Hotel
Informácie

Írsko - stále zelený ostrov plný pohody

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Dublinu.Krátka okružná jazda mestom a zoznámenie sa s najdôležitejšími dodmi mesta.Hneď prvý večer môžte vyskúšať pravú atmosféru irských pubov v štvrti Temple Bar,kde ich nespočetne veľa.Transfer do hotela.Ubytovanie a nocľah (2noci).
2. deň: raňajky.Dnes celý deň strávite v Dubline,kde si obzriete centrum mesta.Uvidíte napr.živú obchodnú ulicu O´Connell Street,ktorú zdobí pamätník svetla a budova hlavnej pošty.Navštívite akademickú pôdu univerzity Trinity College,jej knižnica ponúka zbierku vzácných sväzkov,ktorému domunuje Book of Kells,bohate zdobený iluminovaný rukopis z 9. stor. Môžete sa vyfotiť pri známej soche Molly Malone,o ktorej sa spieva v slávnej írskej piesni.Potom navštívite katedrálu sv.Patrika,kde je pochovaný autor Gulliverových ciest Jonathan Swift a prejdete sa cez Phoenix Park ,kde sa nachádza prezidentský palác a dublinská Zoo.Možnosť návštevy pivovaru Guinness,kde je veľmi prepracovaná expozícia výroby tohoto svetovoznámeho tmavého piva a kde môžete získať certifikát za správne natočenú pintu.Fakultatívne môžte večer navštíviť predstavenie írských tancov s večerou.Návrat do hotela a nocľah.
3.deň: po raňajkách odjazd na západné pobrežie Irska.Cestou navštívite pálenicu Kilbeggan,kde Vás zoznámia s históriou a výrobou.Budete môcť ochutnať zlatavo jantárovú írsku whiskey.Ďalej bude nasledovať zástavka v Clonmacnoise,čo je zbytok komplexu stredovekého kláštora pri brehu rieky Shannon s vysokými keltskými krížami.Návrat na hotel,večera a nocľah.
4. deň: raňajky.Odjazd s loďou z dediny Doolin na Aranské ostrovy.Súostrovie troch ostrovov,ktoré sa vynárajú z hlbín Atlantického oceánu a je zosobnením drsnej krajiny plné vápencového riasenia a prehistorických pamiatok.Behom výletu uskutočníte nenáročnú prechádzku po najmenšom ostrove Inisheer,korá Vám bude pripadať ako cesta do praveku.Uvidíte pozostatky kresťanských kostolíkov,ruiny hradu O´Brienu zo 14.stor.,maják na pobreží,krásne pláže aj stroskotanú loď.Pri spiatočnej ceste sa loďou prejdete k Mohérským útesom,ktoré sú až 200 m vysoké a ponúkajú úchvátný pohľad z morskej hladiny.Návrat na hotel,večera a nocľah.
5. deň: po raňajkách odjazd do Limericku,kde si vyfotografujete hrad krála Jana.Pokračovať budete do malebnej dedinky Adare,ktorá je preslávená svojími domčekami.Popoludní navštívite hrad Blarney,ktorý je preslávený svojím legendárným kameňom výrečnosti.Nocľah.
6. deň: po raňajkáchodjazd k smerom Dublinu s krátkou zástavkou u Rock of Cashel - pôsobivého centra stredovekej vzdelanosti a královského sídla.Nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy.
Doprava

Doprava

odlet z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu