Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Veľká cesta za perlami Nórska

04.08. - 12.08.
Vybrať iný termín
Cena
1 471 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava autobusom doprava autobusom
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
4.8. - 12.8.2018
8 nocí
1 471,08 €
4.8. - 12.8.2018
8 nocí
1 471,08 €
Oslo • Dombas • Björli • Cesta Trollů • Cesta orlů • Geirangerfjord • Dalsnibba •  Sognefjord • Bergen • Hardangerfjord • Latefoss • Stavanger • Heddal

Program zájazdu

1. deň: odlet do Osla. Podľa letového poriadku prvá časť prehliadky hlavného mesta Nórska. Výjazd na Holmenkollen s očarujúce vyhliadkou na mesto a Oslofjord. Nocľah.
2. deň: raňajky. Prejazd cez NP Jotunheimen s panoramatickými zastávkami s výhľadom na najvyššie horské velikány. Cesta bude pokračovať údolím ľadovcovej rieky Sjoa, ktorá je vďaka svojim divokým perejám veľmi populárna medzi raftármi, až do údolia Gudbrandsdalen so známym strediskom Dombas. Nocľah. 
3. deň: raňajky. Odchod cez horské stredisko Björli. Cesta povedie medzi vodopádmi a horskými štítmi k najvyššej kolmej skalnej stene Európy, odkiaľ začína trasa nevšedných krás nazývaná "Zlatá cesta" - neopakovateľná ¬Cesta Trollov, prejazd horským masívom Romsdalu, plavba trajektom Linde-Eidsdal a dobrodružná Cesta orlov do Geiranger. Okružná panoramatická plavba po Geirangerfjordu, oi. okolo vodopádov Sedem sestier. Výjazd do drsnej horskej krajiny na úpätí hory ¬Dalsnibba a za priaznivého počasia výjazd na jej vrchol s nádhernou vyhliadkou a zjazd k Nordfjordu. Nocľah.
4. deň: raňajky. Dopoludnia vychádzka do NP Jostedalsbreen a prechádzka krásnym horským údolím k ľadovcu Brigsdalsbreen. Popoludní trasa pozdĺž jazera Jölstravatnet k najväčšiemu fjordu Nórska -Sognefjordu. Nocľah.
5. deň: raňajky. Prejazd panoramatickou cestou pozdĺž pobrežných fjordov do Bergenu. Prehliadka starobylého Bergenu s unikátnymi hanzovými domami, starobylou prístavnou pevnosťou, stredovekými kostolmi s najkrajším z nich Mariánskym, akváriom morských živočíchov, povestným rybím trhom aj lanovkou na miesta s nádhernou vyhliadkou na mesto a okolité zálivy. Nocľah.
6. deň: raňajky. Po zastávke pri vodopádoch Steinsdalfossen povedie cesta po brehoch Hardangerfjordu na dohľad ľadovca Folgefon, a potom trajektom Kvanndal-Utne a Sorfjordem cez Oddu k divokým vodopádom ¬Latefoss Popoludní prejazd na pobrežie Atlantiku a po plavbe trajektom Arsvagen-Mortavik krátke zastavenie v Stavangeri Nocľah.
7. deň: raňajky. Po zastávke pri Hafrsfjordu, kde tri kamenné meče zaťaté do zeme pripomínajú, kde sú korene Nórskeho kráľovstva, plavba loďou kúzelným Lysefjordom pod povestnou skalnou plošinou Prekestolen týčiacou sa 600 m nad jeho hladinou. Po pristátí v Lysebotne výjazd unikátnou cestou serpentín a tunelov na vyhliadku na fjord. Prejazd ľudoprázdnou náhornou planinou do kraja Telemark. Nocľah.
8. deň: raňajky. Dopoludnia putovanie monumentálnymi prírodnými scenériami Telemarku. Po zastávke pri najvýstavnejšieho z nórskych stavkirke v Heddale prejazd do Osla a dokončenie prehliadky mesta s pevnosťou Akershus, kráľovským palácom, katedrálou, radnicou, unikátnou budovou opery, múzeom vikingských lodí, expozíciami dokumentujúcimi úspechy nórskych polárnikov, parkom so sochami Gustava Vigelanda. Nocľah.
9. deň: raňajky. Individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

autokarová doprava alebo letecky z Prahy
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

Dvojice: 4 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR