Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Z Bergenu do kráľovstva fjordov

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Bergen • Hardangerfjord • Hardangervidda • Flåm • Sognefjorden • Bergen

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Bergenu. V letných mesiacoch je v Bergene svetlo dlho do večera - cestou na ubytovanie tento fenomén využijeme. Nocľah.
2. deň: raňajky. Dopoludnia sa priblížime k druhému najväčšiemu fjordu Nórska - Hardangerfjord, nad ktorým sa rozkladá ľadovec Folgefonna. Fjord prekonáme trajektom a postupne sa vyberieme k dvom úchvatným vodopádom: k divokému Låtefossen tesne nad cestou a k Vøringfossen, do ktorého hlbín sa pozrieme z bezpečia vyhliadky. Potom pôjdeme pustatinou najrozsiahlejšej európskej náhornej plošiny Hardangervidda (cca 10 000 km²), pri dobrom počasí s peknými výhľadmi na skalné masívy pohoria Hallingskarvet a splazy ľadovce Hardangerjokull. Fakultatívne potom môžu záujemcovia prejsť najvyššie položenou nórskou železničnou traťou cez stanice Finse a Myrdal do VOSS. Návrat na ubytovanie. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky. Ráno navštívime farmu s chovom lososov, ktorá je umiestnená priamo na fjorde. Potom sa vydáme ku kaskádovitému vodopádu Tvindefossen a do turistického mestečka a prístavu Flåm. Ak budeme mať šťastie, uvidíme tu na konci úzkeho fjordu Aurlandsfjorden veľké výletné lode. Odtiaľ sa vydáme na plavbu vyhliadkovou loďou do fjordov Sognefjorden a Naeroyfjorden a potom na večeru. Návrat na ubytovanie. Nocľah.
4. deň: raňajky. Dnešný deň strávime v  Bergene. Po krátkej okružnej jazde sa prejdeme svetoznámym rybím trhom a po nábreží Bryggen s malebnými drevenými domami. Záujemcovia môžu vyjsť zubačkou na vyhliadku Fløyen, z ktorej je pekný pohľad na centrum mesta. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Doprava

letecky z Prahy

odlet z Viedne na vyžiadanie

Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

zájazd je organizovaný s partnerskou CK.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR