Hotel
Informácie

Írske čriepky - národný park Connemara a Dublin

  • doprava letecky doprava letecky
Dublin • Trim • Newgrange • Malahide Castle • Rock of Dunamase • Kildare

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Dublinu. Krátka okružná jazda mestom a zoznámime sa s najdôležitejšími bodmi mesta. Hneď prvý večer môžete skúsiť neopísateľnú atmosféru pravých írskych pubov v štvrti Temple Bar kde ich je nespočetné množstvo. Transfer do hotela. Ubytovanie a nocľah (4 noci).
2. deň: raňajky. Dnes celý deň strávite v Dubline, kde si pozriete centrum mesta. Uvidíte napr. živú obchodnú ulicu O´Connell Street, ktorú zdobí pamätník svetla uprostred a budova hlavnej pošty. Navštívite akademickú pôdu univerzity Trinity College. Knižnica ponúka zbierku vzácnych zväzkov, ktorým dominuje Book of Kells – bohato zdobený iluminovaný rukopis z 9 st. Môžete sa vyfotiť pri známej soche Molly Malone, o ktorej sa spieva v slávnej írskej piesni. Potom navštívite katedrálu sv. Patrika, kde je pochovaný autor Guliverových ciest Johathan Swift a prejdete sa cez Phoenix Park, kde sa nachádza prezidentský palác a dublinská ZOO. Možnosť návštevy pivovaru Guinness, kde je veľmi prepracovaná expozícia výroby tohto svetoznámeho tmavého piva a kde môžete získať certifikát za správne natočenie pinty. Návrat na ubytovanie a nocľah.
3. deň: Dopoludnia návšteva mystického pahorku Hill of Tara, ktorý je opradený mnohými legendami a býval sídlom najvyšších írskych kráľov. Ďalej budete pokračovať k Malahide Castle, kde môžete relaxovať a rozjímať v krásnom parku a pozrieť si zrenovované šľachtické sídlo. Cestou späť do Dublinu po pobrežnej ceste krátka zastávka v pôvabnej rybárskej dedinke Howth. Keď budete mať šťastie, tak uvidíte aj tulene, ktoré sem chodia na zbytky rýb od miestnych rybárov. Návrat na ubytovanie. Nocľah
.
4. deň: raňajky. Odchod na výlet do dostihového kraja, kde navštívite írsky národný žrebčín v Tully, domov írskych dostihových koní. Súčasťou komplexu je taktiež nádherná japonská záhrada. Krátka zastávka pri tajomnej zrúcanine hradu Rock of Dunamase, ktorá sa nachádza na vápencovej skale, s nádherným výhľadom do okolia krajiny, a ktorôá priťahovala každého, kto mal armádu od dôb Vikingov po stredovek. Na záver zastávka v krčmičke so slamenou strechou na ochutnávku írskej kávy. Návrat na nocľah. 
5. deň: po raňajkách transfer na letisko a odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

batožinu k odbaveniu (od 70 EUR) • vstupy cca 60 EUR • cestovné MHD

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu