Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Spoznajte ostrovy Réunion a Mauritius

24.10. - 04.11. Vybrať iný termín
-8%
2 943 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Réunion • Cirque de Salazie • Hellbourg • La Plaine des Palmiste • sopka Piton de la Fournaise • Cirque de Cilaos • St. Gilles le Bains • Mauritius • Port Louis • Black River Gorges • Chamarel

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
24.10. - 4.11.2020
11 nocí
2 943,08 €
24.10. - 4.11.2020
11 nocí
2 943,08 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom/ prestupmi na ostrov Réunion.
2. deň: prílet na prvý z ostrovov v Indickom oceáne, prejazd po východnom pobreží, prechod do Cirque de Salazie, oblasti ponúkajúcej množstvo prírodných krás. Do hôr sa plazí cesta plná zákrut ponúkajúca nádherné výhľady na bujnú tropickú vegetáciu, vodopády rútiace sa z hôr s kreolsky farebným kúzelným mestečkom Hell-Bourg na úpätí hory Piton des Neiges na konci cesty. Nocľah.
3. deň: prejazd späť na pobrežie, cesta pokračuje po jedinej ceste Réunionu, ktorá vedie naprieč celým ostrovom, cez vysoké plániny, vo výške nad 1 000 m n. m. Návšteva pôvodného lesa Belouve-Bebour so zmesou tamariškov, obrovských stromového papradia a machu. Nocľah v mestečku Plaine des Palmistes uprostred nádhernej prírody.
4. deň: návšteva najväčšej prírodnej zaujímavosti Réunionu – vulkánu Piton de la Fournaise, aktívneho geologického divu, ktorý aj naďalej v pravidelných intervaloch vybuchuje. Skoro ráno odjazd z hotela, z mestečka Bourg-Murat vedie malebná cesta plná zákrut k Pas de Bellecombe (výška 2 400 m n. m.), ktorá je vstupnou bránou do bezprostredného okolia sopky. Neuveriteľná postupná premena krajiny z lúk a lesov do takmer mesačnej krajiny. Aj dnešný nocľah bude na planinách, v oblasti Plaine des Cafres.
5. deň: pokračujeme smerom na juhozápadné pobrežie, kde podnikneme výlet do ďalšieho úchvatného amfiteátru – Cirgue de Cilaos. Cesta spájajúca mesto St. Louis a Cilaos, ležiaceho o 37 km ďalej na sever, ponúka najlepšie možnosti zvezenia sa na ostrove, viac než 400 zákrut ponúka tiež nádherné výhľady na veľkolepú okolitú prírodu. Najvyšší vrchol ostrova Piton de Neiges (3 071 m n.m.) sa týči nad mestečkom. Nocľah v Cilaos.
6. deň: panoramatickou cestou späť k západnému pobrežiu, prejazd do oblasti St. Gilles les Bains, známa svojimi plážami. Ubytovanie na 2 noci v hoteli Le Nautile***, ktorý je umiestnený priamo pri pláži v zálive Hermitage.
7. deň: voľno - odpočinok na pláži v Indickom oceáne, prípadne športové aktivity.
8. deň: transfer na letisko, prelet na Maurícius, ďalší fascinujúci ostrov pripomínajúci raj na Zemi. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie na 5 nocí s polpenziou.
9. deň: individuálne voľno.
10. deň: výlet do hlavného mesta ostrova Port Louis s moderným centrom, lákavou ponukou obchodov, reštaurácií, kultúrnych pamiatok a múzeí. Nielen filatelisti budú chcieť navštíviť múzeum Blue Penny a vidieť najznámejšiu a najcennejšiu známku sveta – červeného a modrého Maurícia. Návšteva slávnej botanickej záhrady Pamplemousses s neuveriteľnou zbierkou paliem alebo jazierkom s leknami Victoria Amazonia.
11. deň: Individuálne voľno.
12. deň: výlet do centrálnej a južnej časti, do oblasti jediného národného parku na ostrove – Black River Gorges, ďalej s návštevou oblasti Chamarel, kde príroda vykúzlila obdivuhodné útvary – riečka St. Denis padá zo skalného previsu do vnútra krátera a vytvára 100 m vodopád Chamarel, kúsok odtiaľ je ďalšia prírodná zaujímavosť – Coloured Earth – Sedemfarebná zem, kde zvlnený terén vulkanickej vyvreliny vytvára hrče rôznych odtieňov farieb.
13. deň: podľa odletových časov individuálne voľno, transfer na letisko, odlet s prestupom do Prahy.
14. deň: prílet do Prahy

zmena programu vyhradená

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
cena za odlet z Viedne na vyžiadanie

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky - Réunion, polpenzia - Maurícius

Čítať viac
Hodnotenia klientov: 5.6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}