Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Nórsko - vlakom a loďou medzi fjordy a hory

16.06. - 21.06. Vybrať iný termín
-8%
1 177 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Oslo • Hönefoss • Geilo • Myrdal • Flam • Sognefjord • Balestrand • Bergen

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
16.6. - 21.6.2020
5 nocí
1 176,68 €
16.6. - 21.6.2020
5 nocí
1 176,68 €
4.8. - 9.8.2020
5 nocí
1 176,68 €
4.8. - 9.8.2020
5 nocí
1 176,68 €

Program zájazdu

  1. deň: odlet z Prahy do Osla. Transfer z letiska do hotela. Nocľah.
  2. deň: raňajky. Celodenná prehliadka Osla, hlavného mesta Nórska, ktoré vás naladí svojím pokojným dianím. Prejdete sa centrom mesta až k záhradám kráľovského sídla. Ďalej uvidíte unikátnu budovu opery so šikmou strechou a radnicou, kde sa každý rok odovzdávajú Nobelove ceny za mier. Odtiaľ je to len kúsok k pevnosti Akershus. Odpoludnia navštívite polostrov múzeí Bygdøy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Zistíte to pri prehliadke múzea, ktoré sa týmto plavidlám venuje. Ďalej uvidíte expozíciu dokumentujúcu úspechy nórskych polárnikov a pozoruhodné múzeum Kon-Tiki, ktoré predstavuje expedíciu Thora Heyerdahla. Vo Vigeland parku sa prejdete medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ju vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavuje jeho celoživotné dielo. Návrat na ubytovanie a nocľah.
  3. deň: raňajky. Ráno odchod vlakom po železnici Oslo–Bergen cez HönefossGeilo a divokou krajinou Hardangeru do horského Myrdalu (866 m n. m.). Prestup na svetoznámu horskú železnicu Myrdal–Flam, ktorá je najstrmšia na svete a zostupuje na 20 kilometrov medzi rozmanitými prírodnými scenériami na pobreží najväčšieho nórskeho fjordu Sognefjord. Plavba loďou po Sognefjordu do Leikangeru. Nocľah.
  4. deň: raňajky. Ráno pokračovanie plavbou úchvatnou prírodnou krajinou k ústiu Sognefjordu a ďalej pozdĺž romantického pobrežia ­Atlantiku do Bergenu. Po pristáti okolo obeda transfer do hotela a ubytovanie. Poobede sa záujemcovia môžu vydať lanovkou na horu Ulriken s nádhernými vyhliadkami na mesto, okolité zálivy, hory a pobrežie Atlantiku. Nocľah (2 noci).
  5. deň: raňajky. Celodenná prehliadka starobylého Bergenu, ktorú začnete na povestnom trhu rýb, kde sa určite necháte zlákať k ochutnávke miestnych rybích špecialít. Určite vás očaria unikátne hanzovné domy a k pohodovej relaxácii vám prispeje zastávka v pobrežných kaviarničkách. Ďalej si pozriete starobylú prístavnú pevnosť a stredoveké kostoly, z ktorých je najkrajší Mariánsky kostol. Alternatívou k prechádzke prístavom môže byť návšteva morského akvária s tučniakmi a tuleňmi. Nocľah.
  6. deň: Raňajky. Podľa letového poriadku individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Minimálny počet účastníkov: 20

Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 4.9 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}