Hotel
Informácie

Pohodové Rumunsko s odpočinkom pri mori

  • doprava letecky doprava letecky
Bukurešť • Brašov • Agnita • Brazna • Segešvár • Mamaia

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy. Po prílete na letisko v Bukurešti a privítaní povedie následne vaša cesta do Karpát - Transylvánie. Príchod do významného lyžiarskeho strediska Rumunska - Predeal (1040m n. m.) a ubytovanie v hoteli. Individuálne voľno na odpočinok. Vo večerných hodinách bude pre vás prichystaná slávnostná večera na privítanie s degustáciou vína v reštaurácii "Cabana Trei Brazi". Ubytovanie a nocľah.
2. deň: po raňajkách odchod na celodennú prehliadku mesta Brašova a slávneho Drakulovho hradu Bran. Gotický hrad Bran pochádza zo 14. storočia a mesto Brašov ho darovalo obľúbenej rumunskej kráľovnej Márii (vnučka anglickej kráľovnej Viktórie a ruského cára Alexandra II.), ktorá ho nechala zrekonštruovať (za pomoci architekta českého pôvodu Karla Limana). V súčasnosti prebiehajú rokovania medzi Rumunskom a dedičmi Branu o tom, či hrad zostane v budúcnosti prístupný verejnosti. Návšteva múzejnej zbierky hradu. Ďalej budete pokračovať do Brašova. Prehliadka centra mesta, kde navštívite najvýznamnejšie pamiatky: Čierny kostol, stredoveké mestské hradby historického stredu mesta, stredoveké štýlové domy. Nasleduje večerná prehliadka hradu Bran. Po ukončení návrat do hotela, večera a nocľah.
3. deň: raňajky v hoteli a odchod na západ. Navštívite pevnosť Făgăraş, ktorú dobyl gróf Drakula v 15. storočí. Ďalej pôjdete do mesta Agnita, o ktorom sa dokumenty zmieňujú už v roku 1280 a kde sa nachádzajú cenné historické stavby. Navštívite tie najznámejšie - opevnený kostol a najpôsobivejšiu dominantu mesta, veža Trubka. Tu bol rumunský princ Vlad Tepeš uväznený po tom, čo bol chytený uhorským kráľom. Prejazd do mesta Brazna na ubytovanie, večeru a nocľah.
4. deň: po raňajkách sa vydáte do Biertanu. Pôvodne malá dedinka získala obrovský ohlas vďaka najvýznamnejším opevneným kostolom celej Transylvánie. V roku 1993 bolo následne miesto zapísané do prestížneho zoznamu UNESCO. Potom navštívite slávne mesto Segešvár , ktoré láka svojich návštevníkov vďaka najkrajším a najzachovalejším stredovekým stavbám z doby renesančno-gotickej a barokovej. Tu môžete navštíviť Kostol na kopci, dom, kde sa narodil gróf Drakula a tiež Kostol Márie. Návrat do Brazny. V popoludňajších hodinách vás čaká jazda kočom do opevneného kostolu Boian, majetku vo vlastníctve moldavského Princa Stephena Veľkého. Večera a nocľah.
5. deň: raňajky. V dopoludňajších hodinách prejazd do letoviska Mamaia. Ubytovanie. Večera. Nocľah.
6. deň: raňajky, individuálne voľno na kúpanie. Večera. Nocľah.
7. deň: raňajky, individuálne voľno na kúpanie. Večera. Nocľah.
8. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko a návrat späť do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu