Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Veľký okruh Rumunskom

16.09. - 23.09.
Vybrať iný termín
Cena
993 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
16.9. - 23.9.2018
7 nocí
16.9. - 23.9.2018
7 nocí
16.9. - 23.9.2018
7 nocí
Bukurešť • Predeal • Bran • Brašov • Agnita • Bazna • Segešvár • Sibiu • Poienari • Bukurešť

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy. Po prílete na letisko v Bukurešti povedie vaša cesta do Karpát - Transylvánie. Príchod do významného lyžiarskeho strediska Rumunska - Predeal (1040 m n. M.) a ubytovanie v hoteli. Individuálne voľno na odpočinok. Vo večerných hodinách pre vás bude prichystaná slávnostná večera na privítanie s degustáciou vína v reštaurácii "Cabana Trei Brazi". Ubytovanie a nocľah.
2. deň: po raňajkách odchod na celodennú prehliadku mesta Brašova a slávneho Drakulovho hradu Bran. Gotický hrad Bran pochádza zo 14. storočia a darovalo ho mesto Brašov obľúbené rumunskej kráľovnej Márii (vnučka anglickej kráľovnej Viktórie a ruského cára Alexandra II.), ktorá ho nechala zrekonštruovať (za pomoci architekta českého pôvodu Karla Liman). V súčasnosti prebiehajú rokovania medzi Rumunskom a dedičmi Branu o tom, či hrad zostane v budúcnosti prístupný verejnosti. Návšteva múzejnej zbierky hradu. Ďalej budete pokračovať do Brašova. Prehliadka centra mesta, kde navštívite najvýznamnejšie pamiatky: stredoveké mestské hradby historického stredu mesta, stredoveké štýlové domy. Po dokončení prehliadky návrat do hotela, večera a nocľah.
3. deň: raňajky v hoteli a odchod na západ. Navštívite pevnosť Fagarasi, ktorú dobyl gróf Drakula v 15. storočí. Návšteva mestečka Segešvár, ďalej pôjdete do mesta Agnita, o ktorom sa dokumenty zmieňujú už v roku 1280 a kde sa nachádzajú cenné historické stavby. Navštívite tie najznámejšie - opevnený kostol a najpôsobivejšiu dominantu mesta, veža Trubka. Tu bol rumunský princ Vlad Tepeš uväznený po tom, čo bol chytený uhorským kráľom. Prejazd do mesta Brazna na ubytovanie, večeru a nocľah.
4. deň: po raňajkách sa vydáte ku Biertanu. Pôvodne malá dedinka získala obrovský ohlas vďaka najvýznamnejším opevneným kostolom celej Transylvánie. V roku 1993 bolo potom miesto zapísané do prestížneho zoznamu UNESCO. Potom navštívite slávne mesto Segešvár. Láka svojich návštevníkov vďaka najkrajším a najzachovalejším stredovekým stavbám z doby renesančno-gotickej a barokovej. Tu môžete navštíviť Kostol na kopci, dom, kde sa narodil gróf Drakula a tiež Kostol Márie. Návrat do Brazny. V popoludňajších hodinách vás čaká jazda v kočiari (alebo vozom) do opevneného kostola Boian, majetku vo vlastníctve moldavského princa Štefana Veľkého. Večera a nocľah.
5. deň: raňajky. V popoludňajších hodinách si prehliadnete Sibiu (Sibiň) - krásne mesto s bohatou historickou základňou a radom zaujímavých architektonických pamiatok. Založené bolo už v roku 1190. Pri prehliadke mesta uvidíte budovy Veľkého a Malého námestia, palác Bruckenthal alebo napr. tzv. Most klamárov. Uvidíte najvýznamnejšie pamiatky mesta. V evanjelickom kostole môžete vidieť náhrobok syna Drakulu Mihnea (nazývaný Zlý). Vo večerných hodinách návšteva múzea sklenených ikon v Sibiel. Potom vás čaká slávnostná večera u poľnohospodárov v Sibiel. Návrat do hotela na nocľah.
6. deň: raňajky a odchod z hotela smerom k Bukurešti. Čaká vás výlet po Starom údolí Valašska a ďalej krátka zastávka v kláštore Cozia zo 14. storočia. Potom sa vydáte na zrúcaninu hradu Poienari, kde knieža Drakula vládol. V popoludňajších hodinách príchod do Bukurešti, ubytovanie v hoteli. Ďalej už vás bude čakať zaujímavá a slávnostná večera s folklórnym programom v reštaurácii Pescarus. Nocľah.
7. deň: raňajky v hoteli. V popoludňajších hodinách sa vydáte na poslednú časť vašej cesty - do Snagova (cca 40 km od Bukurešti). Dnes je Snagov veľmi populárnym prázdninovým rezortom, pri brehoch miestneho jazera bolo vybudované množstvo víl. Navštívite známy kláštor, kde uvidíte okrem iného aj hrob slávneho Drakulu a súčasne trosky a pozostatky väznice. Podľa legendy bol práve u Snagova gróf Drakula zabitý v bitke medzi Valachmi a otomanskými Turkami. Vo večerných hodinách návrat do hotela na večeru a nocľah.
8. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko a návrat späť do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR