Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Veľká cesta Čínou s návštevou Hong Kongu a Macaa

23.09. - 04.10.
Vybrať iný termín
Cena
2 943 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
23.9. - 4.10.2018
11 nocí
2 943,08 €
23.9. - 4.10.2018
11 nocí
2 943,08 €
Peking • Veľký čínsky múr • Xi`an • Šanghaj • Guilin • Longsheng • Yangshuo • Guangzhou • Macao • Hong Kong

Informácie o vízach

vízum do Číny ( cca 80 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom do Pekingu.
2. deň: prílet do Pekingu, po ceste do hotela fotografická zastávka pri olympijskom štadióne známeho ako Vtáčie hniezdo a plaveckom štadióne Vodná kocka. V prípade skoršieho príletu časť programu v hlavnom meste. Večera – typické čínske jedlo – pekinská kačica. Nocľah v Pekingu.
3. deň: výlet k Veľkému čínskemu múru – prechádzka po stavbe, ktorá je zaradená do novodobých divov sveta. Odpoludňajšia prehliadka veľkého areálu Letného paláca s najväčšou cisárskou záhradou v Číne. Nocľah v Pekingu.
4. deň: prehliadka cisárskeho komplexu Zakázaného mesta, najväčšieho námestia na svete – námestie Nebeského pokoja a areálu Chrámu nebies. Po večeri transfer na vlakovú stanicu. Prejazd vlakom do Xi`anu, nocľah v 4lôžkovom kupé.
5. deň: po príjazde do historického mesta Xi`an, hlavného mesta provincie Šen-si, transfer do hotela na raňajky. Ďalej výlet s prehliadkou preslávenej „Hlinenej armády“ – približne 6000 terakotových figúr bojovníkov v životnej veľkosti viac než 2000 rokov starých, objavených v roku 1974. Návšteva monumentálnych hradieb v Xi´ane. Večer show z obdobia Tang dynastie s večerou. Nocľah v Xi`ane.
6. deň: dopoludňajšia prehliadka mesta Xi`an, návšteva Veľkej husej pagody, prechádzka moslimskou štvrťou s mešitou v čínskom štýle. Popoludňajší odlet z Xi`anu do Šanghaja, ubytovanie v hoteli. Nocľah v Šanghaji.
7. deň: prehliadka mesta Šanghaj. Obdivovateľov záhrad poteší návšteva známej záhrady Yu. Odpoludňajšia návšteva chrámu Nefritového Budhu, múzea, prechádzka po nábreží Bund. Po večeri plavba po rieke Huangpu. Nocľah v Šanghaji.
8. deň: transfer na letisko, odlet do Guilinu. Z letiska prejazd do oblasti Longsheng, na ryžové terasy Longji. Začiatky budovania ryžových polí na svahoch kopov siahajúcich do 13. storočia, v súčasnosti terasy pokrývajú 66 km2 vo výškach 300–1 100 m n. m. Úžasné prírodné scenérie v každom ročnom období. Možnosť návštevy dedín etnických menšín žijúcich v oblasti. Nocľah v penzióne v dedinke Ping´an. (doprava autobusom do oblasti, nasleduje transfer dopravným prostriedkom chrániacim životné prostredie k úpätiu dediny, ďalej si cestujúci sami ponesú batožinu do kopca, môžu ju uskladniť pri vstupe do dediny či využiť služby miestnych pomocníkov - za poplatok na mieste).
9. deň: po skončení prehliadky oblasti Longsheng prejazd do mestečka Yangshuo, ležiaceho v krajine vápencových kopcov - zelené homole inšpirujú čínskych maliarov a básnikov po celé generácie. Plavba na bambusovom rafte či malej loďke na rieke Li (2-2,5 hodinový lodný výlet). Večer možnosť fakultatívne absolvovať 70 minutovú svetelnú show - Liusanjie Light show. Nocľah v Yangshuo.
10. deň: návšteva miestnych trhov a dediniek. Transfer na vlakovú stanicu a prejazd rýchlovlakom do Kantonu (Guangzhou) (cca 2,5 hodiny). Nocľah v Guangzhou.
11. deň: dopoludňajšia prehliadka modernej metropole, významného starobylého prístavu, brány čínskeho juhu - Kantonu, chrámu rodiny Chen, postaveného v pestrofarebnom juhočínskom štýle určeného k ucteniu si predkov, teraz je súčasťou Kantonského múzea ľudového umenia, návšteva trhu Qingping, údajne najväčšieho trhu v Číne. Prejazd cez Zhuhai do bývalej portugalskej kolónie, Macaa. Prehliadka mesta (chrám Na Tcha, hradby, St. Paul´s, chrám A-Ma, kasíno, zastávka pri Macao Tower). Nocľah v Macau.
12. deň: po voľne v Macau transfer rýchloloďou do Hong Kongu. Popoludňajšia prehliadka ostrova Hong Kong - Victoria Peak, trh Stanley, záliv Repulse, rybárska dedinka Aberdeen. Nocľah v Hong Kongu.
13. deň: individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy.
14. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

Pri zakúpení zájazdu je nutné uviesť ihneď čísla pasov cestujúcich osôb. V Číne sa v predstihu kupujú lístky na vlakové spoje a nákup je možný jen na základe čísla pasu, ktorým sa potom cestujúci aj na staniciach preukazuje.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR