Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Veľká cesta Čínou s návštevou Hong Kongu a Macaa

06.05. - 17.05.
Vybrať iný termín
Cena
2 943 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
6.5. - 17.5.2018
11 nocí
2 943,08 €
6.5. - 17.5.2018
11 nocí
2 943,08 €
23.9. - 4.10.2018
11 nocí
2 943,08 €
23.9. - 4.10.2018
11 nocí
2 943,08 €
Peking • Veľký čínsky múr • Xi`an • Šanghaj • Guilin • Longsheng • Yangshuo • Guangzhou • Macao • Hong Kong

Informácie o vízach

vízum do Číny ( cca 80 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom do Pekingu.
2. deň: prílet do Pekingu, po ceste do hotela fotografická zastávka pri olympijskom štadióne známeho ako Vtáčie hniezdo a plaveckom štadióne Vodná kocka. V prípade skoršieho príletu časť programu v hlavnom meste. Večera – typické čínske jedlo – pekinská kačica. Nocľah v Pekingu.
3. deň: výlet k Veľkému čínskemu múru – prechádzka po stavbe, ktorá je zaradená do novodobých divov sveta. Odpoludňajšia prehliadka veľkého areálu Letného paláca s najväčšou cisárskou záhradou v Číne. Nocľah v Pekingu.
4. deň: prehliadka cisárskeho komplexu Zakázaného mesta, najväčšieho námestia na svete – námestie Nebeského pokoja a areálu Chrámu nebies. Po večeri transfer na vlakovú stanicu. Prejazd vlakom do Xi`anu, nocľah v 4lôžkovom kupé.
5. deň: po príjazde do historického mesta Xi`an, hlavného mesta provincie Šen-si, transfer do hotela na raňajky. Ďalej výlet s prehliadkou preslávenej „Hlinenej armády“ – približne 6000 terakotových figúr bojovníkov v životnej veľkosti viac než 2000 rokov starých, objavených v roku 1974. Návšteva monumentálnych hradieb v Xi´ane. Večer show z obdobia Tang dynastie s večerou. Nocľah v Xi`ane.
6. deň: dopoludňajšia prehliadka mesta Xi`an, návšteva Veľkej husej pagody, prechádzka moslimskou štvrťou s mešitou v čínskom štýle. Popoludňajší odlet z Xi`anu do Šanghaja, ubytovanie v hoteli. Nocľah v Šanghaji.
7. deň: prehliadka mesta Šanghaj. Obdivovateľov záhrad poteší návšteva známej záhrady Yu. Odpoludňajšia návšteva chrámu Nefritového Budhu, múzea, prechádzka po nábreží Bund. Po večeri plavba po rieke Huangpu. Nocľah v Šanghaji.
8. deň: transfer na letisko, odlet do Guilinu. Z letiska prejazd do oblasti Longsheng, na ryžové terasy Longji. Začiatky budovania ryžových polí na svahoch kopov siahajúcich do 13. storočia, v súčasnosti terasy pokrývajú 66 km2 vo výškach 300–1 100 m n. m. Úžasné prírodné scenérie v každom ročnom období. Možnosť návštevy dedín etnických menšín žijúcich v oblasti. Nocľah v penzióne v dedinke Ping´an. (doprava autobusom do oblasti, nasleduje transfer dopravným prostriedkom chrániacim životné prostredie k úpätiu dediny, ďalej si cestujúci sami ponesú batožinu do kopca, môžu ju uskladniť pri vstupe do dediny či využiť služby miestnych pomocníkov - za poplatok na mieste).
9. deň: po skončení prehliadky oblasti Longsheng prejazd do mestečka Yangshuo, ležiaceho v krajine vápencových kopcov - zelené homole inšpirujú čínskych maliarov a básnikov po celé generácie. Plavba na bambusovom rafte či malej loďke na rieke Li (2-2,5 hodinový lodný výlet). Večer možnosť fakultatívne absolvovať 70 minutovú svetelnú show - Liusanjie Light show. Nocľah v Yangshuo.
10. deň: návšteva miestnych trhov a dediniek. Transfer na vlakovú stanicu a prejazd rýchlovlakom do Kantonu (Guangzhou) (cca 2,5 hodiny). Nocľah v Guangzhou.
11. deň: dopoludňajšia prehliadka modernej metropole, významného starobylého prístavu, brány čínskeho juhu - Kantonu, chrámu rodiny Chen, postaveného v pestrofarebnom juhočínskom štýle určeného k ucteniu si predkov, teraz je súčasťou Kantonského múzea ľudového umenia, návšteva trhu Qingping, údajne najväčšieho trhu v Číne. Prejazd cez Zhuhai do bývalej portugalskej kolónie, Macaa. Prehliadka mesta (chrám Na Tcha, hradby, St. Paul´s, chrám A-Ma, kasíno, zastávka pri Macao Tower). Nocľah v Macau.
12. deň: po voľne v Macau transfer rýchloloďou do Hong Kongu. Popoludňajšia prehliadka ostrova Hong Kong - Victoria Peak, trh Stanley, záliv Repulse, rybárska dedinka Aberdeen. Nocľah v Hong Kongu.
13. deň: individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy.
14. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

Pri zakúpení zájazdu je nutné uviesť ihneď čísla pasov cestujúcich osôb. V Číne sa v predstihu kupujú lístky na vlakové spoje a nákup je možný jen na základe čísla pasu, ktorým sa potom cestujúci aj na staniciach preukazuje.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu