Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Nórsko - vlakom a loďou od mora do hôr

07.08. - 12.08.
Vybrať iný termín
Cena
1 103 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
7.8. - 12.8.2018
5 nocí
1 103,08 €
7.8. - 12.8.2018
5 nocí
1 103,08 €
7.8. - 12.8.2018
5 nocí
1 103,08 €
7.8. - 12.8.2018
5 nocí
1 103,08 €
Oslo • Hönefoss • Geilo • Myrdal • Flam • Sognefjord • Balestrand • Bergen

Program zájazdu

1.deň:popoludní odlet z Prahy do Oslo. Transfer z letiska do hotela. Nocľah.
2. deň: Raňajky.Celodenná prehliadka Oslo, hlavného mesta Nórska, ktoré vás naladí svojim kľudným dianím. Prejdete sa centrom mesta až k záhradám kráľovského sídla. Ďalej uvidíte unikátny budovu opery so šikmou strechou a radnicu, kde sa každý rok odovzdávajú Nobelove ceny mieru. Odtiaľ je to len kúsok k pevnosti Akershus. Popoludní navštívite polostrov múzeí Bygdøy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Zistíte to pri prehliadke múzea, ktoré sa týmto plavidlám venuje. Ďalej uvidíte expozíciu,  dokumentujúcu úspechy nórskych polárnikov a pozoruhodné múzeum Kon-Tiki, ktoré predstavuje expedície Thora Heyerdahla. Vo Vigeland parku sa prejdete medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril je vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Návrat na ubytovanie a nocľah.
3.deň Raňajky. Ráno odchod vlakom po železnici Oslo-Bergen cez Hönefoss, Geilo a divokú krajinu Hardangeru do horského Myrdalu (866 m n. M.). Prestup na svetoznámu horskú železnicu Myrdal-Flåm, ktorá je najstrmší na svete a zostupuje na dvadsiatich kilometroch medzi rozmanitými prírodnými scenériami na pobreží najväčšieho nórskeho fjordu Sognefjordu. Plavba loďou po Sognefjorde do Leikanger. Nocľah.
4.deň raňajky. Ráno pokračovanie plavby úchvatnou prírodnou krajinou k ústiu Sognefjordu a ďalej pozdĺž romantického pobrežia Atlantiku do Bergenu. Po pristátí okolo poludnia transfer do hotela a ubytovanie. Popoludní sa záujemcovia môžu vydať lanovkou na horu Ulriken s nádhernými vyhliadkami na mesto, okolité zálivy, hory a pobrežie Atlantiku. Nocľah (2 noci).
5.deň raňajky. Celodenná prehliadka starobylého Bergenu, ktorú začnete na povestnom rybom trhu, kde sa iste necháte zlákať k ochutnávke niektorej z miestnych rybích špecialít. Určite vás očaria unikátne hanzovné domy a k pohodovej relaxácii Vám prispeje zastávka v nábrežných kaviarničkách. Ďalej si prezriete starobylú prístavnú pevnosť a stredoveké kostoly, z ktorých je najkrajší Mariánsky kostol. Alternatívou k potulkám prístavom môže byť návšteva morského akvária s tučniakmi a tuleňmi. Nocľah.
6.deň raňajky. Podľa letového poriadku individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy cca 500 nok (nie sú zahrnuté v cene)

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR