Hotel
Informácie

Vlakom až do tajomného Tibetu

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava vlakom doprava vlakom
  • doprava letecky doprava letecky
Peking • Velká čínská zeď • Xining • Lhasa • Gyangtse • Shigatze • Chengdu

Informácie o vízach

vízum do Číny ( cca 80 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom do Pekingu.
2. deň: prílet do Pekingu, transfer do hotela a podľa možnosti ubytovanie. Po obede prehliadka hlavného mesta Číny – námestie Nebeského pokoja a Chrámu nebies. Slávnostná večera na privítanie – pekingská kačica (program môže byť upravený podľa letových časov). Nocľah.
3. deň: Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, prehliadka hrobky cisárskej dynastie Ming. Návrat na nocľah.
4. deň: prehliadka cisárskeho komplexu Zakázaného mesta a areálu Letného paláca, popoludní prelet do Xiningu, transfer do hotela. Nocľah.
5. deň: prehliadka mesta Xining, ležiaceho na východnej hranici Tibetskej náhornej plošiny a po ceste návšteva historickej Hodvábnej cesty. Návšteva klenotu tibetskej kultúry – kláštora Ta´er (tibetský názov kláštora Kumbum), múzea a mešity Dongguan, jednej z najväčších v severnej Číne. Transfer na vlakovú stanicu, nástup na cestu „nebeským“ vlakom do Lhasy. Tibetská železnica je najdlhšou a najväčšou železnicou sveta, úsek z Xiningu do Lhasy je 1 956 km dlhý. Nocľah vo vlaku v 4-lôžkovom kupé.
6. deň: ráno príchod do mesta Golmud, vlak pokračuje cez Tibetskú náhornú plošinu, míňa úžasné prírodné scenérie, zaujímavé miesta, ako sú priesmyk Kunlun (cca 4 800 m n. m.), prírodná rezervácia Kekexili (jedna z najväčších neobývaných oblastí na zemi, kde môžeme vidieť tibetské antilopy), rieka Tuo tuo, jazero Trona a pod. Popoludní príchod do Lhasy, hlavného mesta Tibetskej autonómnej oblasti, transfer do hotela. Nocľah.
7. deň: návšteva pamiatky UNESCO – palác Potala – sídlo dalajlámov, popoludní návšteva chrámu Džókhang – najznámejšia a najstaršia budova v Lhase, potom prechádzka uličkami centra mesta – Barkhor. Nocľah.
8. deň: návšteva kláštora Drepung, jedného zo štyroch veľkých kláštorov budhistickej školy Gelugpa v Tibete, na obed návšteva letného sídla dalajlámov Norbulinka. Nocľah.
9. deň: asi 110 km dlhá cesta k jazeru Jamdrok – jedného z troch posvätných jazier v Tibete – s úchvatnou prírodnou scenériou okolo. Následne príchod do mestečka Gyangtse, jedného z najkrajších v Tibete, návšteva kláštora Palkhor Čhöde. Nocľah v Gyangtse.
10. deň: príchod do druhého najväčšieho mesta v Tibete – Shigatze, návšteva kláštora Tashi Lumpo – najstaršieho a najväčšieho kláštora školy Gelugpa, sídla pančenlámov. Nocľah v Shigatze.
11. deň: odchod naspäť do Lhasy. Po obede prelet do Chengdu. Transfer do hotela. Nocľah.
12. deň: prehliadka Chengdu, mesta pánd veľkých, historického mesta, kde začínala južná časť Hodvábnej cesty. Návšteva chovnej stanice Pandy veľkej, chrámu Qing Yang Daoism, či parku Wangjianglou. Nocľah.
13. deň: transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy.
14. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

plná penzia
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR