Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Kráľovská cesta Nórskom

23.06. - 30.06. Vybrať iný termín
1 679 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava autobusom doprava autobusom
  • doprava letecky doprava letecky

Trondheim • Cesta Trollov • Geirangerfjord • Sognefjord • Bergen • Steinsdalfossen • Torpo • Oslo

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
23.6. - 30.6.2020
7 nocí
1 679,00 €
23.6. - 30.6.2020
7 nocí
1 679,00 €
23.6. - 30.6.2020
7 nocí
1 679,00 €
23.6. - 30.6.2020
7 nocí
1 679,00 €

Program zájazdu

1. deň:

odlet z Prahy do Trondheimu. Transfer do hotela. Nocľah. 

2. deň:

Raňajky. Prehliadka Trondheimu - najstaršieho hlavného mesta Nórska - staré mesto, kráľovský palác a predovšetkým veľkolepá katedrála Nidaros s nórskymi korunovačnými klenotmi. Popoludní prejazd panoramatickou Atlantickou cestou pozdĺž pobrežia s podmorskými tunelmi a mostmi spájajúcimi jednotlivé ostrovčeky až do Molde. Nocľah.

3. deň:

Raňajky. Jazda medzi vodopádmi a horskými štítmi k úpätiu najvyššej kolmej skalnej steny Európy , odkiaľ začína trasa nevšedných krás nazývaná " Zlatá cesta " - neopakovateľná Cesta Trollov , prejazd horským masívom Romsdalu , plavba trajektom Linde - Eidsdal a dobrodružná Cesta orlov do Geirangerfjordu, výjazd do drsnej horskej krajiny na úpätí hory Dalsnibba a za priaznivého počasia výjazd na jej vrchol s nádhernou vyhliadkou vyplní program dňa stráveného doslova v srdci nórskej prírody. Nocľah.

4. deň:

Raňajky. Dopoludnia vychádzka do NP Jostedalsbreen a prechádzka krásnym horským údolím k ľadovcu Brigsdalsdalsbreen. Popoludní trasa zamieri pozdĺž jazera Jölstravatnet k najväčšiemu fjordu Nórska -Sognefjordu, prejazd panoramatickou cestou pozdĺž pobrežných fjordov do Bergenu. Nocľah. 

5. deň:

Raňajky. Prehliadka starobylého Bergenu s unikátnymi hanzovými domami , starobylou prístavnou pevnosťou , stredovekými kostolmi s najkrajším z nich Mariánskym , akváriom morských živočíchov , povestným rybím trhom aj lanovkou na miesta s nádhernou vyhliadkou na mesto a okolité zálivy. Nocľah. 

6. deň:

Raňajky. Po zastávke pri vodopádoch Steinsdalfossen a panoramatickej ceste okolo Hardangerfjordu vystúpite k najnavštevovanejšiemu vodopádu Hardangervidy, k mohutnému vodopádu Vöringsfossenu. Potom prejazd Hardangerskou náhornou planinou do Geilo so zastávkou pri stavkirke v Torpo. Nocľah. 

7. deň:

Raňajky. Prejazd do Oslo. Celodenná prehliadka Osla s pevnosťou Akershus, kráľovským palácom, katedrálou, radnicou, unikátnou budovou opery, múzeom vikingských lodí, expozíciami dokumentujúcimi úspechy nórskych polárnikov, parkom so sochami Gustava Vigelanda a výjazdom na Holmenkollen s očarujúcou vyhliadkou na mesto a Oslofjord. Nocľah.

8. deň:

Raňajky. Individuálne voľno. Transfer na letisko, odlet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecká z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Minimálny počet účastníkov: 25

Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 4.9 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}