
raňajky. Okružná jazda Petrohradom, pri ktorej uvidíte tepnu mesta - Nevský prospekt a Smolný kláštor. Ďalej uvidíte Palácové námestie, Letný sad a Medeného jazdca - pamätník zakladateľa mesta Petra Veľkého. Popoludní prehliadka svetovo preslávenej Ermitáže, ktorej zbierka obsahuje niekoľko miliónov exponátov. Okrem zbierok vyhradených ruskej kultúre patrí medzi veľmi populárne oddelenie galérie západoeurópskeho maliarstva, kde možno obdivovať skvostné diela od Rembranta, Rubensa a ďalších známych majstrov. Tiež budete mať možnosť nahliadnuť do komnát Zimného paláca s nádhernou rokokovou výzdobou s  radom  sôch v nadživotnej veľkosti. Nocľah.

3. deň:
raňajky. Výlet do bývalého cárskeho sídla Puškino (Carskoje Selo), ktorému dominuje monumentálny Katarínsky palác - majstrovské barokové dielo na čele s povesťami opradené Jantárovou komnatou, ktorá bola zničená nacistami počas II. svetovej vojny a ktorej verná kópia bola otvorená pre verejnosť v r. 2003. Popoludní po návrate do Petrohradu návšteva Petropavlovskej pevnosti, ktorá je najstaršou zachovanou kamennou stavbou a miestom posledného odpočinku Romanovcov. Ďalej osobné voľno, ktoré môžete využiť napr. aj ako plavbu po nevských kanáloch. Nocľah.

4. deň:
raňajky. Výlet do letného sídla ruských cárov Petrodvorca. Doprajte si prechádzku po palácovom a parkovom komplexe z 18. storočia vybudovanom na ploche 800 ha cárom Petrom Veľkým, kde uvidíte Veľký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir, pavilón Ermitáž a viac ako 170 fontán, z ktorých najznámejšie sú centrálne Veľká kaskáda, Šachová hora, kaskády Zlatá hora, socha Samsona bojujúceho s levom, Rímske fontány a fontána Slnka tvoriace s parkami veľkolepý komplex. Popoludní po návrate do Petrohradu voľný program. Nocľah.

5. deň:
raňajky. Návšteva chrámu sv. Izáka, ktorý bol postavený na tisícoch koloch a je najkrajším kostolom mesta. Možnosť výstupu na vyhliadkovú ochodzu, odkiaľ je nezabudnuteľný výhľad na historické centrum. Výlet na ostrov Kotlin s opevneným mestom Kronštadt. Ostrov je zhruba 30 km od Petrohradu. Individuálne voľno. Nocľah.

6. deň:
raňajky, individuálne voľno a transfer na letisko a samostatne odlet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov: 15

Zmena programu vyhradená

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecká z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, polpenzia

Čítať viac

Poznámky

Vstup do Ermitáže, Katerinského paláca s Jantárovou komnatou, paláca v Petrodvorci, chrám sv. Izáka a Petropavlovskej pevnosti je nutné záväzne rezervovať najneskôr pri doplatku zájazdu. Platba na mieste v EUR.
Ubytovanie vo 3lôžkovej izbe nie je možné zabezpečiť.