Hotel
Informácie
Termíny a ceny

To najlepšie z pomedzí štyroch krajín s návštevou Zugspitze

15.08. - 19.08.
Vybrať iný termín
Cena
399 €
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
15.8. - 19.8.2018
4 noci
12.9. - 16.9.2018
4 noci
12.9. - 16.9.2018
4 noci
12.9. - 16.9.2018
4 noci
Jenbach • Achensee • Wattens • Landeck • Engadin • St. Moritz • Diavolezza • Campocologno • Brixen • Bolzano • Merano • Reschenpass • Fernpass • Zugspitze • Garmisch-Partenkirchen • Innsbruck • Flexenpass • Lech • Schlegelkopf

Program zájazdu

1. deň: odjazd z ČR v ranných hodinách do Rakúska so zastávkou na odpočívadle nad Mondským jazerom a okolo Salzburgu dorazíme do Jenbach. Najstaršou parnou ozubenou železnicou na svete vyjdeme k jednému z najkrajších tirolských jazier Achensee (cestovné cca 15 EUR nie je v cene zájazdu). Nasleduje zastávka vo Wattens, kde sa nachádza krištáľový svet hudby vôní a farieb firmy Swarowski (vstupné cca 15 EUR nie je v cene zájazdu), odkiaľ pokračujeme ďalej do miesta ubytovania v okolí Landecku, ubytovanie, večera, nocľah.
2. deň: po raňajkách pôjdeme proti prúdu rieky Inn do najkrajšieho údolia východného Švajčiarska Engadin. Pokračujeme k návšteve vysokohorského strediska zimných športov a olympijského mesta Svätého Mórica (St. Moritz) . Po individuálnej prehliadke mesta pokračujeme vysokohorskou cestou k priesmyku Bernina, pod ktorým vyjdeme lanovkou na vyhliadku Diavolezza. Adhezívnou Rétskou dráhou (cestovné cca 20 CHF nie je v cene) pokračujeme okolo Berninského hospicu a ďalej priesmykom Bernina odkiaľ vedú série nádherných serpentín a špirálových tunelov a cez jediný kruhový viadukt v Európe klesá vlak skoro o 2 000 m do Campocologno na hraniciach s Talianskom, kde čaká autobus. Návrat do miesta ubytovania cez vrchol Berninského priesmyku a údolia Engadin. Večera, nocľah.
3. deň: po raňajkách prejdeme okolo Innsbrucku cez Brennerský priesmyk, s krátkou zastávkou v Brixene, kde bol v nútenom exile K. H. Borovský a odtiaľ pokračujeme do metropoly južného Tirolska, Bolzana, individuálna prehliadka. Ďalej sa zastavíme v romantickom kúpeľnom mestečku Merano, individuálna prehliadka. Späť do miesta ubytovania prídeme kúzelnou krajinou Alto Adige a cez drsný Reschenpass. Večera, nocľah.
4. deň: po raňajkách pôjdeme cez Fernpass k Eibsee, odkiaľ vyjdeme lanovkou na najvyšší vrchol Nemecka Zugspitze (cestovné nie je v cene). Pokračujeme k návšteve Garmisch-Partenkirchene, kde sa zastavíme v blízkosti olympijskej haly a prejdeme si pešiu zónu, kde sa nachádza stará lekáreň a Neue Martinskirche. Pokračujeme k návšteve olympijského areálu sa skokanskými mostíkmi. Asi kilometer pohodlnej chôdze odtiaľ sa nachádza tiesňava Partnachklamm, ktorú v priebehu histórie vytvarovali divoké vody. Cez Mittenwald prídeme do tirolskej metropoly Innsbrucku. Individuálna prehliadka olympijského mesta s povestnou Zlatou strieškou, bronzovými sprievodom veľmožov pri hrobke cisára Maximiliána, šľahačkovým domom aj chrámom sv. Jakuba, kde je na oltári obraz Madony od Cranacha st. Návrat do miesta ubytovania, večera, nocľah.
5. deň: po raňajkách vyjdeme slávnu cestou na Arlberský priesmyk. Cez Flexenpass a mesto Zürs, ktoré sa po zimnej sezóne stáva mestom duchov, prídeme do strediska zimných športov Lech. Výjazd lanovkou na Schlegelkopf, odkiaľ sa otvárajú nádherné pohľady na celú oblasť. Pokračujeme údolím rieky Lech, kde sa nachádzajú najkrajšie maľované domy v Rakúsku a cez Reutte a okolo Garmisch-Partenkirchene a Mníchova sa vraciame späť do ČR. Príchod v neskorých večerných hodinách (trasy z Moravy v skorých ranných hodinách nasledujúceho dňa).

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

doprava autokarom
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd je realizovaný v spolupráci s partnerskou CK.

Trasa 1: Opava, Ostrava, Karviná, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (diaľnica), Praha, Písek*, České Budějovice*
Trasa 2: Ostrava, Opava, Nový Jičín, Olomouc, Hradec Králové, Pardubice, Kutná Hora, Poděbrady, Praha, Tábor*, České Budějovice*

* len nástup

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR