Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Čínske metropoly rýchlovlakom

21.10. - 27.10.
Vybrať iný termín
Cena
1 471 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
21.10. - 27.10.2018
6 nocí
1 471,08 €
21.10. - 27.10.2018
6 nocí
1 471,08 €
Peking • Veľký čínsky múr • Šanghaj • Tongli

Informácie o vízach

vízum do Číny ( cca 80 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom do Pekingu.
2. deň: prílet do Pekingu, po ceste z letiska do hotela fotografická zastávka pri olympijskom štadióne, pri Vtáčom hniezde a Vodnej kocky. V prípade skoršieho príletu časť programu v hlavnom meste. Nocľah.
3. deň: výlet k Veľkému čínskemu múru, symbolu starovekej čínskej civilizácie, prechádzka po časti múru, ktorého celková dĺžka je 6 360 km. Po obede prehliadka Letného paláca postaveného v období dynastie Qing na brehu jazera Kunming s najväčšou a najlepšie zachovanou cisárskou záhradou v Číne. K večeri miestna špecialita - pekingská kačica. Nocľah.
4. deň: návšteva Chrámu nebies, miesta, kde sa cisári dynasie Ming a Qing modlili za dobrú úrodu. Potom prehliadka starých mestských štvrtí na tradičných rikšiach - hutong. Popoludní najväčšie námestie na svete - Námestie nebeského pokoja a najväčšieho palácového komplexu na svete, sídla čínskych cisárov, Zakázaného mesta. Fakultatívne Kungfu show. Nocľah.
5. deň: individuálne voľno – fakultatívne možnosť návštevy lamaistického kláštora Yonghe s voľným časom na nákupy na trhu s hodvábom. Nocľah.
6. deň: transfer na železničnú stanicu. Čaká vás jedinečný zážitok, cesta vysokorýchlostným vlakom z Pekingu do Šanghaja, na trati otvorenej v júli 2011. Veľká časť trasy s dĺžkou cca 1320 km vedie čínskym vidiekom a prejdete ju za cca 5 hodín, pričom pôjdete rýchlosťou až cca 300 km/hod. Ide o najdlhšiu vysokorýchlostnú trať na svete vybudovanú naraz. Bolo vybudovaných 22 tunelov, 244 mostov. Po príchode do Šanghaja návšteva nádherných záhrad Yu, starého mesta a nábrežia Bund. Večerná plavba po rieke Huangpu. Nocľah.
7. deň: výlet do dobre zachovaného vodného mesta s dlhou históriou – Tongli, ktoré leží cca 80 km od Šanghaja. Mesto obklopené 5 jazerami, popretkávané sieťou kanálov a riek, s množstvom kamenných mostov spojujúcich rôzne časti mesta. Návrat do Šanghaja, prípadne dokončenie prehliadky mesta. Fakultatívne možnosť návštevy akrobatickej show. Nocľah.
8. deň: podľa aktuálneho letového poriadku možnosť individuálneho voľna či fakultatívne návšteva oblasti Pudong a TV vysielača Pearl Tower. Transfer na letisko vysokorýchlostnou dráhou Maglev. Technológia vozidiel vznášajúcich sa vďaka odpudivým účinkom magnetického poľa zabezpečí, že vzdialenosť 30 km prejdete za cca 8 minút. Odlet s prestupom Prahy. (možnosť príletu až nasledujúci deň)
9. deň: prílet do Prahy
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy alebo Viedne
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Pre realizáciu fakultatívnych výletov je nutných min. 10 záujemcov.

Pri kúpe zájazdu je nutné ihneď uviesť čísla pasov cestujúcich. V Číne sa s veľkým predstihom kupujú lístky na vlakové spoje a nákup je možný len na základe čísla pasu, ktorým se potom cestujúci preukáže na stanici.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR