Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Stále zelené a pohodové Írsko

23.06. - 28.06. Vybrať iný termín
1 039 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Dublin • Glendalough • Kilbeggan • Galway • Mohérské útesy • Bunraty • Mucross house • Blarney Castle • Rock of Cashel • Howth

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
23.6. - 28.6.2020
5 nocí
1 039,00 €
23.6. - 28.6.2020
5 nocí
1 039,00 €
23.6. - 28.6.2020
5 nocí
1 039,00 €
23.6. - 28.6.2020
5 nocí
1 039,00 €
25.8. - 30.8.2020
5 nocí
1 039,00 €

Program zájazdu

  1. deň:

odlet z Prahy do Dublinu. Krátka okružná jazda mestom a zoznámenie sa s najdôležitejšími bodmi mesta. Hneď prvý večer môžete okúsiť neopísateľnú atmosféru pravých írskych pubov v časti Temple Bar, kde ich je neúrekom. Transfer do hotela. Ubytovanie a nocľah (2 noci).

  1. deň:

po raňajkách vyrazíte do oblasti Wicklow Mountain a navštívite Glendalough, čo je jeden z najstarších kláštorov v Írsku, ktorý bol založený už v 6. storočí v údolí dvoch ľadovcových jazier. Krátka prechádzka ponúka množstvo nádherných scenérií a priamo nabáda k panoramatickým záberom. Odpoludnia návrat do Dublinu, kde si pozriete centrum mesta. Uvidíte napr. život obchodnej ulice O´Connell Street, ktorú zdobí pamätník svetla a budova hlavnej pošty. Navštívite akademickú pôdu univerzity Trinity College, ktorej knižnica ponúka zbierku vzácnych zväzkov, ktorým kraľuje Book of Kells – bohato zdobený iluminovaný rukopis z 9 st. Môžete sa vyfotiť u známej sochy Molly Malone, o ktorej sa spieva v slávnej írskej piesni. Potom navštívite katedrálu sv. Patrika, kde je pochovaný autor Gulliverových ciest Jonathan Swift. Možnosť návštevy pivovaru Guinness, v ktorom je veľmi prepracovaná expozícia výroby tohto svetoznámeho tmavého piva a kde môžete získať certifikát za správne natočenú pintu. Návrat na ubytovanie a nocľah.

  1. deň:

po raňajkách odjazd na západné pobrežie Írska. Cestou navštívite pálenicu Kilbeggan, kde vás zoznámia s históriou a výrobou, a budete môcť ochutnať zlatisto jantárovú írskou whiskey. Potom bude nasledovať zastávka v Galway, kde si pozriete tunajšiu veľmi zaujímavú katedrálu a budete mať chvíľu čas na nákupy v centre mesta. Jazda pozdĺž morského pobrežia a zastávka v oblasti národného parku The Burren u vápencovej jaskyne ­Ailwee Cave s ochutnávkou írskych syrov. Potom sa krátko zastavíte u portálového dolmena Poulnabrone, ktorý zostáva po stáročia jednou veľkou neznámou. Prejazd na hotel a nocľah.

  1. deň:

po raňajkách budete pokračovať v putovaní krásnymi prírodnými scenériami grófstva Clare, ktoré vás dovedie k známym Mohérskym útesom. Prejazd k Bunraty Castle, ktorého obdĺžniková veža sa vypína nad najdlhšou írskou riekou Shannon, a ktorý každý večer ožíva ilúziou stredovekej hostiny. Vedľa hradu sa nachádza skanzen írskej dedinky, kde môžete vidieť napr. domčeky remeselníkov, dom lekára alebo dobovú krčmu. Pokračovať budete do malebnej dedinky Adare, ktorá je preslávená svojimi domčekmi so slamenými strechami. Krátka vychádzka v NP Killarney po záhradách panstva Mucross house. Prejazd na hotel a nocľah.

  1. deň:

raňajky. Dopoludnia možnosť jazdy loďou po jazere Lough Leane v národnom parku Killarney, ktoré obklopujú hory a kde sa majestátne týči stredoveký hrad Ross. Odpoludnia navštívite hrad Blarney, ktorý je preslávený svojím legendárnym kameňom výrečnosti. Skúsite ho pobozkať? Na záver dňa krátka zastávka u Rock of Cashel - pôsobivého centra stredovekej vzdelanosti a kráľovského sídla, ktoré po nákladnej rekonštrukcií uchvacuje rozprávkovými vežičkami. Prejazd na hotel a nocľah.

  1. deň:

po raňajkách odjazd smerom k Dublinu po pobrežnej ceste a zastávka v pôvabnej rybárskej dedinke Howth. Uvidíte tu zrúcaninu opátstva Howth Abbey z 11. storočia a z mysu vybiehajúceho do mora sa vám naskytne nádherný výhľad na celú Dublinskou zátoku, na samotné mesto i na vzdialené kopce pohoria Wicklow Mountains. Ak budete mať šťastie, tak uvidíte aj tuleňov, ktorí sem chodia na zvyšky rýb od miestnych rybárov. Potom transfer na letisko a odlet do Prahy.

 

Zmena programu je vyhradená.

Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Minimálny počet účastníkov je 20.

Zmena programu je vyhradená.

Hodnotenia klientov: 5.2 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}