Popis hotela
Termíny a ceny

Nórsko - vlakom a loďou medzi fjordy a hory

16.06. - 21.06. Vybrať iný termín
-8%
1 177 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Oslo • Hönefoss • Geilo • Myrdal • Flam • Sognefjord • Balestrand • Bergen

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
16.6. - 21.6.2020
5 nocí
1 176,68 €
16.6. - 21.6.2020
5 nocí
1 176,68 €
4.8. - 9.8.2020
5 nocí
1 176,68 €
4.8. - 9.8.2020
5 nocí
1 176,68 €

Program zájazdu

  1. deň:

odlet z Prahy do Osla. Transfer z letiska do hotela. Nocľeh.

  1. deň:

raňajky. Celodenná prehliadka Osla, hlavného mesta Nórska, ktoré vás naladí svojím kľudným dianím. Prrjdete sa centrom mesta až k zahradám kráľovského sídla. Ďalej uvidíte unikátne budovu opery so šikmou strechou a radnicou, kde se každý rok odovzdávajú Nobelove ceny mieru. Odtiaľ je to len kúsok k pevnosti Akershus. v Poobedných hodinách navštívíte poloostrov múzeí Bygdøy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vypadali vikingské plavidlá? Zistíte to pri prehliadke múzea, které se týmto plavidlám venuje. Ďalej uvidíte expozíciu dokumentujúcu úspechy norských polárníkov a pozoruhodné múzeum Kon-Tiki, ktoré predstavuje expedíciu Thora Heyerdahla. Vo Vigeland parku sa prejdete medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ju vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavuje jeho celoživotné dielo. Návrat na ubytovanie a nocľeh.

  1. deň:

raňajky. Ráno odchod vlakom po železnici Oslo–Bergen cez HönefossGeilo a divokou krajinou Hardangeru do horského Myrdalu (866 m n. m.). Prestup na svetoznámu horskú železnicu Myrdal–Flam, ktorá je nejstrmšia na svete a zostupuje na 20 kilometrov medzi rozmanitými prírodnými scenériemi na pobreží nejvľčšieho norského fjordu Sognefjord. Plavba loďou po Sognefjordu do Leikangeru. Nocľeh.

  1. deň:

raňajky. Ráno pokračovanie plavbou úchvatnou prírodnou krajinou k ústiu Sognefjordu a ďalej pozdĺž romantického pobrežia ­Atlantiku do Bergenu. Po pristáti kokolo obeda transfer do hotelu a ubytovanie. Poobede sa záujemci môžu vydať lanovkou na horu Ulriken s nádhernými vyhliadkami na mesto, okolité zálivy, hory a pobrežie Atlantiku. Nocľeh (2 noci).

  1. deň:

raňajky. Celodenná prohliadka starobylého Bergenu, ktorú začnete na povestnom trhu rýb, kde se určite necháte zlákať k ochutnávke miestnych rybích špecialít. Určite vás okúzlia unikátne hanzovné domy a k pohodovej relaxácii vám prispeje zastávka v nábrežných kaviarničkách. Ďalej si prehliadnete starobylú prístavnú pevnosť a stredoveké kostoly, z ktorých je najkrajší Mariánský kostol. Alternatívou k prechádzke prístavom môže byť návšteva morského akvária s tučniakmi a tuleňmi. Nocľeh.

  1. deň:

Raňajky. Podľa letového poriadku individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

 

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Minimálny počet účastníkov: 20

Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 4.9 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}