Hotel
Informácie

Krásne júnové Nórsko

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Oslo • Geirangerfjord • cesta Trollov • Sjoa • Gjende • Oslo

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Osla. Po prílete transfer do hotela. Ihneď môžete zažiť čaro severu v podobe tzv. bielej noci. Polárny deň je práve na vrchole. Nocľah.
2. deň: po raňajkách sa vydáte na cestu, ktorá bude spestrená zastávkami pri pekných prírodných scenériach. Popoludní už zbadáte prvé rameno celosvetovo známeho Geirangerfjordu (UNESCO). V obci Geiranger sa prejdete okolo fjordu a potom sa vydáte na plavbu po fjorde. Z paluby uvidíte mnohé vodopády, napr. Sedem sestier a ďalšie zaujímavosti. Po vylodení sa presuniete na ubytovanie v hoteli. Nocľah.
3. deň: raňajky. Počas pobytu v srdci nórskych fjordov budete mať možnosť uskutočniť ako kratšie vychádzky so sprievodcom, tak v prípade dobrého počasia a kondície aj viachodinové túry. Podmienkou vašich samostatných túr je dobrá orientácia v prírode bez značiek a nutnosti sprievodu sprievodcu, pretože sprievodca je k dispozícii pre vychádzku hlavnej skupiny klientov. Návrat na ubytovanie a nocľah.
4. deň: raňajky. Váš sprievodca sa bude tento deň venovať tým, ktorí sa vydajú na autobusový výlet do prímorského a rybárskeho mesta Ålesund, ktorého centrum je známe mnohými stavbami štýle Art deco. Čarovnú atmosféru dopĺňajú čajky a mnohé jachty a lode. Veľkou atrakciou je moderné akvárium s obľúbeným kŕmením rýb potápačom. Návrat na ubytovanie a nocľah.
5. deň: po raňajkách sa presuniete na druhé pobytové miesto. Cestou prejdete slávnou horskou cestou Trollstiegen (trollov chodník) a uskutočníte ľahšiu vychádzku v prírode. Ubytovanie v hoteli. Nocľah.
6. deň: raňajky. Dnes sa budete pohybovať na dosah národných parkov Rondane a Jotunheimen. Mnohé chodníky vedú po okrajoch jazier či pozdĺž riek. Zdatnejší môžu vystúpiť za 2-3 hodiny na niektorý z vyhliadkových vrcholov. Sprievodca je k dispozícii pre vychádzku hlavnej skupiny klientov. Návrat na ubytovanie. Nocľah.
7. deň: raňajky. V tento deň sa pozriete k divokej rieke Sjoa a k ľadovcovému jazeru Gjende. Nad ním, cez hrebeň Bessegen, vedie tzv. Nórska národná túra. Niektorí môžu vystúpiť po horskom chodníku a vychutnať si výhľady na jazero Gjende, iní sa môžu po jazere doplaviť na chatu Memurubu a späť. Návrat na ubytovanie. Nocľah.
8. deň: po raňajkách transfer na letisko v Oslo s krátkou zastávkou v olympijskom Lillehammeri. S krásnymi spomienkami na fjordy, hory, snehové polia, rieky, jazerá, brezové a borovicové lesy sa začnete vracať do civilizácie. Odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

30
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecká z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.

Vstupy cca 300 NOK (nie sú zahrnuté v cene).

Minimálny počet účastníkov: 30

Zmena programu vyhradená.


Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR